Skip to content

Jak uniemożliwić Androidowi geotagowanie zdjęć z Twoją lokalizacją?

26 de lipiec de 2021
IMG 1645 650x300

Za każdym razem, gdy robisz zdjęcie telefonem z Androidem, rejestruje określone dane i koduje je w metadanych zdjęcia. Część tych danych obejmuje lokalizację GPS miejsca zrobienia zdjęcia. Chociaż łatwo to usunąć, istnieje również sposób, aby w pierwszej kolejności uniemożliwić Androidowi przechowywanie tych informacji.

Oczywiście, że dane geolokalizacyjne robi mieć korzyści. Jeśli na przykład używasz Zdjęć Google do automatycznego tworzenia kopii zapasowych i przechowywania zdjęć, możesz wyszukać konkretną lokalizację, a Zdjęcia użyją tych danych, aby wyświetlić wszystkie odpowiednie obrazy. To bardzo przydatne.

Ale, jak większość rzeczy, jest też ciemna strona: kiedy udostępniasz obraz w Internecie, oznacza to, że prawie każdy może również znaleźć te informacje. Jeśli więc zrobisz zdjęcie w domu, a następnie udostępnisz je online, potencjalnie podałeś światu swój adres domowy. Przerażający.

To powiedziawszy, wiele usług internetowych usuwa te dane po przesłaniu zdjęcia. Na przykład Facebook i Imgur usuwają te dane z obrazów ze względu na prywatność – ale jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, możesz uniemożliwić Androidowi przechowywanie ich w ogóle.

Ponieważ istnieje wielu producentów Androida, omówimy, jak usunąć te dane z największych nazw: Google (lub urządzeń z Androidem), Samsung i LG.


Wszystkie z tych aplikacji aparatu tych producentów poprosi Cię o uprawnienia lokalizacji przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, ale jeśli tak naprawdę nie zwracasz uwagi (lub nie myślisz o wpływie na prywatność w tym czasie), być może właśnie wyraziłeś zgodę automatycznie . Oto jak to naprawić.

Jak wyłączyć geotagowanie w systemie Android?

Poniższa metoda jest przeznaczona specjalnie dla Aparatu Google, który jest dostępny na większości urządzeń z Androidem, takich jak Pixel lub Nexus.

Najpierw uruchom aparat, a następnie dotknij trzech linii w lewym górnym rogu, aby otworzyć menu.

Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja

Stąd kliknij „Ustawienia”.

1627306389 96 Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja

Najwyższa opcja w menu ustawień to „Zapisz lokalizację”. Wyłącz to.

1627306389 719 Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja

To dosłownie wszystko.

Jak wyłączyć geotagowanie na urządzeniach Samsung

W tej części samouczka używam Galaxy S7 Edge z systemem Nougat, ale proces powinien być taki sam (lub zbliżony) dla wszystkich nowoczesnych telefonów Samsung.

Najpierw uruchom aparat, a następnie dotknij ikony koła zębatego w górnym rogu… dokładna lokalizacja zmienia się w zależności od orientacji.

1627306389 940 Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja


W tym menu przewiń w dół blisko dołu, aż zobaczysz opcję „Tagi lokalizacji”. Wyłącz to.

1627306390 185 Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja

Bum. Zrobione.

Jak wyłączyć geotagowanie na poziomie systemu (dla urządzeń LG)

Niezależnie od posiadanego telefonu istnieje również sposób na całkowite zablokowanie dostępu kamery do Twojej lokalizacji – co jest interesującetylko sposób na blokowanie geotagowania na urządzeniach LG. W związku z tym w tej sekcji używam LG G5 z systemem Marshmallow.

Najpierw rozwiń obszar powiadomień i dotknij ikony koła zębatego.

1627306390 733 Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja

W menu Ustawienia przewiń w dół i wybierz „Aplikacje”.

1627306390 843 Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja

Stuknij w „Aparat”, a następnie „Uprawnienia”.

1627306390 787 Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja1627306390 62 Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja

Dolna opcja powinna brzmieć „Twoja lokalizacja”. Wyłącz to.

1627306390 117 Jak uniemozliwic Androidowi geotagowanie zdjec z Twoja lokalizacja

Warto wspomnieć, że ta metoda może być używana na wszystkich urządzeniach z Androidem, ale dobrym pomysłem jest wyłączenie tagowania w aplikacji aparatupierwszy(oczywiście na urządzeniach, które mają tę opcję). W przeciwnym razie po ponownym uruchomieniu aparatu ponownie zażąda dostępu do lokalizacji.

Chociaż zapobiegnie to geotagowaniu zdjęć przez standardowe aplikacje fotograficzne, warto pamiętać, że totylko dotyczy tych konkretnych aplikacji aparatu. Jeśli masz zainstalowaną aplikację innej firmy, musisz sprawdzić jej określone uprawnienia i ustawienia, aby wyłączyć lub uniemożliwić oznaczanie lokalizacji.

Czy ten post był pomocny?