Skip to content

Jak sprawić, by autokorekta iPhone’a pozwalała ci przeklinać?

30 de lipiec de 2021
img 5b7736c135fc4

Autokorekta automatycznie poprawia literówki, co jest wygodne, ale uważa, że ​​przekleństwa to literówki. Twój iPhone lub iPad lubi zmieniać przekleństwa na podobne, niepoprawne słowa. Jeśli uchylasz się od nienawiści, oto jak usunąć klawiaturę z drogi.

Wszystko, co musisz zrobić, to dodać przekleństwa (lub jakiekolwiek inne słowa) do skrótów zastępujących tekst. Wszelkie słowa, które tam masz, są traktowane przez klawiaturę jako prawdziwe słowa.

Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Klawiatura> Wymiana tekstu na iPhonie. Stuknij przycisk „+”, aby dodać nowy skrót.

Jak sprawic by autokorekta iPhonea pozwalala ci przeklinac

Wpisz słowo, którego chcesz użyć, w polu „Wyrażenie”. Na przykład, aby Twój iPhone przestał korygować „kurwa” na „kaczenie”, wpisz „kurwa”.

Dotknij „Zapisz” po. Nie musisz nic wpisywać w polu Skrót.

1627628588 891 Jak sprawic by autokorekta iPhonea pozwalala ci przeklinac


Tutaj zobaczysz skrót. Powtórz ten proces, aby dodać tyle słów, ile chcesz — na przykład, jeśli często używasz podobnych słów, możesz dodać „kurwa”, „skurwiel” i inne odmiany

Oczywiście działa to również w przypadku słów, które nie są wulgaryzmami. Jeśli masz słowo, którego używasz jako żart lub pseudonim, który nie pojawia się w normalnym słowniku, możesz dodać je do skrótów tutaj, a klawiatura iPhone’a zrozumie, że to słowo, które próbujesz wpisać.

1627628588 890 Jak sprawic by autokorekta iPhonea pozwalala ci przeklinac

Gdy spróbujesz ponownie wpisać to przekleństwo, Twój iPhone uzna wszystkie słowa w skrótach zastępujących tekst jako prawidłowe słowa.

Nawet jeśli popełnisz literówkę podczas wpisywania przekleństwa, Twój iPhone poprawi go na poprawnie napisane przekleństwo.

1627628588 793 Jak sprawic by autokorekta iPhonea pozwalala ci przeklinac

Inne sposoby na oswojenie autokorekty

To nie jedyny sposób, aby powstrzymać autokorektę przed denerwowaniem. Możesz także dodać do telefonu kontakty z wulgaryzmami w ich imieniu. Na przykład, jeśli dodasz kontakt o nazwie „Fuck Fucker”, Twój iPhone automatycznie pomyśli, że „Fuck” i „Fucker” są w porządku, akceptowalnymi słowami i automatycznie zaoferuje je podczas pisania. Jednak prawdopodobnie lepiej jest mieć wulgaryzmy na skrótach, niż zaśmiecać kontakty.

1627628589 966 Jak sprawic by autokorekta iPhonea pozwalala ci przeklinac

Możesz także wyłączyć autokorektę, aby nie przeszkadzała, jeśli chcesz. Uważamy jednak, że autokorekta jest całkiem przydatna po tym, jak wytrenujesz ją, aby przestać zepsuć słowa, które chcesz wpisać.


Jeśli chcesz wyłączyć autokorektę, wybierz Ustawienia> Ogólne> Klawiatura i wyłącz opcję „Autokorekta”.

1627628589 359 Jak sprawic by autokorekta iPhonea pozwalala ci przeklinac

Wreszcie, możliwe jest trenowanie autokorekty z dużą ilością czasu i cierpliwości. Gdy wpisujesz przekleństwo, po prostu stuknij opcję w lewym górnym rogu paska sugestii klawiatury — tę ujętą w cudzysłów. To mówi klawiaturze, że tak, chciałeś wpisać to słowo. Gdy zrobisz to wystarczająco dużo razy, klawiatura powinna stopniowo uczyć się, że masz zamiar wpisać słowo i przestać je poprawiać.

Może to jednak chwilę potrwać. Naprawdę szybciej jest dodać wulgaryzmy do skrótów zastępujących tekst, zamiast toczyć długą, przeciągającą się walkę z tą kaczącą klawiaturą.

1627628589 906 Jak sprawic by autokorekta iPhonea pozwalala ci przeklinac

To domyślne ustawienie może być denerwujące, ale gwarantuje, że dzieci — i wszyscy, którzy nie chcą używać wulgaryzmów — nie będą automatycznie pojawiać się jako sugestia, zwłaszcza w profesjonalnych wiadomościach e-mail i wiadomościach. W porządku, ale chcielibyśmy, aby firma Apple oferowała prostą opcję „Zezwalaj na wulgaryzmy”, która ułatwiłaby to. Google oferuje jeden przełącznik, aby włączyć wulgaryzmy na swoim Klawiatura Gboard, w końcu.

Źródło obrazu: czarnuch/Shutterstock.com, Marcin Dobry/Shutterstock.com.

Czy ten post był pomocny?