Skip to content

Jak sprawdzić swoje konta i hasła na iPhonie lub iPadzie?

24 de lipiec de 2021
lock on keyboard

Wszyscy wiemy, że bezpieczeństwo haseł jest ważne, a zarówno iPhone, jak i iPad mogą zapisywać hasła dla Ciebie. Oznacza to, że możesz je zobaczyć w mgnieniu oka, co jest bardzo wygodne. Ale jak sprawdzić hasła zapisane przez iOS? Spójrzmy.

Jeśli masz iOS, aby zapisać swoje nazwy użytkownika i hasła, następnym razem, gdy będziesz musiał je wprowadzić, system zasugeruje te hasła, automatycznie je uzupełniając, abyś nie tylko nie musiał ich pamiętać, ale nawet nie musiał wpisz je ręcznie. To ogromna rzecz, ponieważ oznacza to, że częściej używasz unikalnych haseł, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo Twoich kont. Jeśli nie używasz dedykowanego menedżera haseł, powinieneś przynajmniej używać systemu wbudowanego w iOS.

Znalezienie haseł, które iOS już zapisał, a następnie dodanie tych, których nie ma, to zadanie, które najlepiej nie zapisywać na deszczowy dzień. Może to nie brzmieć jak najfajniejszy sposób na spędzenie wieczoru, ale nie będziesz żałować, że poświęciłeś na to czas, choćby po to, by uniknąć konieczności wielokrotnego wprowadzania haseł. Przyjrzyjmy się najpierw sprawdzeniu, które hasła zostały zapisane, a następnie przejdźmy do sposobu dodawania brakujących haseł.

Jak sprawdzić, które hasła są już zapisane?

Podobnie jak większość rzeczy w iOS, Twoje hasła znajdują się w aplikacji Ustawienia. Otwórz Ustawienia, a następnie otwórz sekcję „Hasła i konta”.

1627141344 247 Jak sprawdzic swoje konta i hasla na iPhonie lub iPadzie

Następnie dotknij „Hasła do witryn i aplikacji”.

Jak sprawdzic swoje konta i hasla na iPhonie lub iPadzie

Po uwierzytelnieniu za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu zobaczysz listę zapisanych haseł. Możesz przeszukać tę listę, dotykając pola „Szukaj” lub możesz przewijać listę, aby znaleźć żądane hasło. Dotknięcie wpisu pokaże powiązaną nazwę użytkownika i hasło.

1627141344 844 Jak sprawdzic swoje konta i hasla na iPhonie lub iPadzie

Jak dodać nowe hasło

Aby dodać nowe hasło, otwórz aplikację Ustawienia i dotknij „Hasła i konta”.

1627141344 247 Jak sprawdzic swoje konta i hasla na iPhonie lub iPadzie


Wybierz „Hasła do witryn i aplikacji”. Musisz uwierzytelnić się za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu dostępu.

Jak sprawdzic swoje konta i hasla na iPhonie lub iPadzie

Dotknij przycisku „+”, aby otworzyć ekran wprowadzania nowego hasła.

1627141344 752 Jak sprawdzic swoje konta i hasla na iPhonie lub iPadzie

Wprowadź szczegóły hasła, które chcesz dodać, a następnie naciśnij przycisk „Gotowe”, aby zakończyć proces.

1627141344 670 Jak sprawdzic swoje konta i hasla na iPhonie lub iPadzie

To prawie wszystko. Wbudowany menedżer haseł firmy Apple nie jest tak solidny jak coś takiego LastPass (na przykład nie można wygenerować bezpiecznych haseł), ale to załatwia sprawę.

Czy ten post był pomocny?