Skip to content

Jak tymczasowo włączyć powiększenia stacji dokującej w systemie OS X?

3 de sierpień de 2021
img 54c00920582f9

Jeśli używasz OS X, prawdopodobnie zauważyłeś, że ikony dokowania można ustawić tak, aby powiększały się po najechaniu na nie kursorem. Czego możesz nie wiedzieć, to to, że możesz na stałe wyłączyć powiększenie i użyć skrótu klawiaturowego, aby powiększyć je w razie potrzeby.

Powiększenie może nie być dla wszystkich, zwłaszcza jeśli używasz małego ekranu. Musisz dokonać wyboru między posiadaniem stacji dokującej, która jest wystarczająco mała, aby ją zmieścić, a nadal możesz ją zobaczyć. Im więcej ikon przypięłeś do Docka, oznacza to, że będzie on dość mały, aby całkowicie zmieścić się na ekranie. Jeśli używasz powiększenia, z pewnością możesz lepiej widzieć swoje ikony, ale może to nie być efekt, którego szukasz, a może po prostu chcesz powiększyć w razie potrzeby.

Po pierwsze, otwórz preferencje systemowe Dock za pomocą skrótu Dock lub użyj Spotlight.

1627996662 940 Jak tymczasowo wlaczyc powiekszenia stacji dokujacej w systemie OS X

Powodem, dla którego chcemy otworzyć preferencje systemowe, jest to, że jeśli zdecydujesz, że nie chcesz włączać powiększenia, nadal powinieneś ustawić poziom, na który tymczasowo je włączysz.

1627996662 675 Jak tymczasowo wlaczyc powiekszenia stacji dokujacej w systemie OS X

Zwróć uwagę, że powiększenie jest włączone do maksimum, więc po najechaniu na ikony doku znacznie się powiększą. Będziesz chciał dostosować to do swoich preferencji.

1627996662 493 Jak tymczasowo wlaczyc powiekszenia stacji dokujacej w systemie OS X

Gdy będziesz zadowolony z poziomu powiększenia, możesz odznaczyć pole obok opcji „Powiększenie”, a ikony Docka nie będą się powiększać po najechaniu na nie kursorem.

1627996662 789 Jak tymczasowo wlaczyc powiekszenia stacji dokujacej w systemie OS X

Od teraz, gdy chcesz tymczasowo włączyć powiększenie, najpierw przytrzymaj klawisze CONTROL + SHIFT i najedź na Dock. Zobaczysz wyskakujące ikony. Puść kombinację klawiszy, a wrócą do normalnego zachowania.

Ta mała sztuczka działa w obie strony, co oznacza, że ​​jeśli masz włączone powiększenie, to jeśli przytrzymasz CONTROL + SHIFT, twoje ikony Docka nie będą się powiększać. Pamiętaj, że musisz użyć tej kombinacji klawiatury, zanim najedziesz kursorem, więc przytrzymaj CONTROL + SHIFT, a następnie przesuń wskaźnik myszy nad ikony.

Dock OS X to jedna z tych niezbędnych funkcji, bez których nie moglibyśmy się obejść, ale nie oznacza to, że jest idealna. Uwielbiamy to, że jest tak plastyczny i taki prosty, mały skrót może wiele zdziałać. Jeśli jednak chcesz naprawdę zhakować Dock, na przykład uczynić go przezroczystym (jak na wszystkich naszych zrzutach ekranu), możesz spróbować użyć dodatkowego oprogramowania, takiego jak cDock, które pozwoli ci zmienić jego podstawowy wygląd, funkcję, a nawet tworzyć i stosować motywy.

Teraz nadszedł czas, aby przekazać to Tobie. Masz zgrabną wskazówkę lub sztuczkę dotyczącą Docka, której lubisz używać? Czy uważasz, że ta sztuczka była przydatna? Prosimy o pozostawienie komentarzy na naszym forum dyskusyjnym. Czekamy na Wasze opinie.

Czy ten post był pomocny?