Skip to content

Jak skonfigurować i zarządzać Apple Pay na komputerze Mac?

30 de lipiec de 2021
ap lede

Apple Pay umożliwia przechowywanie informacji o płatnościach w cyfrowym portfelu, za pomocą którego możesz płacić np. zwykłą kartą debetową. Najbardziej przydaje się w obsługujących ją kasach, gdzie można wyciągnąć telefon zamiast portfela, ale działa również na komputerach Mac podczas zakupów online.

Apple Pay działa bezproblemowo na nowszych komputerach Mac z paskiem dotykowym, ale jeśli masz starszy komputer Mac, potrzebujesz iPhone’a lub zegarka Apple Watch do uwierzytelniania Touch ID. Ponadto Apple Pay działa obecnie tylko w Safari, choć może się to zmienić w przyszłości.

Konfiguracja Apple Payon na komputerze Mac

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest włączenie Apple Pay w Safari. Otwórz preferencje Safari, przejdź do zakładki „Prywatność” i zaznacz pole wyboru „Zezwalaj witrynom na sprawdzanie, czy skonfigurowano Apple Pay”.

1627621557 90 Jak skonfigurowac i zarzadzac Apple Pay na komputerze Mac

Powinieneś zostać poproszony o skonfigurowanie Apple Pay podczas pierwszej konfiguracji komputera Mac, ale jeśli nie dodałeś wtedy karty lub musisz coś zmienić, możesz to zrobić w dowolnym momencie, otwierając Preferencje systemowe i klikając opcja „Wallet i Apple Pay”.

1627621557 475 Jak skonfigurowac i zarzadzac Apple Pay na komputerze Mac

W tym miejscu możesz dodawać nowe karty, usuwać karty, zmieniać kartę domyślną, zmieniać adres rozliczeniowy i wysyłkowy oraz przeglądać ostatnie transakcje.


Aby dodać nową kartę, po prostu kliknij przycisk + na dole:

1627621557 289 Jak skonfigurowac i zarzadzac Apple Pay na komputerze Mac

Spróbuje automatycznie odczytać informacje o Twojej karcie z aparatu, co jest fajną funkcją, ale jeśli to nie zadziała, możesz wprowadzić je ręcznie.

Jeśli masz starszego Maca

Jeśli nie masz komputera Mac z paskiem dotykowym, nie możesz skonfigurować Apple Pay, chyba że masz iPhone’a. Musisz dodać kartę do telefonu, a następnie włączyć „Zezwalaj na płatności na Macu” w ustawieniach aplikacji Wallet i Apple Pay na telefonie.

1627621558 589 Jak skonfigurowac i zarzadzac Apple Pay na komputerze Mac

Będziesz mógł robić zakupy za pomocą Apple Pay na komputerze Mac, ale musisz wyciągnąć telefon lub zegarek, aby uwierzytelnić się za pomocą Touch ID. Trochę mniej bezproblemowy, ale przynajmniej kompatybilny.

Kredyty obrazkowe: wszystko jest możliwe/Shutterstock

Czy ten post był pomocny?