Skip to content

Jak sprawdzić, które aplikacje na iPhone’a uzyskują dostęp do aparatu?

28 de lipiec de 2021
apple ios privacy symbol

Niewiele problemów związanych z prywatnością w iPhonie sprawia, że ​​ludzie są tak zdenerwowani, jak to, czy aplikacja korzysta z aparatu, czy nie. Na szczęście, dzięki ustawieniom prywatności Apple, łatwo jest wiedzieć, które aplikacje mają dostęp do wbudowanego aparatu iPhone’a. Poniżej opisano, jak to sprawdzić i w razie potrzeby cofnąć dostęp.

Najpierw otwórz „Ustawienia” na iPhonie, dotykając ikony koła zębatego.

1627457356 261 Jak sprawdzic ktore aplikacje na iPhonea uzyskuja dostep do aparatu

W „Ustawieniach” kliknij „Prywatność”.

W ustawieniach iPhone

W „Prywatność” kliknij „Aparat”.

W ustawieniach prywatności iPhone

Następnie zobaczysz listę aplikacji, które w przeszłości prosiły Cię o dostęp do aparatu. Aplikacje, które obecnie mają dostęp do aparatu iPhone’a, będą miały obok nich zielony przełącznik „włączony”. Aplikacje, które nie mają dostępu, mają obok siebie szary przełącznik „wyłącz”.

(Ponadto aplikacje, które nie są tutaj wymienione, również nie mają dostępu do aparatu).

Przykładowa lista aplikacji na iPhone'a, które mogą uzyskać dostęp do aparatu w Ustawieniach prywatności.

Jeśli chcesz odebrać aplikacji dostęp do aparatu iPhone’a, stuknij przełącznik obok niej na liście, aby go wyłączyć. Podobnie możesz również przyznać dostęp do aparatu do wymienionej aplikacji, włączając przełącznik.

W ustawieniach iPhone'a, aby przyznać lub cofnąć dostęp do aparatu, stuknij przełącznik obok aplikacji na liście.


Następnie wyjdź z „Ustawienia”, a Twoje zmiany będą już obowiązywać.

Jeśli korzystasz z systemu iOS 14 lub nowszego, możesz łatwo stwierdzić, kiedy aplikacja korzysta z wbudowanej kamery iPhone’a. Po prostu spójrz w prawym górnym rogu ekranu na pasek stanu: Jeśli widzisz tam zieloną kropkę, oznacza to, że aplikacja korzysta z aparatu. (Jeśli jest pomarańczowa kropka, oznacza to, że Twój mikrofon jest używany).

Jeśli na pasku stanu iPhone'a zobaczysz zieloną kropkę, oznacza to, że wbudowana kamera jest używana.

Jeśli aplikacja korzysta z aparatu, gdy się tego nie spodziewasz, warto przejść do ustawień, które szczegółowo opisaliśmy powyżej (Ustawienia > Prywatność > Aparat) i przestawić przełącznik obok niej na „wyłączony”. Po tym aplikacja nie będzie już mogła korzystać z aparatu iPhone’a. Powodzenia!

Czy ten post był pomocny?