Skip to content

Jak szybko odinstalować dyski zewnętrzne z paska menu macOS

12 de sierpień de 2021
unmount drive featured

Jeśli jesteś podobny do mnie, podłączasz dysk backupu Time Machine za każdym razem, gdy siedzisz przy biurku. Wiesz, że powinieneś odmontować ten dysk, gdy nadejdzie czas, aby ruszyć w drogę, ale otwieranie Findera tylko po to, aby nacisnąć „Wysuń” jest stratą czasu.

Wchodzić Semułow. Ta lekka aplikacja typu open source dodaje przycisk „Wysuń” do paska menu komputera Mac, dzięki czemu możesz odmontować dowolny dysk za pomocą zaledwie dwóch kliknięć. Możesz nawet utworzyć uniwersalny skrót klawiaturowy, aby odmontować każdy dysk podłączony do komputera, dzięki czemu nie musisz otwierać Findera i odmontowywać wszystkiego indywidualnie.

Rozpocząć, pobierz Semulov. Aplikacja jest dostarczana w pliku ZIP, który można rozpakować, otwierając. Następnie przeciągnij ikonę do folderu Aplikacje.

1628766179 435 Jak szybko odinstalowac dyski zewnetrzne z paska menu macOS

Uruchom Semulov, a zobaczysz przycisk Wysuń na pasku menu. Wygląda tak, jak przycisk Wysuń używany w czasach, gdy komputery Mac miały napędy optyczne, a dinozaury wędrowały po ziemi.

1628766179 553 Jak szybko odinstalowac dyski zewnetrzne z paska menu macOS

Kliknij ikonę, a zobaczysz listę aktualnie podłączonych dysków zewnętrznych; kliknij dysk, aby go odmontować. Zobaczysz powiadomienie, gdy dysk będzie gotowy do odłączenia.

1628766179 462 Jak szybko odinstalowac dyski zewnetrzne z paska menu macOS


Możesz otwierać dyski, przytrzymując Option i klikając dysk; więcej o tym później.

Ta aplikacja naprawdę nie potrzebować być bardziej skomplikowanym, a dla większości użytkowników to wystarczy. Ale jest trochę więcej mocy, jeśli zagłębisz się w ustawienia, które możesz znaleźć, klikając ikonę paska menu i przechodząc do Semulov> Preferencje.

1628766179 647 Jak szybko odinstalowac dyski zewnetrzne z paska menu macOS

Pojawi się okno z różnymi opcjami, z których pierwszą jest to, czy Semulov powinien się uruchamiać, gdy robi to twój Mac.

1628766180 843 Jak szybko odinstalowac dyski zewnetrzne z paska menu macOS

Możesz także:

  • Dostosuj ikonę paska menu, aby pokazać, ile dysków jest aktualnie zamontowanych.
  • Zdecyduj, czy Twój dysk startowy powinien być wymieniony. Nie możesz odmontować dysku startowego, więc byłoby to czysto informacyjne.
  • Dodaj przycisk „Wysuń wszystko”, a nawet zdefiniuj skrót klawiaturowy do odłączania wszystkich dysków.
  • „Pokaż niezamontowane woluminy” robi dokładnie to, co mówi, umożliwiając montowanie takich dysków po prostu przez ich kliknięcie.
  • Zmień, czy kliknięcie dysku odmontowuje go, czy otwiera dysk w Finderze. Zaznacz tę opcję i przytrzymanie Option podczas klikania spowoduje wysunięcie dysku.

Poniżej tych opcji znajdziesz jeszcze kilka.

1628766180 959 Jak szybko odinstalowac dyski zewnetrzne z paska menu macOS

Jeśli używasz przeglądarki plików oprócz Findera, możesz określić alternatywną aplikację za pomocą identyfikatora pakietu. Możesz także ustawić niestandardowe ikony za pomocą wyrażeń regularnych. „Alternatywny układ dysku” ignoruje nazwy ustawione przez użytkowników na rzecz nazwy producenta dysku i pokazuje relacje między partycjami. Opcja „Zablokuj montowanie” dodaje przycisk, który tymczasowo uniemożliwia montowanie dysków. Na koniec możesz wprowadzić kilka nazw dysków, które aplikacja ma całkowicie zignorować.

Dla większości użytkowników te funkcje są przesadą, ale lubimy mieć możliwość dostosowania tego narzędzia tylko trochę bardziej.

Czy ten post był pomocny?