Skip to content

Jak uniemożliwić Safari sprawdzanie, czy korzystasz z Apple Pay?

19 de lipiec de 2021
img 580e666e72f77

Włączenie Apple Pay do systemu macOS Sierra sprawia, że ​​płacenie za pomocą usługi na komputerze Mac za pomocą iPhone’a lub iPada jest naprawdę łatwe. Ale to nie znaczy tylko dlatego, że możesz, będziesz lub będziesz chciał korzystać z Apple Pay w przyszłości.

Jeśli nie korzystasz z Apple Pay (lub nawet jeśli to robisz) i nie chcesz, aby witryny internetowe pytały, czy masz skonfigurowaną usługę na swoim iPhonie, możesz wyłączyć możliwość sprawdzania przez witrynę.

Na iPhonie najpierw otwórz Ustawienia, a następnie dotknij „Safari”.

Jak uniemozliwic Safari sprawdzanie czy korzystasz z Apple Pay

W ustawieniach Safari przewiń w dół do opcji w obszarze Prywatność i bezpieczeństwo i wybierz opcję „Sprawdź Apple Pay”.

1626680376 893 Jak uniemozliwic Safari sprawdzanie czy korzystasz z Apple Pay

W systemie MacOS otwórz preferencje Safari z menu Safari lub naciskając Command+ na klawiaturze.

1626680377 854 Jak uniemozliwic Safari sprawdzanie czy korzystasz z Apple Pay


W ustawieniach kliknij kartę „Prywatność”, a następnie wyłącz opcję na dole „Zezwalaj witrynom na sprawdzanie, czy skonfigurowano Apple Pay”.

1626680377 56 Jak uniemozliwic Safari sprawdzanie czy korzystasz z Apple Pay

Pamiętaj, że wyłączenie tej opcji nie oznacza, że ​​nie możesz korzystać z Apple Pay. Oznacza to po prostu, że żadna strona internetowa obsługująca Apple Pay nie może odpytywać Twoich urządzeń i sugerować ich jako opcji płatności.

To tylko jedna z tych funkcji, które Apple uwzględnił w celu zwiększenia wygody, a także rozszerzenia zastosowania Apple Pay. Na szczęście możesz go bezpiecznie wyłączyć, nie łamiąc niczego istotnego.

Czy ten post był pomocny?