Skip to content

Jak sprawdzić stan blokady aktywacji urządzenia z systemem iOS?

4 de sierpień de 2021
al top 650x300

Począwszy od iOS 7, Apple wprowadził funkcję o nazwie Blokada aktywacji dla urządzeń z systemem iOS. Po zalogowaniu się na konto iCloud i włączeniu funkcji „Znajdź mój” telefon zostanie powiązany z kontem iCloud. Jeśli kupujesz lub sprzedajesz urządzenie, upewnij się, że blokada aktywacji jest wyłączona, aby mógł zostać aktywowany przez nowego użytkownika.

AKTUALIZACJA: Ten artykuł jest już nieaktualny. Niestety, Apple usunął swoją witrynę internetową, aby sprawdzić, czy włączona jest blokada aktywacji.

Funkcja „Znajdź mój” umożliwia śledzenie, wyłączanie i czyszczenie utraconego urządzenia. Włączenie go to jedna z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić podczas konfigurowania nowego urządzenia z systemem iOS. Po włączeniu funkcji „Znajdź mój” blokuje ona również to urządzenie na koncie iCloud. Twoje dane logowania iCloud są wymagane, zanim ktokolwiek będzie mógł wyłączyć funkcję „Znajdź mój”, wylogować się z iCloud lub wymazać i ponownie aktywować urządzenie. Gdy sprzedajesz lub oddajesz urządzenie innej osobie (lub kupujesz używane urządzenie), obecny właściciel musi wyłączyć blokadę aktywacji, zanim nowy właściciel będzie mógł aktywować je za pomocą własnego konta iCloud.

Firma Apple udostępnia przydatną witrynę dla sprzedawców lub kupujących, w której można dokładnie sprawdzić, czy urządzenie ma włączoną blokadę aktywacji. Zawsze dobrze jest to sprawdzić przed wykonaniem transferu, ponieważ obecny właściciel może znacznie łatwiej wymazać urządzenie i wyłączyć blokadę aktywacji, gdy jest jeszcze w jego posiadaniu. Przed rozpoczęciem musisz znaleźć numer IMEI lub numer seryjny urządzenia . Mając to w ręku, przejdź na stronę blokady aktywacji Apple.

1628061479 828 Jak sprawdzic stan blokady aktywacji urzadzenia z systemem iOS

Wprowadź numer IMEI lub numer seryjny urządzenia, wprowadź kod CAPTCHA, a następnie naciśnij Kontynuuj.

1628061480 471 Jak sprawdzic stan blokady aktywacji urzadzenia z systemem iOS


Od razu zobaczysz, czy urządzenie ma włączoną, czy wyłączoną blokadę aktywacji.

1628061480 660 Jak sprawdzic stan blokady aktywacji urzadzenia z systemem iOS

Jeśli okaże się, że blokada aktywacji jest włączona, poprzedni właściciel telefonu musi ją wyłączyć, zanim nowy właściciel będzie mógł ją aktywować. Najłatwiej to zrobić, aby poprzedni właściciel wykasował swoje urządzenie (jeśli jeszcze tego nie zrobił), a następnie zaloguj się do iCloud podczas konfigurowania urządzenia, aby usunąć je ze swojego konta. Jeśli nowy właściciel ma już telefon, a poprzedniego właściciela nie ma w pobliżu, poprzedni właściciel będzie musiał zalogować się na swoje konto iCloud w Internecie i usunąć stamtąd swoje urządzenie.

Czy ten post był pomocny?