Skip to content

Jak sterować termostatem Nest Learning z Alexa

15 de lipiec de 2021
img 56f9a39f34e24

Dzięki asystentowi głosowemu Alexa firmy Amazon możesz robić wiele rzeczy, a teraz, dzięki nowej integracji inteligentnego domu, możesz sterować termostatem Nest Learning Thermostat.

Dlaczego chcesz to zrobić

W wielu naszych artykułach tutaj w How-To Geek otwieramy z szybkim wyjaśnieniem, dlaczego chcesz coś zrobić i jakie korzyści uzyskasz z podążania za naszym samouczkiem. W tym przypadku powód jest szczególnie prosty, ponieważ opiera się na inwestycjach, które już poczyniłeś w technologię smarthome.

Kupujesz inteligentny termostat, ponieważ chcesz wyciągnąć telefon, aby sprawdzić temperaturę i dostosować ją bez chodzenia po domu. Kupujesz Echo, ponieważ nie chcesz wyciągać telefonu, aby robić rzeczy, po prostu chcesz krzyczeć polecenia do swojego zawsze w gotowości asystenta głosowego. Połączenie tych dwóch oznacza, że ​​możesz krzyczeć na swój termostat.To tak wygląda przyszłość, a teraz możesz w niej żyć.

Czego potrzebujesz

Aby śledzić ten samouczek, dowiesz się dwóch nowych rzeczy. Po pierwsze, i oczywiście, będziesz potrzebować Nest Learning Thermostat. Integracja Alexa działa ze wszystkimi trzema generacjami termostatu Nest, więc każdy model to zrobi.


Po drugie, będziesz potrzebować urządzenia obsługującego Alexę. Chociaż większość ludzi myśli o popularnych Amazon Echo kiedy myślą o Alexie, możesz również uzyskać dostęp do asystenta głosowego Alexa za pośrednictwem Amazon Fire TV (2. generacja i nowsze), Amazonka Tap, i Amazon Echo Dot. (Chociaż w Fire TV i Tap tryb asystenta głosowego nie jest zawsze włączony, ale zamiast tego jest używany.)

Jak połączyć swoje gniazdo i Alexa

Aby połączyć termostat Nest z systemem Alexa, musisz użyć aplikacji mobilnej Alexa na telefonie lub tablecie lub odwiedzić echo.amazon.com w Twojej przeglądarce internetowej. Nawet jeśli normalnie korzystasz z aplikacji Alexa, zachęcamy do korzystania z interfejsu przeglądarki w tym samouczku, ponieważ wprowadzanie danych logowania jest znacznie wygodniejsze przy pełnej klawiaturze.

Daj Alexa pozwolenie na dostęp do gniazda

Korzystając z menu po lewej stronie, wybierz „Inteligentny dom”.

Jak sterowac termostatem Nest Learning z

W menu „Inteligentny dom” przewiń w dół do drugiej sekcji oznaczonej „Łącza urządzeń” i poszukaj wpisu Nest. Wybierz „Połącz z gniazdem”.

1626337463 180 Jak sterowac termostatem Nest Learning z

Kliknięcie linku przeniesie Cię na stronę pod adresem home.nest.com gdzie zostaniesz poproszony o autoryzację dostępu Amazon do Twojego konta Nest. Kliknij „Kontynuuj”.

1626337463 596 Jak sterowac termostatem Nest Learning z

Po wyświetleniu monitu zaloguj się na swoje konto, używając swoich danych logowania Nest. Po pomyślnym zalogowaniu zobaczysz następujący komunikat potwierdzający.

1626337463 907 Jak sterowac termostatem Nest Learning z

Możesz dwukrotnie potwierdzić, że połączenie Alexa-to-Nest powiodło się, ponownie zaglądając do menu Smart Homes.

1626337463 268 Jak sterowac termostatem Nest Learning z

Teraz link we wpisie Nest będzie brzmiał „Odłącz od gniazda” zamiast „Połącz z gniazdem”.

