Skip to content

Jak skopiować i wkleić tekst ze zdjęcia za pomocą telefonu

8 de czerwiec de 2022
google photos logo

Ponieważ tak wiele naszego życia spędzamy w Internecie, często przenosimy rzeczy ze świata rzeczywistego do przestrzeni cyfrowej. Zdjęcia Google ułatwiają kopiowanie i wklejanie tekstu ze zdjęcia i działają na iPhone’a i Androida.

Zdjęcia Google to z pewnością jedna z najlepszych aplikacji do zarządzania zdjęciami. Nie musisz też tworzyć kopii zapasowych zdjęć, aby korzystać ze wspaniałych funkcji Google. Możliwość wykrywania tekstu na zdjęciu jest dzięki wbudowanemu w aplikację Google Lensabilities.

Najpierw potrzebujesz zdjęcia na swoim urządzeniu, które zawiera tekst. Może to być zdjęcie czegoś w prawdziwym świecie lub nawet zrzut ekranu. Otwórz Zdjęcia Google na iPhonie, iPadzie lub urządzeniu z Androidem i wybierz zdjęcie.

Wybierz zdjęcie.

Następnie wydarzy się jedna z dwóch rzeczy. Zdjęcia Google mogą natychmiast wykryć tekst, a sugestia powie „Kopiuj tekst z obrazu”. Śmiało i dotknij tego, jeśli to widzisz.

Wybierz „Kopiuj tekst z obrazu”.

Jeśli tekst na zdjęciu nie jest tak oczywisty, będziesz musiał sam zainicjować Google Lens. Stuknij ikonę „Obiektyw” na dolnym pasku narzędzi.

1654720883 801 Jak skopiowac i wkleic tekst ze zdjecia za pomoca telefonu

Google Lens zeskanuje obraz i zaznaczy wykryty tekst. Możesz teraz zaznaczyć ten tekst, tak jak gdziekolwiek indziej.

Wybierz podświetlony tekst.

Po wybraniu żądanego tekstu dotknij „Kopiuj tekst” z dolnego menu.

Dotknij „Kopiuj tekst”.

Otóż ​​to! Wybrany tekst został skopiowany do schowka! Możesz go wkleić w dowolnym miejscu, tak jak w przypadku zwykłego tekstu. To świetna wskazówka, która pozwala zaoszczędzić czas podczas przesyłania tekstu na telefon. Jeśli jesteś właścicielem iPhone’a i nie korzystasz ze Zdjęć Google, aplikacja Galeria firmy Apple ma podobną funkcję.

Czy ten post był pomocny?