Skip to content

Jak tworzyć i synchronizować wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

28 de lipiec de 2021
header image 650x245

Aplikacja Kalendarz dołączona do systemu Windows 10 to nowoczesna, uniwersalna aplikacja, która doskonale integruje się z pocztą i innymi aplikacjami systemu Windows 10. Jeśli szukasz miejsca w systemie Windows 10 do zarządzania swoimi dniami, tygodniami i miesiącami, oto jak skonfigurować Kalendarz w aplikacji Kalendarz systemu Windows 10.

Dodaj i skonfiguruj swoje konta

Kalendarz można synchronizować z kontami online, takimi jak Kalendarz Google, Outlook czy iCloud. W rzeczywistości aplikacje Kalendarz i Poczta są połączone, więc jeśli masz już skonfigurowane konto w Poczcie, pojawi się ono również w Kalendarzu. Jeśli nie, możesz dodać go ręcznie w aplikacji Kalendarz.

Kalendarz obsługuje szereg typów kont: Outlook.com (domyślnie), Exchange, Office 365 dla firm, Kalendarz Google i Apple iCloud. Aby dodać konto do aplikacji Kalendarz, wskaż myszą w lewym dolnym rogu ekranu i kliknij tryb „Ustawienia”. Na prawym pasku bocznym, który się pojawi, kliknij „Zarządzaj kontami> + Dodaj konto”.

1627495572 217 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Pojawi się okno „Wybierz konto”. Podobnie jak aplikacja Mail, jest wyposażona we wszelkiego rodzaju popularne usługi kalendarza. Wybierz żądany typ konta i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli Twoje ustawienia są prawidłowe, zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do kalendarza tego konta.

1627495572 605 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Jeśli nie chcesz widzieć kalendarzy z konkretnego konta, możesz je wyłączyć. Wskaż myszką w lewym dolnym rogu ekranu i kliknij „Ustawienia”. Wybierz konto wymienione w okienku „Zarządzaj kontami”, które chcesz ograniczyć, i kliknij „Zmień ustawienia synchronizacji skrzynki pocztowej”.

1627495572 208 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Przewiń w dół i w sekcji „Opcje synchronizacji” wyłącz opcję „Kalendarz”. Jeśli masz problemy z synchronizacją z serwerem kalendarza, kliknij „Zaawansowane ustawienia skrzynki pocztowej” i skonfiguruj szczegóły serwera.

1627495572 520 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Praca z różnymi widokami kalendarza

Aplikacja Kalendarz ma prosty, minimalistyczny interfejs. Interfejs podzielony jest na dwie sekcje:


Po lewej stronie Kalendarz zawiera przegląd Twoich kalendarzy. Naciśnij „menu hamburgerów”, aby zwinąć to okienko. Po lewej stronie pojawia się również kompaktowy kalendarz. Możesz go użyć, aby przejść do daty, która jest daleko w przeszłości lub przyszłości.

1627495573 907 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Po prawej stronie Kalendarz oferuje wszystkie widoki oparte na datach. Korzystając z paska narzędzi u góry, możesz przełączać się między różnymi widokami dnia, tygodnia roboczego, tygodnia i miesiąca. Możesz je kliknąć lub nacisnąć „Ctrl + Alt +1”, „Ctrl + Alt + 2” i tak dalej, aby przełączać się między różnymi widokami. Klawisze strzałek w lewo i w prawo przechodzą do poprzedniego lub następnego dnia, a klawisze strzałek w górę iw dół do poprzedniej lub następnej godziny.

Widok „Dzień” zawiera menu rozwijane, kliknij je, aby określić, ile kolumn dnia chcesz zmieścić na ekranie. Widok „Tydzień roboczy” wyświetla tradycyjny tydzień roboczy od poniedziałku do piątku w widoku listy. Widok „Tydzień” pokazuje do 24 godzin na dobę i siedem dni w tygodniu. Widok „Miesiąc” pokazuje cały miesiąc i podświetla dzisiejszą datę.

1627495573 360 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Dodawanie nowego wydarzenia lub spotkania

Aby wprowadzić nowe wydarzenie bezpośrednio do kalendarza, dotknij lub kliknij odpowiedni przedział czasowy lub kwadrat daty. W tym dniu pojawi się małe okienko dla nowej pozycji kalendarza. Wpisz nazwę swojego wydarzenia. Wybierz czas rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia. Jeśli wydarzenie nie ma czasu (np. Urodziny lub Rocznica), zaznacz pole wyboru „Cały dzień”. Wprowadź lokalizację i powiązane z nią konto kalendarza. Jest to szybki sposób na dodanie kalendarza i przez większość czasu to wszystko, czego potrzebujesz.

1627495573 986 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Możesz także kliknąć „Nowe wydarzenie” w lewym górnym rogu ekranu, aby utworzyć wydarzenie z większą ilością szczegółów. Pojawi się duży ekran, na którym możesz:

  • Dodaj datę początkową i końcową oraz ich czas
  • Użyj pola „Pokaż jako”, aby wybrać opcję Wolny, Wstępny, Zajęty lub Poza biurem
  • Zaktualizuj pole „Przypomnienie”, używając przyrostów od Brak do 1 tygodnia.
  • Ustaw wydarzenie jako Prywatne, wybierając kłódkę
  • Dodaj opis i lokalizację wydarzenia.


Aby zaprosić osoby, wybierz pole tekstowe i zacznij pisać. Kontakty pojawią się z Twojej listy kontaktów w aplikacji Osoby. Wybierz kontakt, aby dodać go do wydarzenia. Możesz zaprosić kogoś, wpisując również adres e-mail. Na koniec kliknij „Zapisz i zamknij” lub, jeśli kogoś zaprosiłeś, kliknij „Wyślij”.

1627495573 888 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Wyświetl, edytuj lub usuń wydarzenie

Domyślnie Kalendarz pokazuje nazwę i godzinę wydarzenia w głównym widoku. Jeśli najedziesz myszą na wydarzenie, pojawi się małe okienko, aby pokazać więcej szczegółów, w tym nazwę wydarzenia, lokalizację, datę rozpoczęcia i godzinę. Kliknij „Więcej szczegółów”, aby przełączyć wydarzenie na widok „Szczegóły”. Po otwarciu wydarzenia możesz je oczywiście dowolnie edytować. Po zakończeniu edycji kliknij „Zapisz i zamknij”.

1627495573 828 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Aby usunąć wydarzenie lub spotkanie, otwórz wydarzenie i kliknij „Usuń” znajdujący się u góry paska narzędzi. Jeśli zaproszono inne osoby, kliknij „Anuluj spotkanie” zamiast Usuń. Wpisz krótką wiadomość i kliknij „Wyślij”.

1627495574 546 Jak tworzyc i synchronizowac wydarzenia kalendarza w systemie Windows 10

Dodawanie wydarzeń i spotkań do aplikacji Kalendarz jest dość łatwą i intuicyjną procedurą. Wpisy dodane do aplikacji Kalendarz zostaną zsynchronizowane z każdym posiadanym urządzeniem z systemem Windows 10, Androidem lub iOS, zakładając, że na tych urządzeniach również zostały połączone konta.

Czy ten post był pomocny?