Skip to content

Jak tymczasowo wyłączyć klawiaturę za pomocą skrótu klawiaturowego w systemie Windows

9 de lipiec de 2021
wdk top 650x300 1024x469 1

Jeśli masz zwierzaka lub małe dziecko, wiesz, że niestrzeżona klawiatura może oznaczać katastrofę lub, co bardziej prawdopodobne, przeliterować „dhjkhskauhkwuahjsdkja,mnsd”. Mamy narzędzie do blokowania i odblokowywania klawiatury za pomocą szybkiego skrótu klawiaturowego.

Keyboard Locker to mały program, który dobrze radzi sobie z tą pracą i zajmuje niewiele zasobów systemowych. Pierwotnie był to mały skrypt AutoHotKey napisany przez użytkownika forum AutoHotKey o nazwieKey Lexikos. Udoskonaliliśmy go nieco i skompilowaliśmy, aby nie trzeba było instalować AutoHotKey. Jeśli masz AutoHotKey zainstalowany, dodaliśmy oryginalny skrypt do pobrania, dzięki czemu można go dostosować do własnych upodobań.

Pobierz i uruchom blokadę klawiatury

Aby rozpocząć, pobierz aplikację Keyboard Locker. Rozpakuj folder Keyboard Locker, gdzie chcesz go zachować na dysku twardym. i otwórz folder Blokada klawiatury. Zobaczysz wiele plików w środku. Należą do nich niektóre pliki ikon i plik readme, ale dwa ważne pliki to „KeyboardLocker.exe” i „KeyboardLocker.ahk”.

1625849073 595 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie

Jeśli nie masz zainstalowanego AutoHotKey, musisz dwukrotnie kliknąć „KeyboardLocker.exe”, aby go uruchomić. Ten plik jest skryptem AutoHotKey skompilowanym do działania jako samodzielny program, dzięki czemu nie potrzebujesz AutoHotKey, aby go używać.

Jeśli używasz już AutoHotKey, możesz zamiast tego użyć pliku „KeyboardLocker.ahk”, aby bezpośrednio uruchomić skrypt. Zaletą korzystania z wersji skryptu jest to, że jeśli znasz AutoHotKey, możesz samodzielnie edytować skrypt, aby zmienić skróty do blokowania i odblokowywania klawiatury.


Po uruchomieniu Blokady klawiatury w obszarze powiadomień pojawi się mała ikona klawiatury. Narzędzie jest teraz gotowe do użycia.

1625849073 271 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie

Aby zablokować klawiaturę, naciśnij klawisze Ctrl+Alt+L. Ikona blokady klawiatury zmienia się, wskazując, że klawiatura jest zablokowana.

1625849073 878 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie

Prawie wszystkie dane wejściowe z klawiatury są teraz wyłączone, w tym klawisze funkcyjne, Caps Lock, Num Lock i większość klawiszy specjalnych na klawiaturach multimedialnych. Istnieje kilka kombinacji klawiszy, które nadal będą działać, takie jak Ctrl+Alt+Delete i Win+L, ale jest to bardzo mało prawdopodobne, aby przypadkowo trafić łapą lub małą rączką.

Jeśli chcesz ponownie włączyć wprowadzanie z klawiatury, po prostu wpisz słowo „odblokuj”. Ikona klawiatury wraca do normalnego stanu, aby pokazać, że klawiatura jest odblokowana.

1625849073 608 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie

Jak wyświetlać przypomnienia o powiadomieniach balonowych

Domyślnie Keyboard Locker nie wyświetla powiadomień, gdy blokujesz lub odblokowujesz klawiaturę. Jeśli chcesz je zobaczyć, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Blokada klawiatury w obszarze powiadomień i wybierz „Pokaż powiadomienia w zasobniku”.

1625849073 49 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie

Blokada klawiatury będzie teraz wyświetlać powiadomienia, gdy zablokujesz lub odblokujesz klawiaturę.

1625849073 503 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie

1625849073 149 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie


Jeśli wolisz nie widzieć powiadomień, możesz również otrzymać przypomnienie o skrótach do blokowania i odblokowywania klawiatury, najeżdżając myszą na ikonę Blokady klawiatury.

1625849073 970 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie1625849073 830 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie

Uwaga: na niektórych komputerach, które testowaliśmy z systemem Windows 10, odblokowywanie klawiatury przy włączonych powiadomieniach może czasami potrwać kilka sekund po wpisaniu „odblokuj”, aby przywrócić funkcjonalność klawiatury. Jednak powróci.

Jak uruchomić blokadę klawiatury podczas uruchamiania systemu Windows

Uruchamianie Keyboard Locker jest dość łatwe, gdy jest to potrzebne, ale można również uruchomić go automatycznie podczas uruchamiania systemu Windows, dodając go do folderu startowego systemu Windows. Skorzystaj z naszego przewodnika, jak dodawać programy, pliki i foldery do uruchamiania systemu w systemie Windows, aby uzyskać pełne instrukcje.

Krótko mówiąc, po prostu przechowuj folder AutoHotKey w dowolnym miejscu. Otwórz okno dialogowe Uruchom, naciskając Windows + R, wpisz „shell:startup”, a następnie kliknij „OK”.

1625849073 510 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie

Utwórz skrót do pliku „KeyboardLocker.exe” lub „KeyboardLocker.ahk” – w zależności od tego, którego używasz – w folderze startowym systemu Windows. Możesz to zrobić, przeciągając plik do folderu startowego prawym przyciskiem myszy i wybierając „Utwórz skrót tutaj” lub klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu folderu startowego i wybierając Nowy> Skrót z menu kontekstowego. Po umieszczeniu skrótu, Keyboard Locker uruchomi się automatycznie po uruchomieniu systemu Windows.

1625849073 803 Jak tymczasowo wylaczyc klawiature za pomoca skrotu klawiaturowego w systemie

Keyboard Locker to świetne narzędzie dla tych z nas, którzy mają ciekawe stworzenia i dociekliwe niemowlęta. Jeśli masz inne zastosowanie tego programu lub dokonujesz sprytnych modyfikacji w skrypcie, daj nam znać w komentarzach!

Źródło obrazu:NOGRAN sro/Flickr

Czy ten post był pomocny?