Skip to content

Jak sprawić, by przełącznik aplikacji Alt + Tab w systemie Windows 10 był bardziej przejrzysty?

7 de lipiec de 2021
ats top 650x300 1024x469 1

Domyślnie przełącznik aplikacji Alt + Tab w systemie Windows jest prawie nieprzezroczysty. Jeśli chcesz zobaczyć trochę więcej pulpitu, wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian w rejestrze systemu Windows.

W systemie Windows po przytrzymaniu klawisza Alt, a następnie kilkukrotnym naciśnięciu klawisza Tab, otrzymujesz przydatne okno przełączania aplikacji, które umożliwia poruszanie się po otwartych oknach aplikacji bez uciekania się do przełącznika pełnoekranowego, który otrzymujesz podczas korzystania z kombinacji Windows + Tab. Domyślnie okno przełączania aplikacji jest dość ciemne i prawie nieprzejrzyste. Ale jeśli chcesz wprowadzić kilka zmian w Rejestrze — lub skorzystać z naszego pobierania jednym kliknięciem — możesz dostosować go do dowolnego poziomu przejrzystości. Pokazaliśmy również wiele wbudowanych sposobów dostosowywania wyglądu systemu Windows 10 do własnych upodobań, a także omówiliśmy podobną metodę opartą na Rejestrze, aby pasek zadań systemu Windows był bardziej przejrzysty.

Spraw, aby przełącznik Alt + Tab był bardziej przejrzysty, edytując rejestr ręcznie

Aby dostosować poziom przezroczystości okna przełączania Alt + Tab, wystarczy wprowadzić kilka zmian w rejestrze systemu Windows.

Ostrzeżenie: Edytor rejestru to potężne narzędzie, którego niewłaściwe użycie może spowodować, że system będzie niestabilny lub nawet nie będzie działał. Jest to dość prosty hack i tak długo, jak trzymasz się instrukcji, nie powinieneś mieć żadnych problemów. To powiedziawszy, jeśli nigdy wcześniej z nim nie pracowałeś, rozważ przeczytanie o tym, jak korzystać z Edytora rejestru, zanim zaczniesz. I koniecznie wykonaj kopię zapasową Rejestru (i swojego komputera!) przed wprowadzeniem zmian.

Otwórz Edytor rejestru, naciskając Start i wpisując „regedit”. Naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Edytor rejestru i nadaj mu uprawnienia do wprowadzania zmian na komputerze.

1625677316 293 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

W Edytorze rejestru użyj lewego paska bocznego, aby przejść do następującego klucza:

HKEY_CURRENT_USERSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer

1625677316 489 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie


Następnie utworzysz nowy klucz wewnątrz Explorer klucz. Kliknij prawym przyciskiem myszy Explorer i wybierz Nowy > Klucz. Nazwij nowy klucz „Widok wielozadaniowy”. Jeśli już widzisz MultitaskingView klucz w tej lokalizacji, po prostu pomiń ten krok.

1625677316 871 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

Teraz utworzysz kolejny nowy klucz — tym razem wewnątrz nowego MultitaskingView klucz, który właśnie utworzyłeś. Kliknij prawym przyciskiem myszy MultitaskingView i wybierz Nowy > Klucz. Nazwij nowy klucz „AltTabViewHost”.

1625677317 10 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

Następnie utworzysz wartość wewnątrz tego nowego klucza. Kliknij prawym przyciskiem myszy AltTabViewHost i wybierz Nowy > Wartość DWORD (32-bitowa). Nazwij nową wartość „Grid_backgroundPercent”.

1625677317 394 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

Kliknij dwukrotnie nowy Grid_backgroundPercent wartość, aby otworzyć okno jej właściwości.

1625677317 258 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

W oknie właściwości wybierz opcję „Dziesiętny”, a następnie wpisz liczbę od zera do stu w polu „Dane wartości”. Ta liczba reprezentuje procent krycia, który chcesz dla okna. Wartość zero sprawiłaby, że byłby całkowicie przezroczysty. Wartość 100 byłaby całkowicie nieprzezroczysta. Dla porównania, domyślny procent krycia wynosi około 85. Po ustawieniu liczby kliknij „OK”.

1625677317 342 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

Zmiana powinna nastąpić natychmiast, więc kontynuuj i przytrzymaj klawisz Alt, a następnie naciśnij Tab, aby otworzyć okno przełącznika. Jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować przezroczystość, po prostu otwórz Grid_backgroundPercent w Edytorze rejestru i zmień numer. Gdy jesteś zadowolony z poziomu przezroczystości, możesz zamknąć Edytor rejestru.


Poniżej widać różnicę między ustawieniem procentu nieprzezroczystości na 85 (wartość domyślna systemu Windows) po lewej stronie i 20 (co jest znacznie bliższe przezroczystości) po prawej stronie.

1625677317 672 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie1625677317 249 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

A jeśli kiedykolwiek będziesz chciał usunąć zmianę, po prostu wróć i ustaw tę wartość na 85 (domyślny poziom krycia) lub po prostu usuń wartość całkowicie.

Pobierz nasze hacki rejestru jednym kliknięciem

1625677317 19 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

Jeśli nie masz ochoty zagłębiać się w Rejestrze, stworzyliśmy kilka hacków do rejestru, z których możesz skorzystać. Hack „Ustaw poziom przezroczystości Alt + Tab na wartość niestandardową” dodaje wszystkie potrzebne klucze i wartości. Hack „Przywróć domyślną przezroczystość Alt_Tab” usuwa wartości, przywracając domyślną wartość systemu Windows. Oba hacki są zawarte w następującym pliku ZIP.

Hacki dotyczące przejrzystości okna Alt+Tab

Oczywiście, ponieważ nie wiemy, jakiego poziomu przezroczystości chcesz użyć, będziesz musiał nieco zmodyfikować niestandardowy hack, zanim go użyjesz. Po pobraniu i rozpakowaniu hacków kliknij prawym przyciskiem myszy hack „Ustaw poziom przezroczystości Alt + Tab na wartość niestandardową” i wybierz polecenie „Edytuj” z menu kontekstowego.

1625677317 93 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

Spowoduje to otwarcie hacka w notatniku. W ostatnim wierszu poszukaj tekstu „dword:00000020”. Zastąp ostatnie trzy cyfry tej liczby procentową wartością nieprzezroczystości z zakresu od 000 do 100, gdzie 000 jest całkowicie przezroczyste, a 100 całkowicie nieprzezroczyste. Na przykład, jeśli chcesz ustawić procent krycia na 25, ten tekst powinien brzmieć „dword: 00000025”. Po prostu chcesz się upewnić, że wszystkie poprzedzające zera są na miejscu, tak aby pełna liczba miała osiem znaków.


Oczywiście, jeśli chcesz wypróbować krycie 20%, możesz po prostu użyć pliku bez wprowadzania jakichkolwiek zmian.

1625677317 590 Jak sprawic by przelacznik aplikacji Alt Tab w systemie

Po zakończeniu wprowadzania zmian zapisz plik, a następnie kliknij go dwukrotnie, aby zastosować go w Rejestrze.

Te hacki są tak naprawdę po prostu AltTabViewHostklucz, rozebrany do tylko Grid_backgroundPercent wartość, o której mówiliśmy w poprzedniej sekcji, a następnie wyeksportowana do pliku .REG. Uruchamianie hacków tylko modyfikuje wartość. A jeśli lubisz bawić się Rejestrem, warto poświęcić trochę czasu na nauczenie się, jak tworzyć własne hacki do Rejestru.

Czy ten post był pomocny?