Skip to content

Jak tworzyć i zarządzać kodami użytkownika dla zamka Schlage Connect Smart Lock

4 de sierpień de 2021
img 59fb6aa76681e

Wspaniałą rzeczą w posiadaniu blokady klawiatury, takiej jak Schlage Connect, jest to, że w ogóle nie potrzebujesz fizycznych kluczy. Zamiast tego po prostu wpisujesz kod klucza (aka kody użytkownika) i ruszasz na wyścigi. Oto jak tworzyć i zarządzać kodami kluczy do inteligentnego zamka Schlage Connect, zarówno na samym zamku, jak i na telefonie.

Zanim zaczniemy, musisz znać kod programowania swojego zamka, który można znaleźć z tyłu wewnętrznej części urządzenia. Powinieneś to zanotować przed zainstalowaniem zamka, ale jeśli nie, musisz go rozebrać i zapisać kod programowania. Jest to wymagane do wprowadzenia zamka w tryb programowania, który umożliwia zmianę i zarządzanie ustawieniami zamka.

1628067194 405 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Jak dodać kod użytkownika

Schlage Connect jest dostarczany z kilkoma domyślnymi kodami po wyjęciu z pudełka, ale najlepiej wymyślić własny kod do użycia.

Aby rozpocząć, otwórz drzwi i wysuń rygiel, aby znalazł się w pozycji zablokowanej (w ten sposób zaczniesz całe programowanie). Stamtąd naciśnij przycisk Schlage w górnej części klawiatury, a następnie wprowadź swój sześciocyfrowy kod programowania (ponownie, w ten sposób zaczniesz całe programowanie).

1628067194 40 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Po naciśnięciu przycisku Schlage i wprowadzeniu kodu programowania, naciśnij „1”, a następnie wprowadź nowy kod użytkownika, którego chcesz użyć dwukrotnie. Więc jeśli chcesz, aby twój nowy kod użytkownika to 1234, wpisz 12341234. (Uwaga: nie używaj 1234 jako kodu drzwi).


Jeśli się powiedzie, zielony znacznik wyboru zamiga dwukrotnie i usłyszysz również dwa sygnały dźwiękowe. Jeśli otrzymasz czerwony X, naciśnij przycisk Schlage, aby zacząć od nowa.

Aby dodać kod użytkownika za pomocą telefonu, musisz najpierw połączyć inteligentny zamek z koncentratorem smarthome. W moim przypadku używam Wink Hub 2 wraz z aplikacją Wink. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem konfiguracji, jak to zrobić. Możesz użyć innego centrum, które powinno przebiegać w podobny sposób.

Wybierz swoją blokadę w aplikacji, a następnie dotknij strzałki po prawej stronie.

1628067194 347 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Przed kontynuowaniem może być konieczne wprowadzenie hasła Wink, ale gdy to zrobisz, przejdziesz do ekranu kodów użytkownika. Stuknij w „Dodaj kod użytkownika”.

1628067194 705 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Wpisz nowy kod użytkownika. Aby potwierdzić, musisz wejść dwukrotnie.

1628067194 990 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Następnie nadaj kodowi użytkownika nazwę, a także przypomnienie, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał go usunąć w najbliższej przyszłości. Następnie naciśnij „Gotowe”.

1628067195 857 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Jak usunąć kod użytkownika

Aby usunąć kod użytkownika z samego zamka, naciśnij przycisk Schlage, a następnie kod programowania, a następnie naciśnij „2”.


Następnie wprowadź dwukrotnie kod użytkownika, który chcesz usunąć. Jeśli się powiedzie, otrzymasz migający zielony znacznik wyboru i dwa sygnały dźwiękowe.

Możesz również usunąć wszystkie kody użytkownika na raz, naciskając przycisk Schlage, wprowadzając kod programowania, naciskając „6”, a następnie ponownie wprowadzając kod programowania. Uniemożliwi to odblokowanie drzwi za pomocą kodu użytkownika (ponieważ go nie ma), dopóki nie utworzysz nowego kodu użytkownika.

Aby usunąć kod użytkownika w telefonie, dotknij strzałki po prawej stronie, aby uzyskać dostęp do kodów użytkownika zamka. Stamtąd stuknij kod użytkownika, który chcesz usunąć.

1628067195 626 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Następnie dotknij „Usuń ten kod”.

1628067195 958 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Jak zmienić długość kodu użytkownika?

Schlage Connect pozwala na używanie w dowolnym miejscu od czterocyfrowych kodów użytkownika do ośmiocyfrowych kodów użytkownika. Pamiętaj jednak, że zmiana długości kodu użytkownika spowoduje również skasowanie wszystkich aktualnych kodów użytkownika, więc po wykonaniu tej czynności będziesz musiał utworzyć nowe kody.

Aby zmienić długość, naciśnij przycisk Schlage, wprowadź kod programowania, a następnie „8”, a następnie naciśnij numer na klawiaturze, który odpowiada długości, której chcesz użyć (naciśnij ten numer dwukrotnie). Jeśli więc chcesz sześciocyfrowe kody użytkownika, naciśnij 66. Jeśli się powiedzie, otrzymasz migający zielony znacznik wyboru i dwa sygnały dźwiękowe.


Aby zmienić długość kodu użytkownika w telefonie, stuknij strzałkę po prawej stronie, aby uzyskać dostęp do kodów użytkownika zamka i wybierz „Długość kodu użytkownika”.

1628067195 737 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Wybierz liczbę od czterech do ośmiu, a następnie dotknij „Ustaw długość kodu użytkownika”.

1628067195 636 Jak tworzyc i zarzadzac kodami uzytkownika dla zamka Schlage Connect

Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie wszystkich obecnych kodów użytkownika, więc gdy to zrobisz, będziesz musiał wrócić i utworzyć nowe.

Czy ten post był pomocny?