Skip to content

Jak uruchomić tę samą aplikację w wielu systemach Windows na Androidzie Nougat

6 de lipiec de 2021
IMG 0525 650x300

W przypadku Androida Nougat firma Google wydała często pożądaną funkcję: możliwość uruchamiania dwóch okien obok siebie. Zamiast jakiegoś chytrego obejścia, takiego jak rozwiązania Samsunga lub LG, które pozwalają tylko niektórym aplikacjom działać w scenariuszu z wieloma oknami, ten jest wypiekany w systemie Android. Oznacza to, że działa w zasadzie dla wszystkich aplikacji przez cały czas.

Ma jednak swoje ograniczenia. Po pierwsze, jeśli prawdopodobnie nie będzie działać poprawnie ze starszymi aplikacjami, które nie zostały zaktualizowane od dłuższego czasu. Po drugie, nie możesz uruchomić tej samej aplikacji w obu oknach. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego drugiego: aplikacja o nazwie Parallel Windows dla Nougat.

Zanim przejdziemy do korzystania z systemu Parallel Windows, warto wspomnieć, że ta aplikacja jest w fazie alfa — nadal jest dość eksperymentalna, więc możesz napotkać pewne błędy tu i tam. Pamiętaj o tym podczas testowania aplikacji! Poza tym powinno być oczywiste (ale i tak to powiem): aby korzystać z tej aplikacji, musisz używać Nougata.

W porządku, z tym małym zastrzeżeniem, niech ta kula się toczy. Po pierwsze zainstaluj Okna równoległe (jest wolne). Po zainstalowaniu uruchom aplikację.

Jak skonfigurować równoległe okna?

Pierwsze okno, które się pojawi, jest tylko po to, aby poinformować Cię, że aplikacja jest eksperymentalna. Śmiało i dotknij pola „Przeczytałem i zrozumiałem”, a następnie dotknij „Kontynuuj”.

Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na1625585776 806 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na


Na następnym ekranie musisz przyznać aplikacji dwa uprawnienia, aby uzyskać pełne środowisko równoległego systemu Windows. Przesuń pierwszy suwak — Zezwól na rysowanie nad aplikacjami — który przerzuci Cię do określonego okna uprawnień, w którymtak właściwie przesuń suwak. Po włączeniu możesz dotknąć przycisku Wstecz, aby wrócić do głównego ekranu równoległego systemu Windows.

1625585776 833 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na1625585776 992 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na

Po włączeniu tej opcji przejdź dalej i przesuń drugą: Włącz usługę ułatwień dostępu. Spowoduje to przeniesienie do menu Dostępność i będziesz musiał znaleźć pozycję Parallel Windows for Nougat, a następnie przełączyć opcję na Wł. Wyskakujące okienko poinformuje Cię, do czego aplikacja będzie miała dostęp – jeśli ci się to nie podoba, kliknij „OK”. Ponownie, po prostu dotknij przycisku Wstecz, aby wrócić do głównej aplikacji.

1625585776 658 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na1625585777 172 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na

Na koniec ustawisz „Wymiary hotspotu” – jest to lokalizacja, w której będziesz się przesuwać, aby wyświetlić menu równoległego systemu Windows. Domyślnie jest ustawiony na środku prawej strony ekranu, co jest doskonałym miejscem na to. Będę używał tego ustawienia przez cały samouczek.

1625585777 413 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na

Po skonfigurowaniu wszystkiego możesz zacząć korzystać z równoległego systemu Windows.

Jak korzystać z równoległych okien

Od razu po wyjęciu z bramy Parallel Windows nie tylko tworzy kopie lustrzane aplikacji w trybie wielu okien — ułatwia także uruchamianie aplikacji w środowisku wielu okien, a także zapewnia szybki dostęp do szuflady aplikacji.

