Skip to content

Jak szybko usunąć wiele starych postów na Facebooku

31 de lipiec de 2021
1627728753 preview 13

Usunięcie jednego posta na Facebooku jest dość łatwe, ale nie ma wbudowanego sposobu na zbiorcze usuwanie postów. W tym celu musisz przejść do rozszerzenia przeglądarki.

Facebook miał złych kilka miesięcy. Fiasko Cambridge Analytica to dopiero ostatnia rzecz, która skłania ludzi do ponownej oceny, w jaki sposób Facebook wpasowuje się w ich życie. Zawsze możesz całkowicie zrezygnować z Facebooka, jeśli chcesz, ale dla wielu nie jest to możliwe. Może potrzebujesz go do pracy, może potrzebujesz go do uczestniczenia w grupach lub komunikowania się ze znajomymi, a może po prostu lubisz go używać. Ale co z tymi wszystkimi starymi, wstydliwymi lub drażliwymi postami? A co, jeśli chcesz wymazać wszystkie stare posty i zacząć od nowa?

Jeśli korzystasz z Facebooka od jakiegoś czasu, powrót i usunięcie każdego posta z osobna zajęłoby zbyt dużo czasu. Osobiście korzystałem z funkcji Facebooka „Tego dnia”, aby sprawdzić stare posty i usunąć te, które mi się nie podobają. Jeśli jednak chcesz szybko usunąć wiele postów naraz, musisz użyć rozszerzenia przeglądarki.

Ten post zawiera nasze standardowe ostrzeżenie, że rozszerzenia przeglądarki są koszmarem prywatności. Tak, to ironia losu, że walczymy z jednym problemem prywatności, używając innego. Ale to właściwie jedyny sposób, żeby to zrobić. I zawsze możesz usunąć rozszerzenie, gdy skończysz z niego korzystać.

Będziemy używać Social Book Post Manager dla przeglądarki Google Chrome. Nie byliśmy w stanie znaleźć rozszerzenia do przeglądarki Firefox lub Safari, które działałoby tak łatwo, więc nawet jeśli nie jesteś użytkownikiem przeglądarki Chrome, prawdopodobnie najlepiej będzie instalowanie Chrome tymczasowo, abyś mógł użyć tego rozszerzenia do uporządkowania swojego konta na Facebooku.


Otwórz Chrome i przejdź doSocial Book Post Managerw Chrome Web Store. Kliknij przycisk „Dodaj do Chrome”.

1627728751 756 Jak szybko usunac wiele starych postow na Facebooku

Następnie kliknij przycisk „Dodaj rozszerzenie”. Następnie musisz zamknąć i ponownie otworzyć Chrome, aby dokończyć instalację rozszerzenia.

1627728752 778 Jak szybko usunac wiele starych postow na Facebooku

Teraz rozszerzenie jest gotowe, przejdź na Facebooka. Jeśli chcesz, możesz pobrać kopię wszystkich danych, które kiedykolwiek opublikowałeś na Facebooku, jako kopię zapasową. Następnie (lub zamiast tego, jeśli nie zależy Ci na tworzeniu kopii zapasowych starych postów), kliknij strzałkę skierowaną w dół w prawym górnym rogu i wybierz polecenie „Dziennik aktywności”.

1627728752 617 Jak szybko usunac wiele starych postow na Facebooku

Dziennik aktywności pokazuje wszystko, co kiedykolwiek robiłeś na Facebooku. Trochę przerażające jest przewijanie wstecz. Możesz zobaczyć określone rodzaje aktywności za pomocą filtrów po lewej stronie i przeskoczyć do określonej daty, korzystając z nawigacji po prawej stronie.

1627728752 244 Jak szybko usunac wiele starych postow na Facebooku

Jeśli chcesz usunąć wszystko, co zrobiłeś, pozostaw Dziennik aktywności zaznaczony w filtrach. W przeciwnym razie, jeśli chcesz tylko usunąć opublikowane przez siebie rzeczy lub posty, w których jesteś oznaczony tagami, użyj odpowiednich filtrów. Social Book Post Manager działa na wszystkich postach zawartych w ustawionym filtrze.

