Skip to content

Jak tworzyć niestandardowe gesty gładzika na komputerze Mac za pomocą BetterTouchTool?

5 de sierpień de 2021
kaboompics Woman working on a computer

Jedną z najlepszych rzeczy w MacBookach jest wiele gestów na gładziku, których możesz użyć. Możesz szybko coś wyszukać, powiększać i pomniejszać, zmieniać pulpity i wiele więcej.

Jeśli jednak jesteś zaawansowanym użytkownikiem, prawdopodobnie istnieje więcej niż kilka nieobsługiwanych rzeczy, które chcesz, aby gładzik mógł wykonać szybkim gestem: uruchom określoną aplikację, powiedzmy, lub natychmiast ułóż okna w określony sposób.Narzędzie BetterTouch(6 USD z 45-dniową bezpłatną wersją próbną) to najlepsze narzędzie Mac do dostosowywania gładzika, nie wspominając o wszystkich innych urządzeniach wejściowych: klawiaturze, Magic Mouse, a nawet pasku dotykowym. Oferuje również przyciąganie okien w stylu Windows. Oto jak to działa.

Instalowanie BetterTouchTool

Jest to niezbędna aplikacja dla komputerów Mac, jeśli lubisz dostosowywać swój komputer, a bezpłatna wersja próbna daje mnóstwo czasu na podjęcie decyzji, czy jesteś taką osobą.Pobierz BetterTouchTooli zainstaluj go w zwykły sposób: przeciągając ikonę do folderu aplikacji.

Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca

Po uruchomieniu znajdziesz BetterTouchTool na pasku menu.

1628164978 614 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca

Kliknij ikonę, a następnie kliknij Preferencje. Czas ustawić kilka gestów.

Konfigurowanie niestandardowych gestów gładzika

Główny interfejs BetterTouchTool może wydawać się onieśmielający na pierwszy rzut oka, ale po zepsuciu jest to łatwe.

1628164978 840 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca


Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rząd urządzeń wejściowych w górnej części okna, zaznaczony powyżej czerwonym prostokątem. Aby utworzyć niestandardowe gesty, kliknij urządzenie wejściowe, które chcesz rozpoznać: zaczniemy od gładzika. Następnie kliknij „Dodaj nowy gest”.

Gdy to zrobisz, przenieś swoją uwagę na dół okna. Po lewej stronie możesz wybrać gest; po prawej akcja, która ma wywołać gest.

1628164979 883 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca

Możemy zrobić prawie wszystko, ale na razie dodajmy środkowe kliknięcie do gładzika komputera Mac. Najpierw klikniemy przycisk „Proszę wybrać gest” i zobaczymy, co jest oferowane. Gesty są podzielone na kategorie.

1628164979 871 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca

Chciałbym uruchomić kliknięcie środkowym kliknięciem trzema palcami, więc spójrzmy na opcje trzema palcami.

1628164979 405 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca

Teraz kliknijmy przycisk „Preferowana akcja” po prawej stronie. Znowu są tu szerokie kategorie.

1628164979 427 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca


Zakres tych działań jest oszałamiający: prawie wszystko, co może zrobić macOS, jest tutaj oferowane. Szukamy kliknięcia środkowym przyciskiem, więc spójrzmy na Akcje kliknięcia myszą.

1628164979 396 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca

Tu jest! Kliknięcie środkowym przyciskiem. Wybierzemy to i otrzymamy pełną mapę akcji.

1628164979 816 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca

Po prostu dodaliśmy środkowe kliknięcie do naszego gładzika, ułatwiając między innymi otwieranie linków w nowej karcie. Możesz powtórzyć ten proces, aby utworzyć niestandardowe gesty dla prawie wszystkiego.

Dostosuj inne urządzenia wejściowe

BetterTouchTool byłoby tego warte dla samych opcji touchpada, ale to nie wszystko, co może zrobić. Możesz także tworzyć niestandardowe skróty klawiaturowe do niemal wszystkiego, dodawać nowe gesty do myszy Magic Mouse, a nawet dostosowywać mysz firmy innej niż Apple. Znajdziesz również możliwość dodawania niestandardowych przycisków do paska dotykowego, jeśli masz MacBooka Pro, który jest z nim wyposażony.

1628164979 363 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca

A to nie wszystko: istnieje wsparcie dla pilota Siri, który jest dostarczany z Apple TV – macOS w ogóle nie obsługuje tego pilota bez BetterTouchTool. Możesz dostosować czerwone, żółte i zielone przyciski w lewym górnym rogu każdego okna, przypisując niestandardowe akcje po dwukrotnym kliknięciu (by wymienić jeden przykład). Możesz nawet zdalnie sterować komputerem Mac za pomocą iPhone’a za pomocąAplikacja zdalna BTTdla iOS.

Wszystko jest konfigurowane przy użyciu tych samych kroków, które zastosowaliśmy w przypadku gładzika powyżej, co oznacza, że ​​możesz szybko dodać różne niestandardowe dane wejściowe.

Przyciąganie okien i inne dodatki

Jakby tego wszystkiego już było mało, oferuje również przyciąganie okien w stylu Windows. Przeciągnij okno na bok, a zajmie ono połowę ekranu.


Możesz również uruchomić tego rodzaju sortowanie okien za pomocą skrótów klawiaturowych lub gestów klawiatury, co oznacza, że ​​możesz szybko rozmieścić okna w dowolny sposób. Inne ustawienia obejmują dostosowanie czułości gładzika i myszy.

1628164979 105 Jak tworzyc niestandardowe gesty gladzika na komputerze Mac za pomoca

Mógłbym napisać kilkadziesiąt artykułów na temat samego BetterTouchTool, ale najlepszym sposobem na naukę jest zanurzenie się i rozpoczęcie tworzenia niestandardowych gestów i skrótów. Do dzieła!

Kredyt zdjęciowy:Kaboompics

Czy ten post był pomocny?