Skip to content

Jak usprawnić strumieniowanie w Media Center dzięki Navi-X?

3 de sierpień de 2021
2012 04 24 143138

Navi-X to darmowy dodatek do portalu multimedialnego dla popularnych aplikacji centrum multimedialnego i urządzeń mobilnych; czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak usprawnić korzystanie z multimediów strumieniowych dzięki kompleksowemu dostępowi do tysięcy źródeł treści.

Sieć jest nasycony z treścią, ale przeniesienie tej treści ze źródła do urządzenia, na którym chcesz je oglądać, może być prawdziwym problemem. Być może wiesz, na przykład, że kilka twoich ulubionych programów jest dostępnych w formacie strumieniowego przesyłania wideo, ale kto ma czas, aby dokładnie dowiedzieć się, jak sprawić, by te strumienie pojawiały się na twoim XBMC lub PS3? A co z wideo i podcastami? Jest tak wiele dobrych treści, ale kto ma czas na przekopanie się przez to wszystko i skopiowanie na odpowiednie urządzenia?

Tu właśnie wkracza Navi-X; Navi-X to aplikacja portalu multimedialnego dostępna dla szerokiej gamy urządzeń (takich jak XBMC, Boxee, Apple TV, iPhone/iPhone, PS3, urządzenia z systemem Android i Nintendo Wii), która łączy telewizję strumieniową, filmy, strony fotograficzne, podcasty, a nawet telewizję na żywo.

Na potrzeby tego samouczka pokażemy, jak zainstalować i korzystać z Navi-X na XBMC 11.0 Eden. Jeśli chcesz zainstalować Navi-X na innych urządzeniach, zalecamy sprawdzenie linki na stronie Google Code Navi-X dla Twojego konkretnego urządzenia.

Instalowanie Navi-X dla XBMC

1628012502 855 Jak usprawnic strumieniowanie w Media Center dzieki Navi X

Ponieważ Navi-X nie znajduje się w oficjalnym repozytorium XBMC, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest dodanie repozytorium Navi-X do naszej instalacji XBMC. Jeśli chcesz dogłębnie przyjrzeć się instalowaniu dodatków (zarówno z oficjalnego repozytorium, jak i zewnętrznych) w XBMC, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem po dodatkach XBMC tutaj. Tutaj szybko omówimy odpowiednie kroki dodawania w repozytorium Navi-X.


Najpierw musisz pobrać pliki ZIP zawierające informacje o Navi-X. Odwiedzić Strona pobierania Navi-X i pobierz najnowszą wersję XBMC. W chwili pisania tego tekstu jest to wersja 3.7.5. Teraz umieść ten plik ZIP w miejscu dostępnym dla twojej jednostki XBMC – może to być udział sieciowy, na dysku flash lub możesz przesłać go FTP bezpośrednio do jednostki XBMC.

Nawigować do System –> Dodatki –> Zainstaluj z pliku zip. Wybierz lokalizację pliku ZIP, a następnie wybierz plik ZIP, naciśnij OK. W prawym dolnym rogu pojawi się małe okienko z napisem „Włączono Navi-X”

Portal medialny Navi-X znajdziesz pod Programy.

1628012502 180 Jak usprawnic strumieniowanie w Media Center dzieki Navi X

Możesz dodać skrót, aby w przyszłości oszczędzić sobie kłopotów z poruszaniem się po podmenu. Możesz utworzyć skrót na ekranie głównym dla Navi-X, przechodząc do System –> Ustawienia –> Skórka –> Skróty dodatków. Tam możesz dodać Navi-X do skrótów programu.

Nawigacja i korzystanie z Navi-X

1628012502 324 Jak usprawnic strumieniowanie w Media Center dzieki Navi X

Navi-X jest tak napakowany, że łatwo się przytłoczyć. Proponujemy dwutorowy plan ataku. Najpierw poszperaj w wszystko. Większość wpisów ma do zbadania warstwa po warstwie. Po drugie, często używaj przycisku menu, aby zaznaczyć rzeczy, które chcesz sprawdzić później.

Zrób ten koniec, zacznij w Portal medialny Navi-Xtreme. Stamtąd możesz korzystać z funkcji wyszukiwania, sprawdzać skrobaki witryn, przeglądać listy treści moderowane przez użytkowników i sprawdzać najczęściej oglądane treści z ostatniego dnia i tygodnia.

1628012502 247 Jak usprawnic strumieniowanie w Media Center dzieki Navi X

Chociaż większość opcji zawiera ciekawą zawartość, kliknij „Sieci Navi-X”, aby uzyskać jedno z czyściej sformatowanych podmenu:

1628012502 541 Jak usprawnic strumieniowanie w Media Center dzieki Navi X


Sprawdźmy kilka programów telewizyjnych, obecnie w Navi-X jest prawie 40 sieci telewizyjnych i źródeł treści:

1628012502 49 Jak usprawnic strumieniowanie w Media Center dzieki Navi X

Czy myślałeś o Food Network, ponieważ zdecydowanie myśleliśmy o Food Network. Większość podmenu treści jest zorganizowana z wpisami, takimi jak Pełne odcinki, Najlepsze filmy itp. Sprawdźmy Pełne odcinki, a następnie wybierzmy program. Giada w domu? Dlaczego nie:

1628012502 513 Jak usprawnic strumieniowanie w Media Center dzieki Navi X

W tym momencie mogliśmy albo obejrzeć zawartość, albo nacisnąć przycisk menu, aby zapisać określony odcinek do późniejszego oglądania (lub utworzyć kopię zapasową i dodać do ulubionych wpis dla całego programu).

1628012502 183 Jak usprawnic strumieniowanie w Media Center dzieki Navi X

Możesz powtórzyć ten proces eksploracji i zapisywania z dowolną zawartością znalezioną w Navi-X, a jeśli użyjesz przycisku menu na najwyższym poziomie przeglądarki Navi-X, możesz nawet ustawić określoną listę odtwarzania jako domyślną listę aby przejść bezpośrednio do ulubionych treści.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz skonfigurować, zanim zaczniesz szaleńczo odkrywać, tworzyć listy odtwarzania i ustawiać ulubione. Wróć do najwyższego poziomu przeglądarki i naciśnij klawisz wyjścia/ESC, aby wyświetlić następujące menu:

1628012503 677 Jak usprawnic strumieniowanie w Media Center dzieki Navi X

Kliknij „Zaloguj się” i utwórz bezpłatne konto. Navi-X wykona kopię zapasową list odtwarzania i ulubionych, a także zsynchronizuje je między innymi urządzeniami. To świetny sposób, aby upewnić się, że nie stracisz zapisanych treści i że są one dostępne, niezależnie od tego, czy jesteś przy innej jednostce XBMC, czy bawisz się z Navi-X na swoim smartfonie.


Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć przeglądanie treści, tworzenie list odtwarzania i korzystanie z multimediów z odległych zakątków sieci. Jeśli znajdziesz coś szczególnie niesamowitego lub interesującego, podziel się tym z innymi czytelnikami w komentarzach poniżej.

Czy ten post był pomocny?