Skip to content

Jak upewnić się, że funkcja „Upuść” w Amazon Echo jest całkowicie wyłączona?

6 de lipiec de 2021
img 595a55c69fc25 1024x469 1

Nie wszyscy są podekscytowani funkcją domofonu Amazon „Drop In”. Ale Amazon włącza to domyślnie – nawet jeśli wybierzesz „Później” na ekranie powitalnym. Oto jak to całkowicie wyłączyć.

Najnowsza aktualizacja Echo firmy Amazon opiera się na nowej platformie połączeń / wiadomości Echo, którą wydali na początku tego roku. Pozwala osobom z Twojej listy kontaktów (w tym innym echom w Twoim domu) „wpaść” za każdym razem, gdy chcą z Tobą porozmawiać — jak interkom.

Technicznie rzecz biorąc, ta funkcja jest dobrowolna — musisz zatwierdzić określone kontakty, zanim będą mogły do ​​Ciebie wpaść. Ale sama funkcja jest nadal domyślnie włączona, co jest dziwne (i denerwujące). Jeśli podoba Ci się ta funkcja i lubisz używać jej jako narzędzia do natychmiastowych połączeń między Tobą a Twoimi przyjaciółmi (lub po prostu jako domofonu w Twoim domu), to świetnie. Ale jeśli nie chcesz mieć nic wspólnego z tą funkcją, mamy dla Ciebie ochronę.

Po pierwsze, wyłączysz wszystkie włączone ustawienia kontaktów „wstawianych”, które ustawiłeś (jeśli wypróbowałeś tę funkcję). Jeśli nie korzystałeś z tej funkcji, prawdopodobnie nie masz ustawionych żadnych kontaktów, aby umożliwić upuszczanie, ale nie zaszkodzi sprawdzić dwukrotnie.

Otwórz aplikację Alexa na urządzeniu mobilnym i wybierz ikonę wiadomości na środku dolnego paska nawigacyjnego, a następnie kliknij ikonę kontaktów w prawym górnym rogu, jak pokazano poniżej.

1625582057 292 Jak upewnic sie ze funkcja „Upusc w Amazon Echo jest


W menu Kontakty wybierz wszystkie kontakty (po jednym na raz), z którymi włączono funkcję wpadania. Jeśli korzystałeś tylko z funkcji „drop in” jako interkomu, jedynym kontaktem, o który musisz się martwić, jest Twój własny.

1625582058 334 Jak upewnic sie ze funkcja „Upusc w Amazon Echo jest

Wyłącz opcję „Kontakt może wpaść w dowolnym momencie”.

1625582058 792 Jak upewnic sie ze funkcja „Upusc w Amazon Echo jest

Powtórz ten proces dla wszystkich innych kontaktów, które mogłeś włączyć.

Następnie zalecamy przełączanie ustawień „wpadania” w każdej jednostce Echo. O dziwo, nawet jeśli nie masz pełnej zgody na funkcję upuszczania po otrzymaniu aktualizacji, aplikacja Alexa automatycznie włącza funkcję „upuść” na każdym Echo podłączonym do Twojego konta. Chociaż technicznie nie aktywuje to w pełni systemu, dopóki nie sparujesz go z zatwierdzonym kontaktem, nie było to dla nas zbyt dobre. Jeśli pominiemy krok konfiguracji, wybierając „później”, co naszym zdaniem nie oznacza „OK, rozpoczniemy proces za Ciebie i częściowo go włączymy”.

Otwórz ponownie aplikację Alexa i wybierz ikonę menu w prawym górnym rogu. Zauważ, że aplikacja skarży się teraz, że wyłączyliśmy jej dostęp do listy kontaktów telefonu. To dlatego, że poszliśmy jeszcze dalej i usunęliśmy uprawnienia Kontakty z aplikacji Alexa — co nie jest do końca konieczne, ale i tak to zrobiliśmy. Możesz przeczytać więcej o tym, jak to zrobić na iPhonie i Androidzie.

1625582058 885 Jak upewnic sie ze funkcja „Upusc w Amazon Echo jest

W menu wybierz „Ustawienia”.

1625582058 642 Jak upewnic sie ze funkcja „Upusc w Amazon Echo jest

W menu Ustawienia wybierz dowolne z urządzeń Echo, które są kompatybilne, takie jak Echo i Echo Dot widoczne tutaj.

1625582058 473 Jak upewnic sie ze funkcja „Upusc w Amazon Echo jest

W ustawieniach dla każdego urządzenia wybierz „Wrzuć”.

1625582058 80 Jak upewnic sie ze funkcja „Upusc w Amazon Echo jest

Wybierz „Wył”.

1625582058 912 Jak upewnic sie ze funkcja „Upusc w Amazon Echo jest

Gratulacje! Po przejściu przez zbyt wiele menu z powodzeniem wyłączyłeś każde ustawienie związane z nową funkcją upuszczania i możesz wrócić do korzystania z Echa tak, jak robiłeś to w dniach poprzedzających Echo.

Czy ten post był pomocny?