Skip to content

Jak skonfigurować router Verizon FIOS z OpenDNS lub Google DNS?

6 de lipiec de 2021
image71 1024x408 1

Czy nadal korzystasz z serwerów DNS usługodawcy? Być może słyszałeś o umieraniu serwerów DNS Comcast i wyłączaniu Internetu dla każdego, kto nie korzysta z bardziej niezawodnego OpenDNS lub Google DNS. Oto jak skonfigurować go na routerze Verizon FIOS dla każdego urządzenia w sieci.

Istnieje wiele innych powodów, dla których warto korzystać z OpenDNS lub Google DNS, poza ich solidną niezawodnością — często są one znacznie szybsze niż serwer DNS dostawcy usług internetowych, a w przypadku OpenDNS istnieje wiele dodatkowych funkcji, takich jak filtrowanie treści, korekta literówek, ochrona przed phishingiem i ochrona dzieci.

Jeśli korzystasz z systemu Windows, zapoznaj się z innymi naszymi artykułami na ten temat:

W przeciwnym razie czytaj dalej, jak skonfigurować go na routerze.

Konfigurowanie OpenDNS lub Google DNS dla routera Verizon FIOS

Po zalogowaniu się do routera – jeśli nie znasz hasła, zapoznaj się z naszym artykułem na temat resetowania go do ustawień domyślnych – przejdź do ikony Moja sieć, a następnie kliknij Połączenia sieciowe w lewym menu.

Jak skonfigurowac router Verizon FIOS z OpenDNS lub Google DNS


Gdy już tam będziesz, zobaczysz listę połączeń — w tym miejscu ważne jest, aby wybrać właściwe połączenie, które powinno brzmieć Połączenie szerokopasmowe lub coś podobnego, a obok niego powinien znajdować się zielony tekst z napisem „Połączono”. Kliknij ikonę edycji lub po prostu kliknij nazwę, aby przejść do ekranu edycji.

1625596677 924 Jak skonfigurowac router Verizon FIOS z OpenDNS lub Google DNS

Gdy już tam będziesz, przejdź do przycisku Ustawienia u dołu strony.

1625596677 268 Jak skonfigurowac router Verizon FIOS z OpenDNS lub Google DNS

Teraz znajdziesz menu rozwijane serwera DNS mniej więcej w połowie strony, które chcesz zmienić na „Użyj następujących adresów serwerów DNS”.

1625596677 286 Jak skonfigurowac router Verizon FIOS z OpenDNS lub Google DNS

Po zmianie menu rozwijanego będziesz mógł wprowadzić adresy DNS w następnym kroku. Pamiętaj, aby kliknąć Zastosuj po zakończeniu na każdym ekranie.

1625596677 950 Jak skonfigurowac router Verizon FIOS z OpenDNS lub Google DNS

Przełączanie na Google DNS

Jeśli chcesz korzystać z serwerów DNS Google, możesz dodać do listy następujące dwa elementy:

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

Przełączanie na OpenDNS

Jeśli wolisz zamiast tego używać OpenDNS, który ma wiele dodatkowych funkcji, możesz użyć następujących dwóch wpisów:

  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220


Po wprowadzeniu nowych adresów serwerów DNS musisz odłączyć wszystkie urządzenia od sieci i podłączyć je ponownie, aby zmiana zaczęła obowiązywać. Możesz również zauważyć, że niektóre urządzenia będą nadal wyświetlać adres 192.168.1.1 jako jeden z adresów serwerów DNS, ale powinien on poprawnie przekierować do innego serwera DNS.

Czy ten post był pomocny?