Skip to content

Jak sprzedać swoje karty kolekcjonerskie Steam (i otrzymać darmowe kredyty Steam)

9 de lipiec de 2021
img 588677af160f4

Karty kolekcjonerskie Steam to w zasadzie darmowe pieniądze. Zakładając, że posiadasz kilka gier na Steam, prawdopodobnie generujesz karty kolekcjonerskie Steam, nawet nie zdając sobie z tego sprawy – i możesz je sprzedać na rynku społecznościowym za kredyty Steam Wallet, których możesz użyć do zakupu gier .

Zarobiłem co najmniej 20 USD darmowego kredytu Steam, korzystając z poniższej metody. To nie jest dużo pieniędzy, ale jest to darmowa gra lub dwie prawie bez pracy. Ile możesz zdobyć, zależy od liczby posiadanych gier Steam i tego, czy mają dostępne karty, czy nie.

Karty kolekcjonerskie Steam 101

Karty kolekcjonerskie Steam są w większości takie, jak brzmią — cyfrowe karty kolekcjonerskie, które otrzymujesz, grając w gry. Podczas grania w grę Steam automatycznie poda ci kartę powiązaną z tą grą co jakiś czas — średnio około jedną co dwadzieścia do trzydziestu minut .Macie też małą szansę na zdobycie „foliowanych” wersji kart, które są mniej powszechne i bardziej wartościowe dla kolekcjonerów.

Zbierz zestaw tych kart kolekcjonerskich i możesz je łączyć, zwiększając swój „Poziom pary” (dość bezsensowna liczba), zdobywanie kosmetycznych „odznak” dla swojego profilu Steam i uzyskiwanie naklejek, których możesz używać na czacie Steam.


Oto fajna część: nawet jeśli nie dbasz o te wszystkie bezsensowne nagrody, inni ludzie to robią. Możesz więc sprzedawać swoje karty na rynku społeczności Steam. Inni użytkownicy Steam kupią je od Ciebie, a Ty otrzymasz środki z portfela Steam, które możesz wykorzystać do kupowania gier. Valve i twórca gry otrzymają część transakcji na rynku społeczności Steam, więc wszyscy wygrywają.

Niestety, sprzedaż kart kolekcjonerskich może być żmudnym procesem – zwłaszcza jeśli masz ich dużo. Oto kilka sztuczek, aby zdobyć te słodkie pieniądze Steam bez spędzania mnóstwa czasu.

Krok pierwszy: Włącz mobilny token uwierzytelniający Steam Guard

Aby móc wyświetlać listy lub inne przedmioty na rynku społeczności Steam, Steam wymaga użycia mobilnego tokena uwierzytelniającego Steam Guard w celu ochrony konta. Jest to funkcja w aplikacja mobilna Steam dla iPhone, Android, i telefon Windows który zabezpiecza twoje konto Steam kodem logowania dostarczonym przez twój telefon. Jest to forma uwierzytelniania dwuskładnikowego i prawdopodobnie i tak warto ją włączyć.

Jeśli jednak nie korzystasz z tej funkcji, Twoje aukcje będą trzymany ze względów bezpieczeństwa przez piętnaście dni. To kłopot. A po włączeniu mobilnego tokena uwierzytelniającego Steam Guard musisz poczekać siedem dni, zanim zaczniesz wystawiać przedmioty bez okresu wstrzymania. Więc lepiej usunąć to z drogi tak szybko, jak to możliwe.

Aby włączyć funkcję mobilnego uwierzytelnienia, zainstaluj aplikację mobilną Steam i zaloguj się. Naciśnij przycisk menu w aplikacji mobilnej i wybierz opcję „Steam Guard” u góry menu. Dotknij „Dodaj Authenticator”, aby dodać aplikację jako metodę uwierzytelniania i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty1625826821 278 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Musisz podać numer telefonu, na który Steam może wysyłać wiadomości tekstowe, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Powinieneś również pamiętać o zapisaniu klucza odzyskiwania na wypadek utraty dostępu do aplikacji Steam na telefonie i konieczności uzyskania dostępu do konta Steam.

