Skip to content

Jak uniemożliwić Face Unlock ominięcie ekranu blokady w Google Pixel 4

31 de lipiec de 2021
google pixel 4 face unlock menu

Funkcja Google Face Unlock na Piksel 4 oraz Piksel 4 XL automatycznie omija ekran blokady po uwierzytelnieniu Twojej tożsamości. Niestety oznacza to, że nie możesz sprawdzić powiadomień przed wejściem do telefonu. Oto jak wyłączyć funkcję Pomiń blokadę ekranu.

Zacznij od przejścia do menu Ustawienia słuchawki. Najłatwiej to zrobić, przeciągając palcem w dół na ekranie głównym, aby wyświetlić obszar powiadomień, a następnie ponownie przeciągając w dół, aby uzyskać dostęp do szybkich kafelków. Następnie dotknij ikony koła zębatego, aby przejść do menu Ustawienia.

Możesz też przesunąć palcem w górę z ekranu głównego i otworzyć aplikację „Ustawienia” z szuflady aplikacji.

Google Pixel 4 Kliknij Ustawienia Bieg

Przewiń w dół i wybierz opcję „Bezpieczeństwo”.

Google Pixel 4 Wybierz zabezpieczenia

Teraz znajdź i dotknij „Face Unlock” w sekcji Device Security. Musisz uwierzytelnić się, korzystając z dowolnej skonfigurowanej formy zabezpieczenia ekranu blokady (hasło, kod PIN lub wzór).

Google Pixel 4 Wybierz Face Unlock

Na koniec wyłącz opcję „Pomiń ekran blokady”.

Google Pixel 4 Wyłącz Pomiń ekran blokady

Gdy funkcja pomijania ekranu blokady jest wyłączona, musisz przesunąć palcem w górę na ekranie blokady, aby otworzyć Google Pixel 4 lub Pixel 4 XL. Chociaż usuwa prawie natychmiastowy proces odblokowywania, możesz teraz przeglądać i wchodzić w interakcje z powiadomieniami bez całkowitego wskakiwania do telefonu.

Czy ten post był pomocny?