Skip to content

Jak sterować urządzeniami Smarthome za pomocą wiadomości tekstowych

5 de sierpień de 2021
IMG 3539 copy

Jakby nie było wystarczająco dużo sposobów na kontrolowanie wszystkich urządzeń smarthome, wiadomości tekstowe mogą być najwygodniejszą metodą dla niektórych użytkowników. Oto jak sprawić, by działało za pomocą IFTTT i niektórych hashtagów.

Kiedy wiadomości tekstowe mogą działać dobrze

Niektóre osoby spędzają więcej czasu w aplikacji Wiadomości niż w jakiejkolwiek innej aplikacji. Dlatego prawdopodobnie masz telefon skonfigurowany w taki sposób, abyś mógł szybko i łatwo wysłać wiadomość tekstową, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Już samo to może znacznie ułatwić sterowanie niektórymi urządzeniami smarthome.

Co więcej, użytkownicy Apple mają jeszcze większą przewagę, jeśli chodzi o sterowanie urządzeniami smarthome za pomocą wiadomości tekstowych. Dzięki iMessage możesz wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe bezpośrednio z komputera Mac. Kiedy więc pracujesz na komputerze, możesz szybko otworzyć iMessage i napisać do każdego wiadomość tekstową, co jest jeszcze szybsze i łatwiejsze niż odbieranie telefonu. Możesz to zrobić również za pomocą Androida za pomocą narzędzia innej firmy.

Mając to na uwadze, znalazłem wiadomości tekstowe jako jedną z najszybszych i najłatwiejszych metod kontrolowania niektórych moich urządzeń smarthome. Oczywiście, sterowanie głosowe za pomocą Alexy lub Asystenta Google jest również dostępne, ale jeśli nie jestem w stanie krzyczeć na Alexę, wiadomości tekstowe są królem – i działa bez względu na to, gdzie jestem.

Aby to zadziałało, będziemy używać IFTTT i jego usługi SMS do sterowania naszymi urządzeniami smarthome. Jeśli nie znasz IFTTT, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem, jak go skonfigurować i tworzyć aplety.


W naszym przykładzie skonfigurujemy aplet do włączania i wyłączania telewizora za pomocą Logitech Harmony Hub – ale będzie to działać ze światłami Philips Hue, termostatem Nest lub dowolnymi innymi urządzeniami smarthome współpracującymi z IFTTT.

Aby rozpocząć, odwiedź Strona internetowa IFTTT i kliknij „Moje aplety” w prawym górnym rogu ekranu.

1628170792 352 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Następnie kliknij „Nowy aplet”.

1628170792 379 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Kliknij „To” podświetlone na niebiesko.

1628170792 318 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Wpisz „SMS” w polu wyszukiwania lub znajdź go w siatce produktów i usług poniżej. Kliknij go, gdy go znajdziesz.

1628170792 595 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Następnie kliknij „Wyślij IFTTT oznaczony SMS”.

1628170792 46 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Wpisz hashtag, który wyślesz w wiadomości tekstowej. W tym przypadku używam „tvon”, aby włączyć telewizor. Oznacza to, że będę musiał wpisać „#tvon” i wysłać go do IFTTT w wiadomości SMS. Po zakończeniu tego kroku kliknij „Utwórz wyzwalacz”.

1628170792 222 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Następnie kliknij „To” podświetlone na niebiesko.

1628170793 831 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Znajdź urządzenie smarthome, którym chcesz sterować – w naszym przypadku wpisz „Harmonia” w polu wyszukiwania lub znajdź je w siatce produktów i usług. Kliknij go, gdy go znajdziesz. Może być konieczne połączenie go z kontem Harmony i IFTTT, jeśli nie jest jeszcze połączone.

1628170793 934 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Następnie kliknij „Rozpocznij aktywność”.

1628170793 769 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Wybierz swoją aktywność z menu rozwijanego. W tym przypadku mam tylko jeden i jest już wybrany. Po wybraniu aktywności kliknij „Utwórz działanie”.

1628170793 861 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych


Na następnym ekranie nadaj nazwę apletu (domyślna nazwa to trochę bałaganu). Tutaj zobaczysz również numer telefonu, na który wyślesz SMS-a.

1628170793 108 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Poniżej wybierz, czy chcesz otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy ten aplet jest używany.

1628170793 352 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Kliknij duży niebieski przycisk „Zakończ”, aby sfinalizować i utworzyć aplet.

1628170793 372 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Od tego momentu aplet jest oficjalnie dostępny i możesz od razu zacząć z niego korzystać. Duży przełącznik na środku umożliwia tymczasowe wyłączenie i włączenie apletu w dowolnym momencie.

1628170794 35 Jak sterowac urzadzeniami Smarthome za pomoca wiadomosci tekstowych

Cały czas używam tego specyficznego apletu, aby wyłączyć telewizor w sypialni, bo moja żona lubi zasypiać przy włączonym telewizorze. Więc krzyczenie na Alexę nie jest tutaj najlepszą opcją, a wysłanie szybkiego SMS-a z komputera lub telefonu jest o wiele łatwiejsze niż znalezienie aplikacji Harmony lub szukanie pilotów.

Czy ten post był pomocny?