1625826821 805 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty1625826821 646 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Gdy w przyszłości zalogujesz się do Steam na nowym urządzeniu, zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu z aplikacji Steam. Po prostu otwórz aplikację Steam na telefonie, aby znaleźć kod.

1625826821 210 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Krok drugi: Zobacz, które karty masz dostępne

Aby zobaczyć, które karty masz dostępne, otwórz Steam, najedź myszą na swoje imię i kliknij „Odznaki”.

1625826821 245 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty


Przewiń w dół, aby zobaczyć, z jakich gier masz karty lub które gry generują karty. Na przykład na poniższym zrzucie ekranu mam już trzy karty z gry Brutalna legenda w moim ekwipunku. A ponieważ posiadamDarksiders Warmastered Edition, mogę zdobyć do sześciu kart z tej gry, jeśli w nią zagram.

Jeśli posiadasz kilka gier na Steamie, istnieje duża szansa, że ​​będziesz mieć sporo dostępnych kart.

1625826822 140 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Zwróć uwagę, które z twoich gier oferują karty i ile kart możesz wygenerować (na przykład Darksiders mówi „Pozostało 6 kart”).

Krok trzeci: wygeneruj te karty

Nie musisz robić nic specjalnego, aby wygenerować karty — otrzymasz je tylko za normalne granie w gry. Ale jeśli chcesz skorzystać z kilku sztuczek, możesz szybko wygenerować jeszcze więcej kart.

Jeśli masz tylko jedną lub dwie gry z dostępnymi kartami, możesz kliknąć przycisk „Graj”, aby zainstalować i grać w gry. Steam po prostu dba o to, że gra jest uruchomiona, więc możesz uruchomić grę w tle, nacisnąć Alt + Tab i zrobić coś innego, gdy gra jest uruchomiona, aż Steam da ci wszystkie karty.


Ale to nie jest najleniwszy, najszybszy sposób na zdobycie wszystkich tych kart. Zamiast tego możesz użyć open-source Mistrz bezczynności Steamaplikację, którą przetestowaliśmy z dobrym skutkiem. Ta aplikacja będzie symulować Cię jako „w grze” na Steam, automatycznie przechodząc z gry do gry, gdy otrzymasz karty. Nie musisz nawet pobierać gier, zanim Steam Idle Master będzie mógł w nich bezczynnie, więc nawet oszczędza cenną przepustowość Internetu.

1625826822 506 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Aplikacja wymaga podania danych konta Steam lub podania kodu cookie, aby mogła monitorować stronę z odznakami i sprawdzać, w których grach nadal dostępne są zrzuty kart.

To nie sprawi, że Twoje konto Steam będzie mieć kłopoty. W rzeczywistości nie „oszukujesz”. Używasz tylko narzędzia, które daje ci dostępne karty i nie więcej niż to. Sprzedając karty, zarówno Valve, jak i twórca gry zarabiają pieniądze. Po prostu pomijasz „gamifikowany” proces zdobywania kart podczas gry i uzyskiwania ich szybciej.

Pamiętaj, że Idle Master będzie próbował bezczynności wszystkich gier z kartami. jeśli właśnie kupiłeś grę, możesz ją zwrócić w celu uzyskania zwrotu pieniędzy tylko wtedy, gdy grałeś w nią mniej niż dwie godziny w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Tak więc korzystanie z Idle Master może spowodować, że nie będziesz kwalifikować się do zwrotu pieniędzy, jeśli nie będziesz ostrożny.

Idle Master również wyrzuci twoje statystyki Steam. Jeśli ta aplikacja jest bezczynna w wielu grach naraz, może to oznaczać, że grałeś w gry przez 800 godzin w ciągu ostatnich dwóch tygodni na swojej stronie profilu Steam, kiedy to się skończy. To nie ma znaczenia, ale wygląda to śmiesznie, a niektórzy ludzie lubią widzieć, ile godzin faktycznie spędzili grając w określone gry. Jeśli nie chcesz zadzierać ze swoimi statystykami, możesz po prostu przejść do kroku czwartego i sprzedawać karty, które zarobiłeś regularnie grając w gry.