Wyszukaj gniazdo

W poprzedniej sekcji daliśmy uprawnienia do rozmowy systemowi Alexa/Amazon i systemowi Nest. Teraz musimy wyszukać nasz aktualny termostat Nest, aby połączyć go z naszym systemem Alexa.


W aplikacji Alexa, w tym samym podmenu Smart Home, w którym właśnie byliśmy, znajdziesz sekcję oznaczoną „Urządzenia” na samym dole. Wybierz link oznaczony „Odkryj urządzenia”.

1626337463 159 Jak sterowac termostatem Nest Learning z

Po około minucie wyszukiwania termostat Nest powinien pojawić się na liście urządzeń.

1626337464 184 Jak sterowac termostatem Nest Learning z

Zwróć uwagę, że nazwa termostatu jest dziedziczona z gniazda na podstawie tego, co nazwałeś gniazdo podczas początkowej konfiguracji. Zazwyczaj nazwa jest oparta na pokoju, w którym zainstalowany jest Nest (ponieważ do tego zachęca oprogramowanie instalacyjne Nest).

Jak dostosować swoje gniazdo za pomocą Alexa

Teraz, gdy Twoje Nest i Alexa rozmawiają ze sobą, możesz używać szerokiej gamy poleceń języka naturalnego do kontrolowania Nest. Aby użyć poleceń, musisz je zaadresować do nazwy termostatu – nasz termostat nazywa się „Pokój dzienny”, jeśli twój termostat ma nazwę „Biuro”, „Na dole” lub podobnie, zastąp nazwę odpowiednio w następujących poleceniach.

1626337464 370 Jak sterowac termostatem Nest Learning z

Warto zauważyć, że jeśli nie masz w domu wielu termostatów Nest, zazwyczaj nie musisz wymieniać termostatu po nazwie.


Możesz zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę za pomocą ogólnych poleceń, takich jak:

Alexa, zwiększ temperaturę. [This will increase the temperature 2 degrees.]

Alexa, obniż temperaturę. [This will lower the temperature 2 degrees.]

Możesz również poinstruować Alexę, aby dostosowała temperaturę o określoną wartość lub do określonych ustawień:

Alexa, [lower/raise] temperatura o [X] stopnie.

Alexa, ustaw temperaturę na [X] stopnie.

Alexa, zestaw [thermostat name] do [X] stopnie.

W większości przypadków można używać dowolnych fraz w języku naturalnym, takich jak podkręcanie, ściszanie, podnoszenie, obniżanie, zwiększanie lub zmniejszanie, które z powodzeniem uruchomią odpowiednią akcję na termostacie Nest. W rzeczywistości było tylko jedno polecenie, którego nigdy nie mogliśmy poprawnie wykonać i wydaje się, że nie jest to w rzeczywistości dostępne polecenie: „Alexa, jaka jest temperatura [thermostat name]?

Pomimo naszych najlepszych starań, aby Alexa powiedziała „Termostat jest ustawiony na 65 stopni” lub jakąkolwiek inną informację zwrotną dotyczącą kontroli stanu, bez względu na to, jak sformułowaliśmy pytanie, zawsze interpretowała je jako „Jaka jest temperatura na zewnątrz?” i niezwłocznie przekaże nam prognozę pogody dla naszego kodu pocztowego.

Na koniec, istnieje kilka konkretnych przypadków, w których nie można używać Alexy do sterowania termostatem Nest. Jeśli termostat Nest jest ustawiony na tryb Poza domem, automatyczne wyłączanie lub został wyłączony, nie możesz wywoływać żadnych zmian temperatury za pomocą Alexy, dopóki termostat nie powróci do trybu Home lub nie zostanie włączony. Ponadto, gdy termostat jest w trybie ogrzewania awaryjnego lub w trybie wyłączenia awaryjnego, stan termostatu nie może zostać nadpisany przez narzędzia innych firm, takie jak Alexa.

Teraz, gdy połączyliśmy termostat Nest i Alexę, dostosowanie temperatury w domu jest tak proste, jak narzekanie na to, jak jest zimno.

Czy ten post był pomocny?