Skip to content

Jak sprawić, by Firefox domyślnie korzystał z bezpiecznych połączeń HTTPS?

21 de lipiec de 2021
how do you get firefox to utilize secure https connections by default 00

O ile nie masz zakładki określonej witryny jako takiej lub ręcznie wpisz https z adresami URL, zbyt wiele witryn nadal automatycznie domyślnie używa http. Jak sprawić, by przeglądarka automatycznie wykorzystywała połączenia https? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera kilka pomocnych sugestii dla czytelnika dbającego o bezpieczeństwo.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Ian Kelling chce wiedzieć, w jaki sposób Firefox domyślnie korzysta z bezpiecznych połączeń HTTPS:

Na przykład, kiedy wpisuję superuser.com w pasku adresu przeglądarki Firefox, automatycznie przechodzi do wersji HTTP witryny, gdy naprawdę chcę zamiast tego wersję HTTPS (domyślnie).

Jak sprawić, by Firefox domyślnie korzystał z bezpiecznych połączeń HTTPS?

Odpowiedź

Współtwórcy SuperUser Sibi i Ian Kelling mają dla nas odpowiedź. Po pierwsze, Sibi:

Opcją, którą możesz wypróbować, jest Rozszerzenie HTTPS Everywhere który jest dostępny dla Mozilla Firefox, Google Chrome i Opera. Ponieważ jest rozwijany jako wspólny wysiłek projektu EFF i TOR, mam tendencję do zaufania i wiary w to rozszerzenie. To jest również otwarte źródło i dostępne na licencji GPLv3.

Następnie odpowiedź Iana Kellinga:

Istnieje również inne rozszerzenie dla Firefoksa, które działa: Domyślnie HTTPS.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Źródło obrazu: Złota kłódka Clipart (Clker.com)

Czy ten post był pomocny?