Skip to content

Jak usłyszeć szacowany czas dojazdu jednym dotknięciem na iPhonie?

13 de sierpień de 2021
apple maps ios icon hero

Jeśli jeździsz codziennie w to samo miejsce (powiedzmy do lub z pracy), prawdopodobnie chciałbyś wiedzieć, ile czasu zajmie Ci dotarcie tam przed wyjazdem. Dzięki skrótom na iPhonie łatwo jest utworzyć dedykowany skrót, który informuje o czasie dojazdu do domu, biura lub innego miejsca docelowego. Oto jak.

Twój iPhone otrzyma tę prognozę z Apple Maps, przewidując aktualny czas, jaki zajmie Ci dojazd do miejsca docelowego, na podstawie aktualnego natężenia ruchu i innych czynników.

Najpierw otwórz aplikację Skróty. Jeśli nie możesz go znaleźć, przesuń jednym palcem w dół na ekranie głównym i wpisz „Skróty” w polu wyszukiwania. Stuknij ikonę „Skróty”, gdy zobaczysz ją w wynikach.

1628855812 678 Jak uslyszec szacowany czas dojazdu jednym dotknieciem na iPhonie

Przy otwartych skrótach dotknij „Moje skróty” u dołu ekranu, a następnie dodaj nowy skrót za pomocą przycisku plusa („+”).

Dotknij przycisku plusa (+).

Na stronie „Nowy skrót” stuknij przycisk wielokropka (trzy kropki w kółku), a następnie stuknij pole „Nazwa skrótu” i wprowadź nową nazwę. Wybraliśmy „Mów czas podróży”, ale możesz nazwać to, co chcesz. Następnie dotknij „Gotowe”.

Wpisz nazwę skrótu, którego chcesz użyć.


Wróć na główny ekran edycji skrótów, dotknij przycisku „Dodaj akcję”. W wyskakującym panelu wyszukaj „Podróż”, a następnie stuknij „Poznaj czas podróży”.

W panelu działań wyszukaj hasło „podróże”, a następnie wybierz „Uzyskaj czas podróży”.

Następnie zobaczysz akcję „Pobierz czas dojazdu z bieżącej lokalizacji do lokalizacji końcowej”. Tutaj możesz kliknąć „Samochód”, aby zmienić rodzaj dojazdów do pracy z samochodu na pieszy, transportowy lub rowerowy. Ponadto musisz ustawić punkt początkowy (domyślnie „Bieżąca lokalizacja”) i lokalizację końcową.

Oczywiście Twoja lokalizacja końcowa będzie się różnić w zależności od tego, czy obliczasz czas dojazdu z domu do pracy, czy z pracy do domu. W takim przypadku założymy, że zaczynasz z domu (więc pozostawimy ustawienie „Bieżąca lokalizacja”) i ustawimy niestandardowe miejsce docelowe, dotykając „Zakończ lokalizację”.

Kliknij „Zakończ lokalizację”.

Na wyświetlonym ekranie wprowadź adres docelowy, a następnie dotknij „Gotowe”.

Wyszukaj adres docelowy, a następnie stuknij go na liście wyników.

Wróć na ekran edycji skrótów, dotknij okrągłego przycisku plus („+”), aby dodać kolejną akcję. W wyświetlonym panelu wyszukaj „mów”, a następnie wybierz „Mów tekst” z wyników.

W panelu czynności wyszukaj „mów”, a następnie wybierz „Mów tekst”.

Dzięki temu skończysz definiować skrót. To całkiem proste! Możesz to przetestować, naciskając trójkątny przycisk „odtwórz” w prawym dolnym rogu ekranu.

Dotknij przycisku „odtwórz” w prawym dolnym rogu, aby wyświetlić podgląd skrótu.


Po naciśnięciu tego przycisku odtwarzania skrót zostanie uruchomiony i powinieneś usłyszeć, jak Siri mówi na głos, na przykład „10 minut” lub „2 godziny”. Czas będzie się różnić w zależności od aktualnych warunków drogowych obliczonych w aplikacji Apple Maps.

Następnie dodajmy ten skrót do ekranu głównego, aby był jeszcze wygodniejszy. Na głównym ekranie edycji skrótu dotknij przycisku wielokropka (trzy kropki w kółku) obok nazwy skrótu.

Stuknij przycisk wielokropka obok nazwy skrótu.

W wyświetlonym widoku „Szczegóły” dotknij „Dodaj do ekranu głównego”.

Dotknij „Dodaj do ekranu głównego”.

Wybierz ikonę, której chcesz użyć, a następnie dotknij „Dodaj”. Następnie wróć do ekranu głównego i znajdź właśnie utworzoną ikonę „Mów czas podróży”. Dotknij go, a Siri ogłosi na głos aktualny czas podróży do niestandardowego miejsca docelowego. (Jeśli go nie słyszysz, upewnij się, że głośność jest zwiększona, a tryb cichy wyłączony).

1628855814 535 Jak uslyszec szacowany czas dojazdu jednym dotknieciem na iPhonie

Alternatywnie możesz również uruchomić ten nowy skrót głosowo za pomocą Siri. Po prostu uruchom Siri i powiedz nazwę skrótu — w tym przypadku powiedz „powiedz o czasie podróży”. Siri uruchomi skrót i przekaże Ci wyniki. Całkiem poręczny. Bezpiecznej podróży!

Czy ten post był pomocny?