Skip to content

Jak sprawdzić i naładować pilot Apple TV?

26 de lipiec de 2021
img 56464eefeb16f

Nowy Apple TV z 2015 roku jest wyposażony w zupełnie nowy pilot z nowym systemem baterii i nowym sposobem ładowania. Przeczytaj, jak sprawdzić poziom naładowania baterii pilota i naładować go z powrotem.

Co nowego z pilotem Apple 2015

Poprzednie wersje pilota Apple TV były zasilane baterią pastylkową i często mijały lata bez konieczności wymiany. Było to w dużej mierze spowodowane tym, jak ograniczona była funkcjonalność starych pilotów Apple TV i jak niewiele z nimi zrobiłeś, poza po prostu wybraniem multimediów i ich odtwarzaniem. (Zwykłe piloty telewizyjne również często mijają lata bez wymiany baterii.)

Teraz, gdy Apple TV dojrzał do własnego tvOS i zawiera App Store z grami, a także pilot wyposażony w mikrofon do sterowania głosowego za pośrednictwem Siri, a także czujniki i gładzik, żywotność baterii jest nieco krótsza: szacunki Apple przy normalnym użytkowaniu pilot będzie wymagał ładowania raz na trzy miesiące. Jeśli jednak często używasz pilota do grania, z pewnością będziesz musiał go wcześniej naładować.

Na szczęście nie musisz wyczerpywać się i kupować hurtowo baterii pastylkowych, nowy pilot ma baterię litowo-jonową i ładuje się podobnie jak iPhone i inne urządzenia z systemem iOS. Zobaczmy, jak to działa.

Sprawdzanie poziomu naładowania pilota Apple TV

Jeśli chcesz sprawdzić poziom naładowania zdalnego Apple TV, możesz to zrobić, odwiedzając menu Bluetooth, w którym wyświetlany jest poziom naładowania.

1627312423 735 Jak sprawdzic i naladowac pilot Apple TV


Aby ręcznie sprawdzić poziom naładowania zdalnego, przejdź, zaczynając od ekranu głównego, do menu „Ustawienia”, jak pokazano powyżej.

Jak sprawdzic i naladowac pilot Apple TV

Z menu „Ustawienia” wybierz pozycję „Piloty i urządzenia” (jeśli śledziłeś nasz samouczek dotyczący kontrolera gier Apple TV, dobrze znasz to menu).

1627312424 803 Jak sprawdzic i naladowac pilot Apple TV

W menu „Piloty i urządzenia” wybierz „Bluetooth”.

1627312424 903 Jak sprawdzic i naladowac pilot Apple TV

W menu „Bluetooth” zobaczysz wpis dla domyślnego pilota, oznaczony prostym „Remote” ze wskaźnikiem baterii pokazującym poziom naładowania.

Jedynym innym razem, gdy zobaczysz jakikolwiek wskaźnik związany z pilotem, jest bardzo krótki wskaźnik w górnym rogu, który pokazuje, kiedy pilot ponownie łączy się po okresie bezczynności lub gdy bateria jest słaba.

Ładowanie pilota Apple TV

Mówiąc o słabych bateriach, jak ładować pilota Apple TV? W przeciwieństwie do poprzednich generacji, w których wysuwałeś małą szufladę i wkładałeś nową baterię pastylkową, zamiast tego, dzięki wspomnianej wewnętrznej baterii litowo-jonowej, ładujesz ją tak, jak ładujesz każde urządzenie z systemem iOS.

1627312424 939 Jak sprawdzic i naladowac pilot Apple TV

Na samym dole pilota znajduje się mały port błyskawicy, taki sam jak w nowoczesnych iPhone’ach i iPadach. Apple TV jest dostarczany z kablem Lightning (z wyjątkiem sytuacji, gdy nie jesteś już konsumentem Apple z kilkoma leżącymi wokół) i możesz naładować pilota Apple Remote, podłączając go do portu w komputerze lub dowolnej ścianie USB ładowarka.

Dla ciekawskich, nawet jeśli masz pod ręką kabel USB-C do Lightning, nie możesz przejąć portu USB-C z tyłu Apple TV, aby naładować pilota (tak praktyczny i zorientowany na urządzenie, jak to byłoby ); port USB-C w Apple TV służy wyłącznie do celów diagnostycznych i rozwiązywania problemów.

Czy ten post był pomocny?