Skip to content

Jak sprawdzić, jakie dane Facebook ma o Tobie?

21 de lipiec de 2021
new facebook logo

Facebook dużo o tobie wie. Niektóre z tych informacji zostały przekazane podczas rejestracji, ale są pewne rzeczy, o których możesz nie wiedzieć. Pokażemy Ci, jak go zobaczyć i pobrać.

Twoje informacje na Facebooku

Po pierwsze, możesz być ciekawy, ile danych na Twój temat ma Facebook. Są oczywiste rzeczy, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia, krewni itd., ale co jeszcze wie?

Aby zobaczyć, zaloguj się do Facebookw przeglądarce internetowej, takiej jak Google Chrome, na komputerze. Kliknij strzałkę w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Ustawienia i prywatność”.

kliknij strzałkę i wybierz ustawienia i prywatność

Następnie kliknij „Ustawienia”.

wybierz ustawienia

Na pasku bocznym „Ustawienia” kliknij „Twoje informacje z Facebooka”.

kliknij swoje informacje z Facebooka

Zobaczysz kilka różnych obszarów do zbadania. Kliknij „Widok” po prawej stronie „Dostęp do swoich informacji”.

uzyskać dostęp do swoich informacji

Tutaj zobaczysz wszystkie informacje z Facebooka podzielone na kilka kategorii. Kliknięcie dowolnego z nich spowoduje wyświetlenie linków, dzięki którym możesz wszystko przejrzeć.

otwórz kategorię, aby zobaczyć więcej


Przewiń w dół do sekcji „Informacje o Tobie”. Tutaj możesz przejrzeć więcej danych osobowych gromadzonych przez Facebooka. Ponownie kliknij dowolną kategorię, aby ją rozwinąć.

przejrzyj swoje dane osobowe

Pobierz swoje informacje

Po zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami możesz pobrać ich kopię na przechowanie. To dobry pomysł, jeśli planujesz usunąć swoje konto.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia i prywatność > Ustawienia > Twoje informacje z Facebooka. Kliknij „Widok” obok „Pobierz swoje informacje”.

pobierz swoje informacje

Zobaczysz wszystkie kategorie, które zbadaliśmy powyżej. Zaznacz pola obok kategorii, z których chcesz pobrać informacje.

zaznacz pola do pobrania

Następnie możesz zdecydować, jak daleko chcesz się cofnąć. Domyślnie pobierze wszystkie informacje, począwszy od pierwszego utworzenia konta. Kliknij „Wszystkie moje dane”, aby dostosować zakres dat.

kliknij wszystkie moje dane

Użyj kalendarzy, aby wybrać datę rozpoczęcia i zakończenia, a następnie kliknij „OK”.

dostosować zakres dat


Następnie wybierz format, w którym chcesz zapisać pobrane informacje. HTML jest łatwiejszy do wyświetlenia, ale JSON działa lepiej w przypadku importowania do innych usług. Niestety nie możesz zrobić tego dwa razy i zapisać informacji w obu formatach.

wybierz format

Ostatnia opcja to „Jakość mediów”; im wyższa jakość wybierzesz, tym większe będzie pobieranie.

wybierz jakość mediów

Po dokonaniu wszystkich wyborów kliknij „Utwórz plik”, aby rozpocząć tworzenie pliku do pobrania.

utwórz plik

Zobaczysz powiadomienie „Tworzę kopię Twoich informacji”. Możesz również otrzymać e-mail potwierdzający to. Facebook powiadomi Cię, gdy Twoje informacje będą gotowe do pobrania.

wiadomość o pobraniu

To wszystko! W zależności od ilości wybranych informacji utworzenie pliku może chwilę potrwać.

Gdy będzie gotowy, zostaniesz poproszony o pobranie pliku ZIP. Ten plik będzie zawierał foldery ze wszystkimi Twoimi informacjami. Niektóre z nich będą trudne do przetłumaczenia, ale takie rzeczy jak zdjęcia i filmy są proste. Gdy je przejrzysz, zobaczysz wszystko, co Facebook wie o tobie.

Czy ten post był pomocny?