Skip to content

Jak uruchomić skróty z tarczy zegarka Apple?

13 de sierpień de 2021
Apple Watch Face With Shortcuts Complications

Skróty iPhone’a pomagają zautomatyzować zadania, bez względu na to, jak proste lub skomplikowane są. Ale czy wiesz, że możesz uruchomić niektóre skróty bezpośrednio na zegarku Apple Watch i bezpośrednio z tarczy zegarka?

Jeśli korzystasz z systemu watchOS 7 lub nowszego na Apple Watch (oraz iOS 14 lub nowszego na iPhonie), możesz użyć aplikacji Skróty na smartwatchu, aby uruchamiać skróty. Aplikacja Skróty na iPhonie automatycznie rozpoznaje skróty, które można uruchomić na Apple Watch i dodaje je do osobnego folderu „Apple Watch”.

Stuknij folder Apple Watch

Notatka: Możesz ręcznie dodawać i usuwać skróty Apple Watch z automatycznie generowanego folderu. Zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem dotyczącym korzystania z aplikacji Skróty na Apple Watch, aby dowiedzieć się więcej.

W tym przewodniku skupimy się na dodawaniu istniejących skrótów Apple Watch bezpośrednio do tarczy zegarka. Po dodaniu możesz po prostu dotknąć skrótu i ​​potwierdzić, aby go uruchomić.

Najpierw przejdź do tarczy zegarka, do której chcesz dodać skrót jako komplikację. Następnie dotknij i przytrzymaj tarczę zegarka. Z menu wybierz przycisk „Edytuj”.

Teraz przesuń palcem w lewo, aby przejść do sekcji „Komplikacje”. Tutaj dotknij komplikacji, którą chcesz zmienić.

Edytuj tarczę zegarka i komplikacje w Apple Watch


Użyj Digital Crown, aby przewinąć listę wszystkich dostępnych aplikacji i komplikacji. Tutaj wybierz skrót z sekcji „Skróty”. Jeśli nie znajdziesz tutaj swojego skrótu, dotknij przycisku „Więcej”, aby wyświetlić listę wszystkich dostępnych skrótów.

Wybierz skrót lub dotknij Więcej

Po dodaniu skrótu zobaczysz go w podglądzie. Naciśnij Digital Crown jeden raz, aby zapisać układ. Naciśnij Digital Crown jeszcze raz, aby wrócić do tarczy zegarka.

Naciśnij cyfrową koronę, aby zapisać tarczę zegarka

Zobaczysz, że skrót został dodany do tarczy zegarka.

Po prostu dotknij skrótu, aby go uruchomić. Na następnym ekranie wybierz przycisk „Uruchom” i w razie potrzeby wprowadź dowolne informacje. Po uruchomieniu skrótu zobaczysz wizualne potwierdzenie z aplikacji Skróty.

Uruchom skrót z tarczy zegarka

Nowy w dostosowywaniu zegarka Apple Watch? Oto, jak w pełni wykorzystać komplikacje tarczy zegarka w Apple Watch.

Czy ten post był pomocny?