Skip to content

Jak tworzyć niestandardowe skróty tekstowe na iPhonie

13 de czerwiec de 2022
iPhone typing

Pisanie na iPhonie.

Wpisywanie rzeczy na klawiaturze iPhone’a może być męczące, ale nie musi tak być we wszystkim. Możesz tworzyć niestandardowe skróty tekstowe, które będą automatycznie zastępowane dłuższymi słowami lub frazami. To bardzo przydatna funkcja.

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić dzięki funkcji „Zastępowania tekstu” iPhone’a. Jeden przykład jest domyślnie dołączany do każdego iPhone’a — „omw” jest automatycznie zastępowane przez „On my way!”. Możesz użyć tego samego pomysłu do wszystkiego. Wszystko, czego potrzebujesz, to skrót i fraza do niego pasująca. Pokażemy Ci jak.

Notatka: Funkcja zamiany tekstu działa tylko z domyślną klawiaturą iPhone’a, a nie z klawiaturami innych firm z App Store.

Najpierw otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie (jest to również dostępne na iPadzie).

Przejdź do sekcji „Ogólne”.

Przejdź do „Ogólne”.

Wybierz ustawienia „Klawiatura”.

Wybierz „Klawiatura”.

Teraz przejdź do „Zastępowania tekstu”.

Wybierz „Zastępowanie tekstu”.

Stuknij ikonę „+” w prawym górnym rogu.

1655127160 51 Jak tworzyc niestandardowe skroty tekstowe na iPhonie

Teraz musisz wpisać „Frazę” i „Skrót” — fraza zastąpi skrót. Po zakończeniu dotknij „Zapisz”.

Wprowadź frazę i skrót, a następnie stuknij „Zapisz”.

Teraz możesz go użyć! Po prostu wpisz skrót, a nad klawiaturą pojawi się pełna fraza. Możesz dotknąć frazy, aby ją wstawić lub kontynuować pisanie, dotykając spacji lub powrotu, a zostanie ona automatycznie wstawiona.

Użyj zastępowania tekstu.

Jest to świetna funkcja pozwalająca zaoszczędzić czas podczas wpisywania dłuższych fraz. Jedną z przydatnych wskazówek jest użycie nazwy ulicy jako skrótu dla całego adresu. Twoja wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem, więc idź na skróty!

Czy ten post był pomocny?