Skip to content

Jak sprawdzić, której wersji systemu macOS używasz

5 de lipiec de 2021
img 5ae8fcf98d268

Apple wydaje nowe wersje systemu operacyjnego macOS mniej więcej raz w roku. Oto jak sprawdzić, która wersja systemu operacyjnego macOS jest zainstalowana na MacBooku, iMacu, Macu Mini lub Macu Pro.

Aby znaleźć te informacje, kliknij ikonę Apple w menu w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz polecenie „O tym komputerze Mac”.

Jak sprawdzic ktorej wersji systemu macOS uzywasz

Nazwa zainstalowanej wersji systemu macOS pojawi się na karcie Przegląd w wyświetlonym oknie. Poniżej znajduje się dokładny numer wersji zainstalowanego systemu operacyjnego.

Na poniższym zrzucie ekranu używamy systemu macOS High Sierra, czyli wersji 10.13. Numer wersji mówi „10.13.4”, ponieważ zainstalowaliśmy najnowsze aktualizacje zabezpieczeń. Te mniejsze aktualizacje są dostępne na karcie „Aktualizacje” w aplikacji Mac App Store.

1625499155 23 Jak sprawdzic ktorej wersji systemu macOS uzywasz

Uwaga:Jeśli używasz starszej wersji systemu operacyjnego Mac, może się nazywać „OS X” zamiast macOS.


Jeśli nie używasz najnowszej wersji systemu macOS, możesz zainstalować ją ze sklepu Mac App Store — zakładając, że sprzęt Maca jest nadal obsługiwany przez firmę Apple. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Aktualizacja oprogramowania” w oknie Informacje o tym Macu, które otworzy Mac App Store. Możesz także uruchomić Mac App Store w inny sposób — na przykład klikając jego ikonę w stacji dokującej.

1625499155 701 Jak sprawdzic ktorej wersji systemu macOS uzywasz

Możesz pobrać i zainstalować najnowszą wersję systemu macOS na komputerze Mac bezpośrednio z aplikacji. Zachęcamy jednak do utworzenia kopii zapasowej komputera Mac przed kontynuowaniem — na wszelki wypadek.

Czy ten post był pomocny?