Skip to content

Jak szukać fajnych tapet online

25 de lipiec de 2021
Screen Shot 2018 08 30 at 11.02.01 AM

Domyślne tapety dostarczane z komputerem, telefonem lub tabletem niekoniecznie są okropne, ale jeśli chcesz nadać urządzeniu niepowtarzalny wygląd, najlepszą opcją jest użycie niestandardowej tapety. Oto jak i gdzie znaleźć fajne tapety online.

Wyszukiwarka grafiki Google

Być może najłatwiejszym sposobem na znalezienie fajnej tapety, która pasuje do twoich upodobań, jest po prostu użycie Wyszukiwarka grafiki Google. Zacznij od wpisania tego, czego szukasz, a następnie „tapety”. Technicznie rzecz biorąc, nie musisz koniecznie dodawać „tapety” na końcu wyszukiwanego hasła, ale ułatwia to zawężenie obrazów o wysokiej rozdzielczości i prawidłowych proporcjach.

Jednak nawet wtedy możesz chcieć zawęzić zakres, zwłaszcza jeśli masz monitor QHD lub 4K. Podczas wyszukiwania tapet w wyszukiwarce grafiki Google zauważysz, że w wynikach dominują obrazy 1920×1080. Możesz być bardziej precyzyjny w wyszukiwaniu i dodać dodatkowe słowa kluczowe, takie jak „tapeta 4K” lub „tapeta QHD”, ale uzyskasz lepsze wyniki, korzystając z zaawansowanych narzędzi wyszukiwania Google

Po przeprowadzeniu wyszukiwania kliknij opcję „Narzędzia” pod paskiem wyszukiwania.

1627193677 158 Jak szukac fajnych tapet online

W wyświetlonych narzędziach kliknij opcję „Rozmiar”, wskaż menu „Większe niż”, a następnie możesz dostosować rozdzielczość wyświetlaną w wynikach wyszukiwania.

1627193677 6 Jak szukac fajnych tapet online


Możesz także wybrać opcję „Dokładnie” z menu „Większe niż” i wprowadzić określone wymiary w pikselach, aby wyświetlićtylkotapety o tej dokładnej rozdzielczości.

1627193678 890 Jak szukac fajnych tapet online

Istnieją również inne narzędzia, które możesz chcieć poznać. Na przykład, jeśli klikniesz narzędzie „Kolor”, możesz wybierać spośród opcji, takich jak pełny kolor; czarny i biały; lub nawet konkretny kolor ostrości.

Jak szukac fajnych tapet online

Tutaj na przykład wybraliśmy opcję niebieską z tego menu, a wszystkie nasze wyniki wyszukiwania teraz preferują niebieski jako kolor podstawowy.

1627193678 669 Jak szukac fajnych tapet online

Oczywiście po znalezieniu tapety w wyszukiwarce grafiki Google należy ją zapisać na komputerze. Google ostatnio nieco to utrudniło, usuwając stary przycisk „Wyświetl obraz”. Możesz przywrócić przycisk „Wyświetl obraz” z rozszerzeniem Chrome, ale jeśli nie używasz przeglądarki Chrome, możesz po prostu kliknąć obraz prawym przyciskiem myszy i wybrać „Zapisz obraz jako” lub coś podobnego (w zależności od systemu operacyjnego) .

1627193678 824 Jak szukac fajnych tapet online

Inne źródła tapet

1627193678 358 Jak szukac fajnych tapet online

Oprócz wyszukiwarki grafiki Google istnieje kilka dedykowanych witryn z tapetami, które możesz przeglądać, aby znaleźć coś, co Ci się podoba.


Strony takie jak DeviantArt, Papers.co, InterfejsPodnośnik, oraz Desktopproferuj dedykowane wybory tapet (lub przynajmniej masz sekcję z tapetami), które możesz przeglądać, jeśli wyszukiwarka grafiki Google nie łaskocze Twojej wyobraźni. Są to również miejsca, w których swoje prace zamieszcza wielu niezależnych artystów, więc zazwyczaj można znaleźć coś wyjątkowego i ekscytującego.

Zrobić własny!

1627193679 606 Jak szukac fajnych tapet online

Jeśli nie możesz znaleźć niczego, co lubisz z różnych źródeł, nie bój się, aby Twoje kreatywne soki popłynęły!

Jeśli znasz już program Photoshop, możesz albo wziąć istniejące obrazy i je zmodyfikować, albo zacząć od zera i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju.

Ale nawet jeśli nie wiesz zbyt wiele o Photoshopie (mamy jednak świetny przewodnik, jak się uczyć), po prostu użycie fajnego zdjęcia zrobionego telefonem może być wystarczająco dobre, aby użyć go jako tapety na swoim urządzeniu — nie są potrzebne żadne umiejętności edycyjne.

Czy ten post był pomocny?