Krok czwarty: sprzedaj swoje karty na rynku

Gdy będziesz mieć dostępne karty, będziesz chciał wymienić je na rynku, aby zarobić trochę środków z Portfela Steam. Proces jest trochę powolny, ale jeśli masz dużo kart, możesz uzyskać przyzwoitą kwotę pieniędzy.

UWAGA: Kiedyś zaleciliśmy rozszerzenie Chrome o nazwie Steam Inventory Helper, aby przyspieszyć ten proces.Nie zalecamy już tego robić. Wiele osób zgłasza, że ​​został przekształcony w oprogramowanie szpiegujące(coś, co może się łatwo zdarzyć w przypadku rozszerzeń przeglądarki), więc teraz zalecamy zrobienie tego tylko na dłuższą metę.


Aby wyświetlić swój ekwipunek, kliknij ikonę koperty w prawym górnym rogu i kliknij „[X] przedmioty w twoim ekwipunku”. Kliknij kategorię „Steam”, aby wyświetlić karty kolekcjonerskie Steam. Wybierz kartę kolekcjonerską, przewiń w dół i kliknij przycisk „Sprzedaj”.

1625826822 792 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Zobaczysz wykres średnich cen rynkowych dla tej karty, co pozwoli Ci wybrać cenę, za jaką chcesz wystawić swoją kartę. Wybierz cenę, zaakceptuj umowę Steam i kliknij „OK, wystaw na sprzedaż”.

1625826822 565 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Powtórz ten proces dla wszystkich kart kolekcjonerskich, które chcesz sprzedać.

Krok piąty: zatwierdź transakcje z aplikacji mobilnej

Nawet po umieszczeniu kart w ekwipunku nie będą one jeszcze dostępne w sprzedaży na rynku. Zamiast tego musisz otworzyć aplikację Steam na smartfonie, dotknąć menu i dotknąć „Potwierdzenia”. Zobaczysz wszystkie karty, które próbowałeś wystawić.

Zaznacz je jeden po drugim i dotknij „Potwierdź wybrane”, aby potwierdzić, że chcesz sprzedać te karty.

1625826822 735 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty1625826822 188 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Krok szósty: Wystaw ponownie niesprzedane karty później

Możesz teraz usiąść wygodnie i oglądać darmowe środki Steam na Twoje konto.


Jeśli karty nie zostaną sprzedane po pewnym czasie, możesz przejść do Społeczność > Rynek na Steam i sprawdzić, które karty nie zostały jeszcze kupione. Możesz usunąć te karty z rynku i wystawić je po niższej cenie w nadziei, że się sprzedają.

1625826823 952 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Krok siódmy: Miej oko na więcej kart i powtarzaj

Po otrzymaniu „zrzutów kart” związanych z grą na twoim koncie, Steam od czasu do czasu da ci „pakiety wspomagające” kart do tej gry, które możesz również sprzedać za więcej darmowych kredytów Steam. Musisz tylko zalogować się na swoje konto Steam co najmniej raz w tygodniu, aby zakwalifikować się.

Twórcy gier wciąż dodają karty do starszych gier – w końcu te karty przynoszą im pieniądze – więc sprawdź ponownie w przyszłości. Nawet jeśli nie kupiłeś już żadnych gier, istnieje duża szansa, że ​​gra, którą posiadałeś wcześniej, mogła zyskać karty kolekcjonerskie.

1625826823 32 Jak sprzedac swoje karty kolekcjonerskie Steam i otrzymac darmowe kredyty

Karty kolekcjonerskie są generalnie warte więcej, gdy gra jest nowa i droga. Możesz być w stanie sprzedać nowe karty kolekcjonerskie o wartości 60 $ po 25 do 30 centów za sztukę, podczas gdy te karty mogą spaść do sześciu centów lub mniej, gdy cena samej gry spadnie. Tak więc, kupując niedrogą grę, warto sprzedać karty w pobliżu daty premiery gry, zamiast trzymać się ich.

Czy ten post był pomocny?