Po skonfigurowaniu filtra kliknij ikonę „Social Book Post Manager” w Chrome, aby wyświetlić rozszerzenie.

1627728752 411 Jak szybko usunac wiele starych postow na Facebooku


Jest tu kilka opcji doprecyzowania postów, na które kierujesz.

  • Rok: wybierz konkretny rok lub po prostu wybierz opcję Zaznacz wszystko.
  • Miesiąc: wybierz określony miesiąc lub po prostu wybierz opcję Wszystkie.
  • Tekst zawiera: kieruj tylko na posty zawierające określone słowo kluczowe.
  • Tekst nie zawiera: kieruj tylko na posty bez określonego słowa kluczowego.
  • Skanowanie wstępne na stronie: pozwala sprawdzić, które posty zostaną usunięte, zanim zostaną faktycznie usunięte.
  • Prędkość: jak szybko działa Social Book Post Manager. Na szybszym komputerze z dobrym połączeniem internetowym możesz użyć większej prędkości.

Aby zademonstrować, jak to wszystko działa, zamierzam kierować reklamy na wszystkie moje własne posty z listopada 2007 r. Najpierw wybrałem filtr „Wpisy” na Facebooku, aby rozszerzenie było kierowane tylko na moje własne posty. Następnie otworzyłem rozszerzenie Social Book Post Manager, wybrane na rok 2007 i listopad na miesiąc. Pozostawiłem włączoną opcję „Przeskanuj wstępnie na stronie”, aby móc przeglądać posty, zanim zostaną usunięte. I nie używam żadnych słów kluczowych.

Ustaw Social Book Post Manager tak, jak chcesz, a następnie kliknij przycisk „Usuń”. Social Book Post Manager uruchomi się, przewijając stronę w dół. Usiądź wygodnie i pozwól mu robić swoje. Im więcej postów kierujesz, tym dłużej to potrwa.

1627728752 266 Jak szybko usunac wiele starych postow na Facebooku

Po zakończeniu skanowania zobaczysz wyniki. Jeśli masz włączoną opcję wstępnego skanowania, wyświetla listę pasujących postów z małym niebieskim ptaszkiem obok każdego posta, który ma zostać usunięty. Jeśli nie masz włączonego wstępnego skanowania, Twoje posty zostaną już usunięte.

1627728752 456 Jak szybko usunac wiele starych postow na Facebooku

Jeśli skorzystałeś z funkcji wstępnego skanowania, możesz przejrzeć i odznaczyć dowolne posty, które chcesz zachować. Możesz także otworzyć menu „Potwierdź usunięcie” i zaznaczyć lub odznaczyć wszystkie posty jednocześnie. Po przejrzeniu i wybraniu postów otwórz menu „Potwierdź usunięcie”, a następnie wybierz polecenie „Usuń”.

1627728753 671 Jak szybko usunac wiele starych postow na Facebooku

Po raz kolejny Social Book Post Manager zajmie się usuwaniem postów. Kiedy to zrobisz, posty znikną.

1627728753 54 Jak szybko usunac wiele starych postow na Facebooku


Chociaż usuwanie starych postów jest dobrym pomysłem, nie pomoże Ci, jeśli osoba trzecia ma już Twoje dane. Podobnie, podczas gdy Facebook twierdzi, że w ich Warunki korzystania z usługi że wszystko, co usuniesz, zostanie również usunięte z ich serwerów, stwierdzają również, że „usunięta zawartość może pozostać w kopiach zapasowych przez rozsądny okres czasu (zazwyczaj przez maksymalnie 90 dni…)” i będzie przechowywana przez dłuższy czas „jeśli wymagane przez obowiązujące prawo, nakaz jakiejkolwiek agencji rządowej lub organu sądowego itp.”.

Czy ten post był pomocny?