Skip to content

Jak udostępniać zsynchronizowane filmy Plex z jednego urządzenia na drugie?

5 de sierpień de 2021
img 599b0f2d5e7bf

Aplikacje mobilne Plex na iOS i Androida mają naprawdę schludną, ale często pomijaną funkcję: możesz zmienić swoje urządzenie mobilne w mały serwer multimediów, aby udostępniać zsynchronizowane treści z pobliskimi urządzeniami, w tym innymi urządzeniami mobilnymi i aplikacjami do przesyłania strumieniowego.

Jeśli dopiero uczysz się o tej funkcji, możesz być ciekawy, kiedy taka konfiguracja — na przykład przesyłanie strumieniowe z iPada do pobliskich urządzeń — byłaby przydatna. Istnieje wiele scenariuszy, w których ta sprytna sztuczka przydaje się, oto tylko kilka przykładów, kiedy możesz chcieć jej użyć:

  • Przed wyjazdem chcesz załadować urządzenie centralne, takie jak iPad, z dużą ilością miejsca, aby wszyscy, z którymi podróżujesz, mogli oglądać swoje ulubione programy i filmy na swoich urządzeniach osobistych (idealne rozwiązanie, gdy dzieci zajmują tylne siedzenie długie podróże).
  • Chcesz odtwarzać multimedia w domu znajomego bez radzenia sobie z opóźnieniem przesyłania strumieniowego treści z serwera domowego (twoje urządzenie mobilne będzie wyglądało jak każdy inny lokalny serwer na swoim odtwarzaczu multimedialnym Plex i będzie korzystać z prędkości sieci lokalnej).

W każdej sytuacji, w której przydatne byłoby przesyłanie strumieniowe multimediów zsynchronizowanych z aplikacją mobilną Plex do innego pobliskiego urządzenia mobilnego lub aplikacji do przesyłania strumieniowego (takiej jak ta, która jest zainstalowana na wielu inteligentnych telewizorach), ta sztuczka jest przydatna.

Aby korzystać z tej funkcji, musisz mieć subskrypcję na Usługa premium Plex Pass, ponieważ ta sztuczka polega na synchronizacji mobilnej, która jest funkcją premium. Urządzenie podstawowe potrzebuje albo Plex do iOS lub Android zainstalowana aplikacja. Urządzenia do przeglądania wymagają po prostu zainstalowanej na nich aktualnej aplikacji Plex (twoje urządzenie mobilne w trybie udostępniania i w tej samej sieci będzie widoczne dla innych aplikacji mobilnych Plex, aplikacji komputerowych, takich jak Plex dla systemu Windows itd.) . Po drugie, musisz zsynchronizować niektóre multimedia z urządzeniem mobilnym, które będzie działać jako przenośny serwer multimediów. Jeśli potrzebujesz pomocy w procesie synchronizacji telefonu komórkowego, zapoznaj się z naszym szczegółowym samouczkiem na ten temat tutaj, aby załadować urządzenie.

Oprócz głównego urządzenia załadowanego zawartością i urządzeń dodatkowych gotowych do oglądania tej zawartości, istnieje dodatkowy element, którego możesz potrzebować: mały router podróżny utworzyć hotspot Wi-Fi (jeśli nie zamierzasz być w miejscu z Wi-Fi, na przykład w samochodzie).


Chociaż hotspoty urządzenie-urządzenie wydają się działać dobrze (np. Jeśli umieścisz iPada w trybie hotspot i podłączysz do niego swoje iPhone’y, wtedy będą mogli uzyskać dostęp do współdzielonych multimediów Plex), nadal będziesz potrzebować routera podróżnego, jeśli nie możesz zamień swoje urządzenie w hotspotlub musisz podłączyć urządzenie, które nie rozpoznaje hotspotu telefonu. Najważniejsze jest to, że zarówno urządzenie udostępniające multimedia, jak i urządzenie wyświetlające multimedia, muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi, niezależnie od tego, jak to osiągniesz.

Po załadowaniu aplikacji filmami do udostępnienia, urządzeniu, z którym można się połączyć, i są one w tej samej sieci Wi-Fi, jednak reszta procesu jest absolutnie trywialna. Najpierw chwyć swoje główne urządzenie – urządzenie, które będzie udostępniać – i otwórz aplikację Plex. W tym samouczku będziemy używać urządzeń z systemem iOS, ale proces jest taki sam na Androidzie. Stuknij ikonę menu, aby otworzyć menu Opcje.

Jak udostepniac zsynchronizowane filmy Plex z jednego urzadzenia na drugie

Wybierz „Ustawienia” z dostępnych opcji menu.

1628183218 277 Jak udostepniac zsynchronizowane filmy Plex z jednego urzadzenia na drugie

W menu Ustawienia wybierz „Udostępnianie”.

1628183218 832 Jak udostepniac zsynchronizowane filmy Plex z jednego urzadzenia na drugie

Przełącz wpis dla „Zsynchronizowanej zawartości” na włączony, jak pokazano poniżej.

1628183218 939 Jak udostepniac zsynchronizowane filmy Plex z jednego urzadzenia na drugie

W tym momencie skończysz z podstawowym urządzeniem. Nie, naprawdę, to było takie proste. Teraz wystarczy chwycić drugie urządzenie i upewnić się, że jest ono zalogowane do tego samego hotspotu Wi-Fi co urządzenie podstawowe (lub podłączone bezpośrednio do urządzenia podstawowego, jeśli głównym urządzeniem jest hotspot).

Teraz nadszedł czas, aby podłączyć drugie urządzenie do mobilnego serwera multimediów. Aby to zrobić, wystarczy skierować aplikację na nowy serwer. Na poniższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć opcję wyboru źródła w aplikacji Plex na iOS. Stuknij we wpis źródłowy, aby zobaczyć pełną listę.

1628183218 285 Jak udostepniac zsynchronizowane filmy Plex z jednego urzadzenia na drugie

Wybierz nazwę pobliskiego urządzenia mobilnego (w tym przypadku pobliskie urządzenie to po prostu „iPhone”).

1628183219 817 Jak udostepniac zsynchronizowane filmy Plex z jednego urzadzenia na drugie


Gdy to zrobisz, możesz przeglądać kategorie multimediów na urządzeniu podstawowym i będzie wyglądać tak, jakbyś był podłączony do pełnowymiarowego serwera Plex. Na poniższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć niektóre programy telewizyjne dostępne do odtwarzania w naszej tymczasowej konfiguracji Plex na telefon.

1628183219 724 Jak udostepniac zsynchronizowane filmy Plex z jednego urzadzenia na drugie

To wszystko: z urządzeniem głównym załadowanym multimediami i w trybie udostępniania, wszystkie urządzenia dodatkowe mogą korzystać ze wszystkich zsynchronizowanych treści, aby móc korzystać z multimediów w trasie i łatwego udostępniania.

Czy ten post był pomocny?