Skip to content

Jak sprawić, by sprzęt do gier RGB był rzeczywiście użyteczny?

13 de sierpień de 2021
tMK9TGs 1

Oświetlenie RGB w sprzęcie komputerowym, zwłaszcza w sprzęcie do gier, jest tematem dzielącym. Albo myślisz, że jest naprawdę fajny i chcesz go we wszystkich swoich rzeczach, albo masz dobry gust. (Ja, dzieciak, dzieciak.) Ale pomimo dość krzykliwej natury przesiąkniętych diodami LED konfiguracji gier typu „stacja bojowa”, w całej tej tęczowej ekstrawagancji można znaleźć zaskakującą ilość użyteczności. Nawet jeśli nie jesteś fanem estetyki, warto zastanowić się, kiedy następnym razem będziesz składać komputer do gier.

Oto kilka przydatnych rzeczy, które możesz zrobić z tymi błyskotliwymi światłami.

Twórz układy klawiatury specyficzne dla gry

Ten jest trochę oczywisty, ale stworzenie układu oświetlenia dla konkretnych gier może pomóc Ci zapamiętać klawisze w różnych tytułach. Jest to szczególnie przydatne, jeśli często grasz w różne rodzaje gier, począwszy od strzelanki z WASD, przez grę MOBA z klawiszami skrótów, aż po niestandardowe ustawienia dla rozbudowanej strategii lub gry symulacyjnej.

Używanie grup kolorów do różnych rodzajów działań jest ogólnie najlepszym sposobem, aby przejść tutaj. Konfiguracje zazwyczaj dzielą kolory na ruch, podstawowe ataki, ataki specjalne, leczenie i inne modyfikatory oraz niestandardowe makra (patrz zdjęcie tytułowe tego utworu). Bardziej rozbudowane programy oferują gotowe motywy RGB dla popularnych gier, które można pobrać i zainstalować.

Wyświetl informacje o systemie

Jak sprawic by sprzet do gier RGB byl rzeczywiscie uzyteczny

Istnieje wiele sposobów wyświetlania informacji operacyjnych systemu, takich jak aktualna temperatura procesora lub prędkość wentylatora. Ale skoro zainwestowałeś w fantazyjną obudowę z okienkiem i mnóstwo oświetlenia RGB, dlaczego nie wykorzystać ich w praktyczny sposób? Niektóre wysokiej klasy płyty główne zawierają zarówno diody LED bezpośrednio na elementach płyty, jak i sterowanie oświetleniem zintegrowane z ich oprogramowaniem.


Wysokiej klasy systemy oświetleniowe od ASUS oraz Gigabajt obejmuje bezpośredni dostęp do czujników temperatury, pozwalając płycie głównej, procesorowi graficznemu, innym komponentom i dowolnym dołączonym 4-pinowym paskom LED zmienić kolor z niebieskiego na czerwony, aby wskazać temperaturę procesora lub bieżące obciążenie. Oczywiście nie jest tak precyzyjny jak układ liczbowy, ale w przypadku szybkich informacji na pierwszy rzut oka podczas intensywnej gry działa wystarczająco dobrze. DodatekSystem NZXT Hue+ może nawet zmieniać kolor w oparciu o liczbę klatek na sekundę w bieżącej grze.

Korzystaj z samodzielnych programów i gier

1628842247 911 Jak sprawic by sprzet do gier RGB byl rzeczywiscie uzyteczny

Różni dostawcy akcesoriów udostępniają teraz pełne zestawy programistyczne i interfejsy API dla swoich gadżetów wyposażonych w diody LED. Jak można się spodziewać, Razer zagłębił się w tę konkretną pulę. Jego galeria internetowa spośród zgłoszonych przez użytkowników narzędzi Chroma zawiera samodzielne gry, takie jak Snake i Whack-A-Mole, które można odtwarzać na samej klawiaturze, wizualizator audio, który odtwarza się na wszystkich urządzeniach obsługujących RGB jednocześnie, a nawet reaktywną aplikację pogodową wyświetlającą lokalne warunki.

Istnieją również integracje z różnymi narzędziami innych firm. Oprócz zwykłych niestandardowych profili gry (odliczanie czasu do bomb wKontratak jest szczególnie schludny), użytkownicy stworzyli narzędzia głośności Twitch, palety Photoshopa i Illustratora, a nawet widżet Outlooka do nieprzeczytanych wiadomości e-mail.

Zaszalej z efektami nadesłanymi przez użytkowników (lub stwórz własne)

Pod koniec dnia możesz równie dobrze skorzystać z błyskotliwości kuli dyskotekowej skoordynowanej konfiguracji RGB. W tym momencie Razer, Korsarz, Logitech, orazGigabajtwszystkie oferują internetowe repozytoria animowanych „motywów” dla różnych urządzeń i akcesoriów. Pozwalają na pobranie reaktywnych i gotowych animacji stworzonych przez innych użytkowników. Twoje opcje będą ograniczone w zależności od tego, jakie masz konkretne elementy (motywy zwykle nie działają na urządzeniach różnych dostawców), przy czym niektóre mają większe zaangażowanie społeczności niż inne.

Jeśli nic Ci się nie podoba, zawsze możesz stworzyć własne. Nawet firmy, które nie oferują repozytorium online, zazwyczaj instalują firmy, które oferują oprogramowanie komputerowe do dostosowywania konfiguracji RGB, oferują również gotowe „efekty” i narzędzia takie jak Konfigurator Chroma pozwala dostosować je do własnych upodobań.

1628842247 926 Jak sprawic by sprzet do gier RGB byl rzeczywiscie uzyteczny

Iść. Wiesz że chcesz.

Kredyty obrazkowe: Serce Roxasa/Razer, ASUS

Czy ten post był pomocny?