Skip to content

Jak uniemożliwić ludziom poznanie, że przeczytałeś ich iMessage

25 de lipiec de 2021
rr top 1 650x300

Domyślnie iMessage na iPhonie i Macu pokazuje nadawcę, gdy czytasz wiadomość. Czasami może się to przydać, ale nie zawsze. Dobrą wiadomością jest to, że funkcja jest łatwa do włączania i wyłączania.

Aplikacja Wiadomości na urządzeniach z systemem iOS i Mac może wysyłać i odbierać dwa rodzaje wiadomości: wiadomości tekstowe, które korzystają z systemu SMS operatora, oraz iMessages, czyli wiadomości błyskawiczne wysyłane przy użyciu połączenia transmisji danych. iMessage wymaga, aby zarówno nadawca, jak i odbiorca korzystali z urządzenia iOS lub Mac, a połączenie danych było dostępne. iMessages oferuje kilka funkcji, których nie mają wiadomości tekstowe, takie jak możliwość zobaczenia, kiedy ktoś pisze do Ciebie wiadomość, lepsze wiadomości grupowe i, tak, przeczytanie pokwitowań. Jeśli wolisz, aby ludzie nie wiedzieli, kiedy czytasz ich iMessages, mamy dla Ciebie poprawkę.

Wyłącz potwierdzenia odczytu dla iMessage na iPhonie

Na iPhonie możesz wyłączyć potwierdzenia odczytu dla wszystkich lub dla określonych kontaktów (jeśli używasz iOS 10).

Dla wszystkich

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy na iPhonie, wyłączysz potwierdzenia odczytu iMessage za pomocą aplikacji Ustawienia. W Ustawieniach przewiń w dół i dotknij Wiadomości.

1627202465 632 Jak uniemozliwic ludziom poznanie ze przeczytales ich iMessage

Na ekranie Wiadomości dotknij przełącznika „Wyślij potwierdzenia przeczytania”, aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję.

1627202466 288 Jak uniemozliwic ludziom poznanie ze przeczytales ich iMessage

Dla konkretnych kontaktów

Co się stanie, jeśli wyłączysz hurtowo potwierdzenia przeczytania, ale nadal chcesz, aby jedna lub dwie osoby zobaczyły, że przeczytałeś ich wiadomość? iOS 10 pozwoli Ci włączyć (lub wyłączyć) potwierdzenia odczytu na podstawie wiadomości. Aby to zrobić, otwórz dowolny wątek wiadomości w Wiadomościach i dotknij „i” w prawym górnym rogu.

1627202466 666 Jak uniemozliwic ludziom poznanie ze przeczytales ich iMessage


Następnie możesz włączyć lub wyłączyć potwierdzenia przeczytania dla każdej wiadomości w zależności od tego, jak zostały ustawione globalnie.

1627202466 331 Jak uniemozliwic ludziom poznanie ze przeczytales ich iMessage

Gdy wyłączysz potwierdzenia odczytu, osoby, które wyślą Ci wiadomości iMessages, nadal będą widzieć status po pomyślnym dostarczeniu wiadomości, ale nie będą już widzieć, że przeczytałeś wiadomość.

Pamiętaj, że chociaż możesz indywidualnie wybrać, dla kogo dokładnie włączysz potwierdzenia przeczytania, możliwe jest, że przełącznik globalnego potwierdzenia przeczytania będzie nadal włączony. Oznacza to, że za każdym razem, gdy dodasz nowy kontakt do iPhone’a, potwierdzenia odczytu zostaną automatycznie dla nich włączone, jeśli mają również iPhone’a.

Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest wyłączenie globalnego przełącznika w ustawieniach. Spowoduje to wyłączenie potwierdzeń odczytu dla wszystkich, więc będziesz musiał wrócić i ponownie włączyć je indywidualnie dla kontaktów, dla których chcesz je włączyć.

Wyłącz potwierdzenia odczytu dla iMessage na komputerze Mac

Aplikacja Wiadomości w nowszych wersjach systemu Mac OS X obsługuje również protokół iMessage. Podobnie łatwo jest wyłączyć potwierdzenia odczytu w aplikacji Wiadomości na Macu i podobnie jak iOS, możesz to zrobić dla wszystkich kontaktów lub niektórych kontaktów (jeśli korzystasz z systemu macOS Sierra).


Pamiętaj, że jeśli do czytania wiadomości używasz zarówno komputera Mac, jak i urządzenia iOS, musisz wyłączyć potwierdzenia odczytu w obu miejscach.

Dla wszystkich

W aplikacji Wiadomości na Macu kliknij w Wiadomości w menu Apple, a następnie kliknij w Preferencje. W oknie Preferencje przejdź do zakładki Konta.

Jak uniemozliwic ludziom poznanie ze przeczytales ich iMessage

Na karcie Konta wybierz swoje konto iMessage po lewej stronie, a następnie po prawej stronie odznacz pole wyboru „Wyślij potwierdzenia przeczytania”. Następnie możesz zamknąć okno Preferencje.

1627202466 966 Jak uniemozliwic ludziom poznanie ze przeczytales ich iMessage

Dla konkretnych kontaktów

W systemie macOS Sierra potwierdzenia odczytu można włączać lub wyłączać dla każdej wiadomości. Po prostu otwórz dowolną wiadomość i kliknij „Szczegóły” w prawym górnym rogu.

1627202466 585 Jak uniemozliwic ludziom poznanie ze przeczytales ich iMessage

Następnie włącz lub wyłącz „Wyślij potwierdzenia odczytu”. Ponownie, czy ta opcja jest już zaznaczona, czy odznaczona, będzie zależeć od tego, jak potwierdzenia odczytu są skonfigurowane globalnie.

1627202466 408 Jak uniemozliwic ludziom poznanie ze przeczytales ich iMessage

Po wyłączeniu potwierdzeń odczytu możesz teraz czytać wiadomości w dowolnym momencie bez odczuwania dodatkowej presji, aby od razu odpowiedzieć. A jeśli tak jak w przypadku włączonego potwierdzenia przeczytania przez większość czasu, dość łatwo jest je tymczasowo wyłączyć, jeśli chcesz przeczytać konkretną wiadomość bez wiedzy innych. Cieszyć się!

Czy ten post był pomocny?