Skip to content

Jak ustawić AdBlock tak, aby blokował reklamy tylko w określonych witrynach?

1 de sierpień de 2021
2018 03 02 12h18 29

Jeśli podoba Ci się pomysł blokowania narzucających się reklam, ale nie chcesz kraść przychodów z witryn, które lubisz, możesz ustawić AdBlock, aby domyślnie zezwalał na wszystkie reklamy, a następnie blokować je w razie potrzeby.

Chociaż Google dokłada wszelkich starań, aby poprawić jakość wyświetlania reklam w sieci, blokując reklamy, które nie spełniają określonych standardów, kontrolowanie tego, gdzieTy chcieć tego. W tym miejscu do gry wkracza AdBlock — ale nie w sposób, w jaki tradycyjnie myślisz o tej kontrowersyjnej wtyczce.

Domyślnie AdBlock blokuje reklamy — wszystkie reklamy. Chociaż widzę, jak atrakcyjne może to być, nie wszystkie reklamy są złe, apodyktyczne lub w inny sposób przeszkadzają. W rzeczywistości reklamy pokazują, ile witryn zarabia pieniądze — w tym ta, którą właśnie czytasz.

Kiedy wychodzimy z domu nasz sposób na upewnienie się, że reklama jest jak najbardziej kiepska Twójw miarę możliwości rozumiemy również, że nie wszystkie witryny są tak świadome swojej sytuacji reklamowej, jak powinny — a może po prostu ich to nie obchodzi. Bez względu na powód, jeśli nadejdzie czas, gdy witryna wymusza zbyt wiele reklam, czas je zablokować.

Jak ustawić AdBlock, aby zezwalał na reklamy

Więc po pierwsze, śmiało zainstaluj AdBlock. Jest dostępny dla Chrom,Firefox, oraz Krawędź. Po zainstalowaniu instrukcje są zasadniczo takie same we wszystkich przeglądarkach.


Notatka: W samouczku będę używać Chrome, więc może wyglądać nieco inaczej, jeśli używasz innej przeglądarki.

Kliknij ikonę rozszerzenia, a następnie wybierz wpis „Opcje”. Spowoduje to otwarcie nowej karty przeglądarki.

1627810764 830 Jak ustawic AdBlock tak aby blokowal reklamy tylko w okreslonych

Na tej karcie kliknij opcję „Dostosuj” u góry.

1627810764 51 Jak ustawic AdBlock tak aby blokowal reklamy tylko w okreslonych

Na stronie „Dostosuj” jest sporo opcji, ale szukasz opcji „Wyświetlaj reklamy wszędzie z wyjątkiem tych domen”. Kliknij go, aby rozwinąć nowe pole wprowadzania.

1627810764 400 Jak ustawic AdBlock tak aby blokowal reklamy tylko w okreslonych

W tym polu możesz rozpocząć dodawanie witryn, w których chcesz blokować reklamy, używając formatu wyświetlanego tuż pod polem. Wpisywane witryny są dodawane do sekcji „Filtry”.

1627810764 267 Jak ustawic AdBlock tak aby blokowal reklamy tylko w okreslonych

Możesz również edytować sekcję filtrów ręcznie, ale pamiętaj, że tobardzo szczególnie o formatowaniu. Jeden niepoprawny znak i wszystko się psuje!


Na szczęście istnieje prostszy sposób. Nie musisz się martwić o ręczne wprowadzanie każdej witryny, dla której chcesz zablokować reklamy. Zamiast tego możesz po prostu użyć ikony rozszerzenia podczas przeglądania. Gdy napotkasz obraźliwą witrynę, przejdź do strony głównej tej witryny, kliknij ikonę rozszerzenia AdBlock, a następnie wybierz opcję „Włącz AdBlock na tej stronie”. Puf — reklamy zniknęły. To wszystko!

1627810764 443 Jak ustawic AdBlock tak aby blokowal reklamy tylko w okreslonych

Notatka: Musisz to zrobić na stronie głównej witryny, w przeciwnym razie reklamy będą blokowane tylko nadokładny strona, którą przeglądasz. Po włączeniu go na stronie głównej blokuje reklamy w całej domenie.

Jak ponownie włączyć reklamy dla zablokowanych witryn

Jeśli w dowolnym momencie zmienisz zdanie (lub może przypadkowo zablokowałeś reklamy), możesz łatwo cofnąć to ustawienie.

Podczas gdy TyMóc edytuj listę filtrów, generalnie odradzałbym to, chyba że jesteś absolutnie pewien tego, co robisz. Ponownie, zepsuje całą listę, jeśli coś zostanie wprowadzone niepoprawnie.

Zamiast tego wystarczy odwiedzić stronę główną witryny, kliknąć ikonę AdBlock, a następnie wybrać opcję „Nie wyświetlaj na stronach w tej witrynie”.

1627810764 710 Jak ustawic AdBlock tak aby blokowal reklamy tylko w okreslonych

Spowoduje to otwarcie nowego okna — wystarczy kliknąć „Wyklucz”, aby zezwolić na reklamy w tej domenie.

1627810765 747 Jak ustawic AdBlock tak aby blokowal reklamy tylko w okreslonych

Zrobione i gotowe.

Chociaż zdecydowanie zachęcamy do myślenia „niewinnego do udowodnienia winy”, jeśli chodzi o blokowanie reklam, rozumiemy również, że niektóre witryny są po prostu okropne, jeśli chodzi o umieszczanie reklam w Twojej twarzy. Uważamy, że ogólnie zezwalamy na reklamy, a blokowanie reklam w obraźliwych witrynach stanowi doskonały środek w debacie na temat blokowania reklam.


Prosimy również nie używać tego do blokowania naszych reklam. Kochamy Cię.

Czy ten post był pomocny?