Skip to content

Jak sprawdzić, kiedy aplikacje uzyskują dostęp do aparatu i mikrofonu w systemie Android?

29 de lipiec de 2021
access dots hero

Prywatność to duży temat, jeśli chodzi o urządzenia mobilne. iPhone’y i iPady pokazują małe pomarańczowe i zielone ikony wskaźników, gdy aplikacje uzyskują dostęp do aparatu lub mikrofonu urządzenia. Oto aplikacja na Androida, która może zrobić to samo.

Podobnie jak dioda LED na kamerze internetowej, iPhone i iPad pokazują kolorowe kropki na pasku stanu, gdy aplikacja uzyskuje dostęp do kamery lub mikrofonu. Android pokazuje, kiedy aplikacje uzyskują dostęp do Twojej lokalizacji, ale brakuje mu tych wskaźników.

Aplikacja, której użyjemy, aby przenieść tę funkcję na Androida, nosi nazwę „Access Dots”. Naśladuje kolorowe kropki obecne na iPhonie i iPadzie. Aplikacja jest łatwa w konfiguracji i zapewnia więcej informacji o tym, co aplikacje robią w tle.

Najpierw zainstaluj „Punkty dostępu — wskaźniki dostępu do kamery/mikrofonu w systemie iOS 14” ze Sklepu Google Play na telefonie lub tablecie z Androidem.

Kropki dostępu w sztukach urwały się

Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację, przywita Cię przełącznik umożliwiający włączenie punktów dostępu. Włącz go, aby rozpocząć.

włącz przełącznik


Przełączenie przełącznika spowoduje wyświetlenie menu ustawień ułatwień dostępu Androida. Aby Access Dots działał, musimy zezwolić na jego działanie jako usługę ułatwień dostępu. Wybierz go z listy zainstalowanych aplikacji.

wybierz kropki dostępu

Następnie włącz opcję „Użyj punktów dostępu”, aby kontynuować korzystanie z tej funkcji.

włącz używaj kropek dostępu

Wyskakujące okienko poprosi Cię o potwierdzenie, że chcesz przyznać dostęp do punktów dostępowych na Twoim urządzeniu. Stuknij „Zezwól”, jeśli nie masz nic przeciwko.

dotknij zezwól, aby potwierdzić

Teraz wróć do aplikacji Access Dots. Ta funkcja już działa, ale prawdopodobnie będziesz chciał wprowadzić pewne poprawki. Stuknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć jego ustawienia.

1627561263 982 Jak sprawdzic kiedy aplikacje uzyskuja dostep do aparatu i mikrofonu

Najpierw możesz zmienić kolor kropek, dotykając kółek i wybierając inny kolor z selektora.

zmień kolor kropek

Następnie możesz zdecydować, gdzie ma się pojawiać kropka wskaźnika. Wybierz jedną z lokalizacji (Lokalizacja niestandardowa wymaga zakupu w aplikacji).

wybierz pozycję


Na koniec użyj suwaka, aby dostosować rozmiar kropki.

dostosuj rozmiar kropki

Oprócz kropki wskaźnika aplikacja prowadzi również dziennik aplikacji, które uzyskały dostęp do kamery i/lub mikrofonu. Na głównym ekranie Access Dots stuknij ikonę zegara, aby wyświetlić historię.

1627561263 763 Jak sprawdzic kiedy aplikacje uzyskuja dostep do aparatu i mikrofonu

Kolorowe kropki będą teraz widoczne za każdym razem, gdy aplikacja korzysta z kamery lub mikrofonu.

dostęp do kropek w akcji

To wszystko. Jest to przyjemna mała aplikacja, która umożliwia śledzenie wszelkich aplikacji, które mogą uzyskiwać dostęp do czujników w tle bez Twojej zgody.

Czy ten post był pomocny?