Skip to content

Jak uruchomić system w trybie odzyskiwania systemu macOS bez partycji odzyskiwania

18 de lipiec de 2021
macos internet recovery featured

Nie możesz uruchomić komputera Mac, nawet w trybie odzyskiwania systemu macOS? Niezależnie od tego, czy wymieniasz dysk twardy, czy masz uszkodzoną partycję odzyskiwania, czasami narzędzia naprawcze Apple nie uruchamiają się, co utrudnia zainstalowanie nowej kopii systemu macOS lub uzyskanie dostępu do innych narzędzi.

Pokazaliśmy, jak uzyskać dostęp do partycji odzyskiwania komputera Mac, ale jeśli doszło do całkowitej awarii dysku twardego, nie ma partycji do rozruchu. Możesz pomyśleć, że oznacza to, że jesteś spieprzony lub że musisz utworzyć bootowalny klucz USB, aby ponownie zainstalować macOS. Ale to nieprawda.

Tak jak Apple wyjaśnia, macOS Internet Recovery to opcja awaryjna dostępna dla wszystkich użytkowników komputerów Mac. I jest prosty w użyciu.

Wyłącz komputer Mac, a następnie włącz go ponownie, przytrzymując Option + Command + R. Powinieneś zobaczyć ikonę obracającej się kuli ziemskiej.

1626612066 207 Jak uruchomic system w trybie odzyskiwania systemu macOS bez partycji

Najpierw możesz zostać poproszony o połączenie z siecią Wi-Fi, zakładając, że partycja macOS nie jest dostępna do pobrania hasła. Uruchamianie może zająć dużo czasu, jeśli korzystasz z wolnego połączenia internetowego, ale przy naszej prędkości 30 MB/s zajęło to około pięciu minut.


Po zakończeniu procesu zobaczysz wersję narzędzi odzyskiwania systemu macOS dostarczonych z komputerem Mac.

1626612066 445 Jak uruchomic system w trybie odzyskiwania systemu macOS bez partycji

Stąd możesz:

  • Przywróć komputer Mac z kopii zapasowej Time Machine.
  • Zainstaluj ponownie macOS. Pamiętaj, że możesz zainstalować tylko wersję dostarczoną z komputerem Mac przez Internet Recovery.
  • Uzyskaj dostęp do Safari, aby przeglądać Internet i szukać rozwiązań bieżącego problemu.
  • Uzyskaj dostęp do Narzędzia dyskowego, które pozwala przejąć kontrolę nad dyskami twardymi.

Istnieje wiele innych świetnych narzędzi do odzyskiwania systemu macOS, w tym Diagnostyka terminala i sieci.

1626612066 99 Jak uruchomic system w trybie odzyskiwania systemu macOS bez partycji

Zasadniczo macOS Internet Recovery jest taki sam jak wewnętrzny tryb odzyskiwania. Jest jednak jedna kluczowa różnica: jeśli spróbujesz zainstalować macOS, otrzymasz wersję macOS dostarczoną z komputerem Mac, a nie najnowszą wersję. Na szczęście najnowsze wersje systemu macOS są bezpłatne, więc jest to tylko niewielka irytacja. A jeśli i tak chcesz obniżyć wersję, może to być najłatwiejsza metoda, ponieważ nie potrzebujesz nawet pendrive’a.

Czy ten post był pomocny?