Skip to content

Jak ułatwić przesyłanie strumieniowe Netflix za pomocą skrótów klawiaturowych

14 de sierpień de 2021
netflixlogo.0.01

Netflix to świetna usługa przesyłania strumieniowego, która zawiera mnóstwo treści, od ulubionych programów po oryginalne treści. Usługa przesyłania strumieniowego umożliwia korzystanie z określonych skrótów klawiaturowych w przypadku, gdy masz ograniczone użycie myszy.

Istnieją różne klawisze, których możesz używać do nawigacji po Netflix, a także do sterowania swoim programem lub filmem. Oto skróty, których możesz użyć do kontrolowania treści, które chcesz oglądać.

  • Spacja lub Enter — odtwarzanie/pauza
  • F — pełny ekran
  • Esc — zamknij tryb pełnoekranowy
  • Strzałka w lewo — cofnij dziesięć sekund
  • Strzałka w prawo — przewijanie do przodu o dziesięć sekund
  • Strzałka w górę — zwiększanie głośności
  • Strzałka w dół — zmniejszanie głośności
  • M — Wycisz

Te proste skróty przyspieszą i ułatwią wstrzymywanie, odtwarzanie lub przewijanie programów w dowolnym momencie. Możesz także kontrolować głośność (lub wyciszyć) swój program, aby mieć pewność, że nigdy nie przegapisz ani minuty treści.

Jeśli naprawdę nie możesz używać myszy do eksploracji witryny Netflix, istnieje również sposób na walkę z tym. Możesz użyć klawiszy „Tab” i „Enter”, aby wybrać program, a następnie użyć „Esc”, aby wrócić do obszaru wyszukiwania, w którym byłeś.

Na ekranie głównym użyj „Tab”, aby przejść do profilu osoby, która ogląda, a następnie naciśnij „Enter”, aby wybrać swój profil.

Ekran Kto ogląda w serwisie Netflix


Teraz, gdy masz otwarty profil, przesuń kartę, aż zobaczysz podświetloną ikonę „Wyszukaj”. Naciśnij „Enter”, aby rozpocząć wpisywanie tego, co chcesz obejrzeć, a następnie naciśnij go ponownie, aby wyszukać swój film lub program.

1628924232 99 Jak ulatwic przesylanie strumieniowe Netflix za pomoca skrotow klawiaturowych

Gdy pojawią się wyniki wyszukiwania, użyj przycisku „Tab”, aby podświetlić program, który chcesz obejrzeć. Aby wybrać ten program, po prostu naciśnij „Enter”.

Wyniki wyszukiwania Netflix

Teraz, gdy już wybrałeś swój program, użyjesz tych samych przycisków, aby najechać kursorem na „Następny odcinek” i go wybrać. Twój program się rozpocznie, więc usiądź wygodnie i zrelaksuj się.

Ekran odcinka Netflix Play

Te skróty klawiaturowe to przyjemny i łatwy sposób na poruszanie się po witrynie Netflix. Możesz wyszukiwać i wybierać dowolny program bez konieczności używania myszy. Dodaj skróty do sterowania swoim pokazem, a będziesz zadowolony z łatwości oglądania każdego filmu, o którym możesz pomyśleć.

Czy ten post był pomocny?