Skip to content

Jak tworzyć i udostępniać wspólne albumy w Zdjęciach Google

31 de lipiec de 2021
img 58e7e567a8998

Niezależnie od tego, czy chcesz udostępniać zdjęcia rodzinne dalekim krewnym, czy udostępniać znajomym pulę zdjęć z wakacji lub wydarzeń, tworzenie i udostępnianie wspólnych albumów w Zdjęciach Google jest łatwe.

Chociaż nie brakuje sposobów udostępniania zdjęć wśród znajomych, Zdjęcia Google oferują kilka kuszących powodów, dzięki którym jest to Twoja ulubiona platforma udostępniania zdjęć. Po pierwsze, istnieje prosta wszechobecność kont Google — praktycznie każdy ma już konto, a jeśli nie, to jest bezpłatne. Zdjęcia Google oferują również takie funkcje, jak nieograniczone przechowywanie zdjęć, wbudowane funkcje społecznościowe, takie jak komentowanie albumów i pojedynczych zdjęć, rozpoznawanie twarzy i obiektów, mnóstwo innych funkcji, dużych i małych.

W rzeczywistości mamy tylko jedną prawdziwą skargę dotyczącą udostępniania zdjęć za pośrednictwem Zdjęć Google. Kiedy udostępniasz album, nie możesz tak naprawdę ograniczyć osób, które mogą go zobaczyć. Zdjęcia Google tworzą niestandardowy (i zaciemniony) adres URL dla każdego albumu, a Ty udostępniasz album, wysyłając osobom ten adres URL. Nie ma możliwości ograniczenia dostępu do określonych kont Google. Chociaż szanse na odgadnięcie przez kogoś długiego i zaciemnionego adresu URL wskazującego na Twój album udostępniony są niewielkie, nie przeszkadza to osobom, którym udostępniasz adres URL, na udostępnienie go innym. Nadal preferujemy dodatkowe zabezpieczenie dostępu z ograniczeniami logowania. Mamy nadzieję, że jest to problem, który Google rozwiązuje w przyszłych aktualizacjach Zdjęć Google.

Pomijając tę ​​drobną skargę, Zdjęcia Google sprawiają, że udostępnianie zdjęć jest bardzo łatwe. Przejdźmy od razu do tworzenia nowego albumu i włączania funkcji udostępniania. Przeprowadzimy Cię przez funkcje aplikacji Zdjęcia Google na iOS, ale funkcjonalność jest prawie taka sama w aplikacji na Androida. Powinieneś również być w stanie łatwo śledzić, jeśli korzystasz z internetowego interfejsu Zdjęć Google, ponieważ wpisy menu są takie same.

Utwórz i udostępnij album w Zdjęciach Google

Aby utworzyć swój pierwszy udostępniony album, uruchom aplikację Zdjęcia Google i kliknij ikonę menu (trzy poziome linie) na pasku wyszukiwania. W menu kliknij „Udostępnione”, aby uzyskać dostęp do katalogu udostępnionego albumu.

1627724141 121 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach GoogleJak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google


Na stronie „Udostępnione” kliknij symbol + w prawym dolnym rogu, aby utworzyć album. Zostaniesz poproszony o wybranie zdjęć do albumu – wybierz tylko jedno lub tyle, ile chcesz, a następnie kliknij „Dalej”.

1627724141 193 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google1627724142 350 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google

Nazwij swój nowy album, a następnie kliknij „Udostępnij”. Zobaczysz wszystkie rodzaje opcji udostępniania, w zależności od tego, jakie aplikacje zostały włączone do udostępniania. Możesz udostępnić album poszczególnym kontaktom, wysłać udostępniony adres URL do wybranej aplikacji do obsługi wiadomości, wysłać e-mailem link do albumu i tak dalej.

1627724142 576 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google1627724142 781 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google

Chociaż nie jest to od razu widoczne, chcemy podkreślić kwestię, o której wspomnieliśmy wcześniej. Udostępnianie Zdjęć Google nie jest oparte na uprawnieniach. Jeśli udostępniasz swój album trzem znajomym, nie dajesz ich trzem kontom Google uprawnień do dostępu do udostępnionego albumu. Po prostu wysyłasz im adres URL albumu. Tak, ten adres URL jest długi, a szanse, że przypadkowi ludzie na niego natkną się, są prawie zerowe. Jednak każda osoba mająca adres URL może uzyskać dostęp do Twoich zdjęć, co oznacza, że ​​osoby, którym je udostępniłeś, mogą łatwo udostępnić je innym. Dlatego w Twoim najlepszym interesie jest trzymanie poufnych zdjęć z dala od udostępnianych albumów i udostępnianie ich tylko osobom, którym ufasz.

Zarządzaj albumem udostępnianym

Więc stworzyłeś swój album i udostępniłeś go. Przyjrzyjmy się teraz, jak zarządzać tym albumem. Jeśli właśnie zakończyłeś tworzenie nowego albumu, natychmiast przejdziesz na stronę tego albumu. Jeśli wracasz do aplikacji, dotknij ikony „Albumy”, a następnie miniatury albumu „Udostępnione”. Zobaczysz listę wszystkich udostępnionych albumów (w naszym przykładzie jest to tylko album „Zwierzęta”, który utworzyliśmy w ostatniej sekcji). Stuknij album, który chcesz otworzyć.

1627724142 294 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google1627724142 189 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google

W albumie zobaczysz serię ikon w prawym górnym rogu. Od lewej do prawej pozwalają:

  • Wyślij album do Chromecasta jako pokaz slajdów
  • Dodaj zdjęcia do albumu
  • Komentuj album
  • Udostępnij album większej liczbie osób
  • Uzyskaj dostęp do menu albumu.

1627724142 776 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google

Menu albumu umożliwia wykonywanie czynności, takich jak przeglądanie ostatniej aktywności, edytowanie nazwy albumu, konfigurowanie opcji udostępniania i usuwanie albumu.

1627724142 434 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google


Strona „Opcje udostępniania” oferuje kilka dodatkowych opcji. Możesz pobrać kopię łącza do udostępniania, zobaczyć, kto został zaproszony do obejrzenia albumu, włączyć lub wyłączyć współpracę i komentowanie oraz — oczywiście — przestać udostępniać album.

1627724142 150 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google

Przestań udostępniać album

Jedną z naszych ulubionych rzeczy w przełączaniu udostępniania w Zdjęciach Google jest to, że jeśli przestaniesz udostępniać album, a następnie udostępnisz go ponownie później, album otrzyma zupełnie nowy, losowy adres URL (w przeciwieństwie do statycznego adresu URL, który jest na stałe przypisywany do albumów, gdy Ty udostępnij album ze zdjęciami iCloud). Chociaż stracisz komentarze i wspólne zdjęcia, jeśli przestaniesz udostępniać album, fajnie, że możesz udostępnić go ponownie pod zupełnie nowym adresem URL, jeśli zajdzie taka potrzeba, zamiast usuwać cały album i odbudowywać go od zera.

1627724142 441 Jak tworzyc i udostepniac wspolne albumy w Zdjeciach Google

To wszystko: masz teraz udostępniony i oparty na współpracy album Zdjęć Google, w którym Twoi znajomi mogą nie tylko zobaczyć na przykład Twoje zdjęcia z wakacji, ale nawet dodać własne, jeśli są z Tobą w podróży.

Czy ten post był pomocny?