Aby rozpocząć, wsuń się od środka prawej strony ekranu – lokalizacja, o której mówiliśmy wcześniej podczas konfigurowania wymiarów hotspotu. Spowoduje to otwarcie menu równoległego systemu Windows.

1625585777 332 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na1625585777 985 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na


Dostępne są tutaj trzy opcje, od góry do dołu: uruchom szufladę aplikacji, rozpocznij sesję w wielu oknach i aplikację lustrzaną.

Pierwsza opcja, która otwiera szufladę aplikacji, to szybki i łatwy sposób na uzyskanie aplikacji bez konieczności opuszczania aplikacji na pierwszym planie. Wybranie aplikacji z tej wyskakującej szuflady spowoduje automatyczne otwarcie aplikacji w środowisku wielu okien. Nie jest to również nic warte, że załadowanie szuflady aplikacji może zająć kilka sekund, jeśli masz dużo zainstalowanych aplikacji.

1625585778 178 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na1625585778 87 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na

Druga ikona, która rozpocznie sesję z wieloma oknami, w zasadzie naśladuje domyślną akcję długiego naciśnięcia aplikacji w oknie ostatnich, a następnie przeciągnięcia jej, aby otworzyć aplikację w jej własnym oknie. Jednak uruchamianie wielu okien z oknami równoległymi jest w rzeczywistości szybsze (i łatwiejsze), ponieważ natychmiast zmusza okno pierwszego planu do najwyższego miejsca w wielu oknach. Wystarczy wybrać aplikację na dole.

1625585778 280 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na1625585778 424 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na

Chociaż obie te funkcje są zgrabne, można je również wykonać bez użycia równoległego systemu Windows. Trzecia opcja w menu Parallel Windows jest zdecydowanie najpotężniejsza, ponieważ jest to ta, której będziesz używać do tworzenia kopii lustrzanych aplikacji w konfiguracji z wieloma oknami. To powiedziawszy, może to być również najbardziej zagmatwane.

Aby skorzystać z tej funkcji, musisz najpierw uruchomić co najmniej jedną aplikację w trybie okienkowym. Po uruchomieniu sesji z wieloma oknami otwórz menu Parallel Windows i dotknij dolnej opcji. Pojawi się wyskakujące powiadomienie z informacją o wyborze aplikacji do dublowania.

1625585778 880 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na1625585778 382 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na

Tutaj sprawy są trochę niejasne, ale w rzeczywistości jest to naprawdę proste: wystarczy dotknąć aplikacji w bieżącym środowisku, które chcesz odzwierciedlić. Zdarzy się jedna z dwóch rzeczy — albo uruchomi kolejną instancję aplikacji, albo wyśle ​​powiadomienie, że aplikacja nie zezwala na więcej niż jedną sesję. To drugie dotyczy takich rzeczy jak YouTube Music czy dialer, ponieważ umożliwiają one tylko jedną sesję na raz. Większość innych to jednak uczciwa gra.

1625585779 954 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na


Po dotknięciu obsługiwanej aplikacji wszystko powinno działać automatycznie. Niewybrana aplikacja w sesji wielu okien zniknie i zostanie zastąpiona aplikacją, którą wybrałeś do dublowania. Bułka z masłem.

1625585779 766 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na1625585779 773 Jak uruchomic te sama aplikacje w wielu systemach Windows na

Jak wspomniałem wcześniej, Parallel Windows for Nougat jest nadal w fazie alfa i nadal jest bardzo eksperymentalny. W rezultacie możesz zauważyć pewne niespójności podczas korzystania z niego — na przykład nie mogłem uruchomić Chrome w trybie lustrzanym bez względu na to, co próbowałem. Tutaj nie było błędu – po prostu nie działało. Takich rzeczy można się spodziewać w przypadku oprogramowania eksperymentalnego, więc po prostu bądź tego świadomy, zanim przejdziesz do równoległego systemu Windows, oczekując w pełni dopracowanego doświadczenia.

Czy ten post był pomocny?