Skip to content

Jak skonfigurować tryb Nie przeszkadzać na iPhonie i iPadzie?

3 de sierpień de 2021
img 5514816f33575

Wielu użytkowników iPhone’a jest zaskoczonych, że domyślne ustawienia trybu Nie przeszkadzać nie sprzyjają niezakłóceniu życia. Czytaj dalej, gdy przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji i podkreśl, dlaczego chcesz użyć jednego ustawienia zamiast drugiego (i czym Nie przeszkadzać różni się od używania fizycznego przełącznika wyciszania na urządzeniach z systemem iOS).

Różnica między trybem Nie przeszkadzać a wyciszeniem sprzętowym

Istnieją dwa mechanizmy wyciszania urządzenia z systemem iOS i pomagają zrozumieć różnicę między nimi, a także dlaczego chcesz używać jednego z drugim. Najpierw spójrzmy na fizyczny przełącznik wyciszenia na iPhonie i iPadzie, znany formalnie jako „przełącznik boczny” (nie jest to formalnie nazywany przełącznikiem wyciszenia, ponieważ można zmienić przełącznik na iPadzie, aby działał jako przełącznik blokady obrotu zamiast przełącznika wyciszenia ).

Ten fizyczny przełącznik umożliwia użytkownikowi urządzenia częściowe wyciszenie urządzenia. Gdy przełącznik jest włączony (o czym świadczy mały pomarańczowy wskaźnik widoczny po jego przełączeniu oraz przekreślony dzwonek, który miga na ekranie urządzenia) iOS wyciszy wszystkie połączenia przychodzące, alerty, powiadomienia, efekty dźwiękowe, i dźwięk z gry. Nie wyciszy dźwięku z żadnych mediów, takich jak muzyka, podcasty lub filmy (takie jak filmy, programy telewizyjne, strumieniowe wideo itp.). Przełącznik nie wycisza wibracji ani alarmów. W tym celu jest to przydatny sposób na zapewnienie, że alerty nie będą dzwonić w środku oglądanego programu telewizyjnego.

Jak skonfigurowac tryb Nie przeszkadzac na iPhonie i iPadzie

Tryb Nie przeszkadzać, wprowadzony w iOS 6, to rozwiązanie oparte na oprogramowaniu, które również wycisza połączenia telefoniczne, alerty i powiadomienia. Tryb jest dostępny w bieżącej iteracji iOS za pośrednictwem centrum sterowania (przesuń palcem w górę ze stacji dokującej aplikacji na dole ekranu, aby uzyskać do niej dostęp, a następnie kliknij ikonę księżyca, jak pokazano powyżej, w centrum sterowania).

Różnica między tymi dwiema metodami polega na tym, że tryb Nie przeszkadzać nie tylko ich wycisza, ale także zapobiega zapalaniu się telefonu (bez ryzyka, że ​​telefon wystrzeli Ci oczy w nocy i Cię obudzi), ale masz również bardziej szczegółową kontrolę nad ustawić. Podczas gdy wyciszenie sprzętowe wycisza wszystkie połączenia, na przykład funkcja Nie przeszkadzać pozwoli na połączenia telefoniczne z określonych kontaktów. Podobnie jak w przypadku fizycznego przełącznika wyciszenia, tryb Nie przeszkadzać nie wycisza alarmów.

Konfiguracja Nie przeszkadzać

Ustawienia trybu Nie przeszkadzać znajdują się w menu Ustawienia na urządzeniu z systemem iOS, odpowiednio pod „Nie przeszkadzać”.

1627992811 388 Jak skonfigurowac tryb Nie przeszkadzac na iPhonie i iPadzie


Domyślna konfiguracja dla iOS 8 jest przedstawiona na poniższym zrzucie ekranu.

1627992811 616 Jak skonfigurowac tryb Nie przeszkadzac na iPhonie i iPadzie

Podzielmy każdą opcję ustawień i podkreślmy, dlaczego możesz chcieć ją włączyć lub wyłączyć w zależności od potrzeb Nie przeszkadzać.

Pierwsza opcja „Ręczna” jest trochę myląca na pierwszy rzut oka. Jest to ręczny wyłącznik funkcji Nie przeszkadzać, a nie rzeczywisty przełącznik ustawień. Działa dokładnie tak samo, choć znacznie mniej wygodnie, jak przełącznik Nie przeszkadzać znajdujący się w Centrum sterowania iOS, który podkreśliliśmy w poprzedniej sekcji tego artykułu. Nie zmienia niczego w trybie ręcznym, tylko włącza i wyłącza tryb Nie przeszkadzać.

1627992811 182 Jak skonfigurowac tryb Nie przeszkadzac na iPhonie i iPadzie

Druga opcja, „Zaplanowane”, pozwala ustawić blok czasu, w którym tryb Nie przeszkadzać zostanie automatycznie włączony. Możesz ustawić tylko jeden ciągły blok czasu (np. 20:00 do 8:00), niestety, ponieważ ustawienia nie pozwalają na wiele bloków czasu w ciągu dnia (np. zarówno podczas snu każdej nocy, jak i ciszy w godzinach pracy) .

1627992811 730 Jak skonfigurowac tryb Nie przeszkadzac na iPhonie i iPadzie

Jeśli wybierzesz opcję „Zezwalaj na połączenia od”, możesz dostosować sposób obsługi połączeń przychodzących przez tryb Nie przeszkadzać. Domyślnie tylko osoby z listy kontaktów „Ulubione” (która jest pusta, dopóki nie zapełnisz jej, oznaczając wpisy kontaktów jako „Ulubione”), uruchomią dzwonek, gdy telefon jest w trybie Nie przeszkadzać. Możesz zmienić to ustawienie na wszystkich, nikogo lub możesz określić grupę z listy kontaktów jako listę dozwolonych rozmówców.

1627992811 597 Jak skonfigurowac tryb Nie przeszkadzac na iPhonie i iPadzie


Ostateczna opcja konfiguracji, która pozostawia większość osób zastanawiających się, czy tryb Nie przeszkadzać jest uszkodzony. Domyślnie tryb Nie przeszkadzać jest aktywny tylko wtedy, gdy urządzenie jest zablokowane. Założenie jest takie, że jeśli Twoje urządzenie jest odblokowane i używasz go, nie przeszkadza Ci to. Jeśli jednak aktywujesz tryb Nie przeszkadzać, aby wyciszyć telefon podczas spotkania, a następnie otworzysz go, aby sprawdzić coś, każdy alert, który pojawi się, gdy telefon jest odblokowany, zabrzmi w całej okazałości. Większość ludzi uzna za przydatne przełączenie ustawienia na „Zawsze”, jak widać na powyższym zrzucie ekranu, aby Nie przeszkadzać wyciszał telefon, niezależnie od tego, czy masz otwarty ekran, aby zerknąć na wiadomość tekstową, czy nie.

Dzięki lepszemu zrozumieniu, jak działa przełącznik wyciszenia i tryb Nie przeszkadzać w telefonie, już nigdy nie będziesz przeszkadzał w spotkaniu, maratonie Netflix lub drzemce. Masz pilne pytanie dotyczące iPhone’a? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?