Skip to content

Jak sparować kontroler gier z Google TV lub Android TV?

2 de styczeń de 2022
xbox controller TV

Smart TV to coś więcej niż tylko YouTube i Netflix. Jeśli masz kontroler do gier leżący w pobliżu, istnieje duża szansa, że ​​możesz go podłączyć do urządzenia Google TV lub Android TV. Pokażemy Ci jak.

Google TV i Android TV obsługują wiele wbudowanych kontrolerów gier. Jeśli masz bezprzewodowy kontroler Bluetooth, istnieje duża szansa, że ​​będzie działał dokładnie tak, jak oczekiwałeś. Następnie możesz używać kontrolera do gier na Androida, emulatorów, usług przesyłania strumieniowego gier w chmurze, a nawet do nawigacji po interfejsie telewizora Smart TV. Zacznijmy.

Najpierw wybierz swoje zdjęcie profilowe na ekranie głównym i przejdź do „Ustawienia”.

Otwórz telewizor „Ustawienia”.

Przewiń w dół do „Piloty i akcesoria”.

Przewiń w dół do „Piloty i akcesoria”.

Teraz wybierz „Sparuj pilota lub akcesorium”.

Teraz wybierz „Sparuj pilota lub akcesorium”.

Przełącz kontroler w tryb parowania. Być może będziesz musiał przeprowadzić wyszukiwanie w Internecie, aby dowiedzieć się, jak to zrobić. Wybierz kontroler, gdy pojawi się na ekranie i „Sparuj”.

Wybierz kontroler i sparuj go.

Możesz wrócić do poprzedniego ekranu i zobaczysz kontroler na liście.

Kontroler został podłączony.

Otóż ​​to! Możesz używać kontrolera jako pilota do poruszania się po interfejsie Google TV lub Android TV. Może być konieczne skonfigurowanie kontrolera w niektórych grach, aby działał poprawnie, ale wiele kontrolerów jest natywnie obsługiwanych i będzie działać bez dodatkowej konfiguracji.

Czy ten post był pomocny?