Skip to content

Jak tworzyć fotorealistyczne karykatury za pomocą Photoshopa

17 de lipiec de 2021
caricature 1024x390 1

Nawet jeśli nie masz dużego talentu do rysowania, zaskakująco łatwo jest stworzyć fotorealistyczną karykaturę ze zdjęcia o dobrej rozdzielczości i kilku minutach w Photoshopie. Zrób zdjęcie i przygotuj się na bycie artystą karykatur!

Dla przypomnienia, w naszym materiale źródłowym używamy zdjęć prezydentów Stanów Zjednoczonych, ale nie ma powodu, dla którego nie można sprawić, by znajomi wyglądali głupkowato za pomocą tej prostej techniki. Wystarczy kilka minut, aby przekształcić swoje zdjęcia. Spróbuj!

Korzystanie z narzędzia do upłynniania

1626518126 656 Jak tworzyc fotorealistyczne karykatury za pomoca Photoshopa

To rodzaj cudu w programie — narzędzie upłynniające jest łatwe w użyciu i pozwala na dość precyzyjne wypaczanie obrazów bez niszczenia tekstur lub jakości obrazu. Cóż, przynajmniej bez całkowitego zniszczenia.

Znajdź narzędzie Skraplanie, przechodząc do Filtr > Skraplanie.

1626518126 189 Jak tworzyc fotorealistyczne karykatury za pomoca Photoshopa

Te narzędzia to te, których będziemy dzisiaj używać w naszym poradniku wideo. Narzędzia, które są prawdopodobnie najbardziej przydatne, to Do przodu Osnowa, Fałdować, i Nadąć. Forward Warp przesuwa i zniekształca części obrazu, podczas gdy Pucker i Bloat zmniejszają i powiększają obszary pod obszarem pędzla. Narzędzie do rekonstrukcji coś w rodzaju pędzla cofania — cofa wszystkie zmiany na obrazie i przywraca oryginalny obraz. Użyj go, aby poprawić części, które stają się naprawdę dziwne, i pamiętaj, że zawsze możesz użyć Ctrl + Z, aby cofnąć.

1626518126 526 Jak tworzyc fotorealistyczne karykatury za pomoca Photoshopa


To kolejny kluczowy obszar, w którym możesz dostosować rozmiar i siłę pędzla (gęstość i nacisk, jak czytają tutaj). Możesz spokojnie zignorować pozostałe opcje narzędzia Skraplanie, jeśli nie chcesz zagłębiać się w nie zbyt głęboko.

Wideo: Narzędzie do skraplania w akcji

Więcej przykładów, zanim wypróbujesz własne

1626518127 821 Jak tworzyc fotorealistyczne karykatury za pomoca Photoshopa

Wyniki często wychodzą surrealistyczne, jeśli nie zabawne. Karykatura polega trochę na wyśmiewaniu tematu, więc szalej, kiedy to zrobisz.

1626518127 196 Jak tworzyc fotorealistyczne karykatury za pomoca Photoshopa

Obrazy o niskiej rozdzielczości też działają, ale nie są idealne. Wypróbuj własne zdjęcia — stwórz własne z przyjaciół i rodziny.

Pytania lub komentarze? Nie możesz uzyskać tego samego wyniku za pomocą naszej metody? Masz lepszą metodę? Myślisz, że to ogromna strata czasu? Powiedz nam o tym w komentarzach lub po prostu napisz do autora na adres [email protected].

Kredyty obrazkowe: Wszystkie obrazy w domenie publicznej w Stanach Zjednoczonych.

Czy ten post był pomocny?