Skip to content

Jak ustawić alarmy i timery na swoim Amazon Echo?

9 de lipiec de 2021
img 56722d072c135

Amazon Echo może zrobić wiele, w tym obudzić Cię poręcznymi alarmami i upewnić się, że lasagne nie pali się w piekarniku za pomocą łatwych do ustawienia timerów. Czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak tworzyć i zarządzać nimi.

Ustawianie i zarządzanie timerami

Aby ustawić minutnik, możesz użyć następujących poleceń głosowych:

 • „Alexa, ustaw minutnik na [amount of time, like 20 minutes]”.
 • „Alexa, ustaw minutnik na [absolute time, like 9:00 PM]”.

Możesz być ciekaw tego ostatniego, ponieważ wygląda bardzo podobnie do ustawienia alarmu. Gdy ustawisz alarm (do którego za chwilę przejdziemy), ustawiasz alert cykliczny. Kiedy ustawisz minutnik z czasem bezwzględnym, jest to bardziej przypomnienie: wyłączy się tylko raz, a następnie usunie się. Na przykład, jeśli potrzebujesz szturchnięcia, aby przestać działać i załatwić kilka spraw o 16:00, możesz ustawić jednorazowy zegar. Możesz jednak po prostu ustawić rzeczywiste przypomnienie, teraz, gdy Alexa ma te wbudowane.

Jeśli potrzebujesz wielu minutników jednocześnie, możesz nazwać je, aby nie pomylić ich ze sobą. Na przykład, jeśli chcesz ustawić timer na pranie i timer na lasagne w piekarniku, możesz to zrobić:

 • „Alexa, ustaw minutnik prania na 1 godzinę”.
 • „Alexa, ustaw minutnik lasagne na 20 minut”.

Kiedy nazwany zegar zgaśnie, Twoje Echo nie tylko zaświeci się i wyda dźwięk zegara, ale Alexa powie również: „Twój licznik czasu prania jest gotowy”.


Po uruchomieniu minutnika (niezależnie od tego, czy jest to nazwane, czy nie), możesz nim zarządzać i wprowadzać zmiany za pomocą głosu:

 • „Alexa, ile czasu pozostało na zegarze (pranie)?”.
 • „Alexa, jakie timery są ustawione?”.
 • „Alexa, anuluj timer (lasagna)”.

Z minutnikami można zrobić więcej, ale musisz otworzyć aplikację Alexa na telefonie. Aby zobaczyć swoje alarmy i liczniki czasu, zacznij od dotknięcia ikony menu w prawym górnym rogu ekranu.

1625824710 229 Jak ustawic alarmy i timery na swoim Amazon Echo

Wybierz „Alarmy i alarmy”.

1625824710 706 Jak ustawic alarmy i timery na swoim Amazon Echo

Stuknij w zakładkę „Timery” po prawej stronie.

1625824710 212 Jak ustawic alarmy i timery na swoim Amazon Echo

Po otwarciu zobaczysz listę wszystkich aktualnie ustawionych timerów, w tym nazwę każdego timera, jeśli je nazwałeś (w przeciwnym razie będzie po prostu pusty).

1625824711 307 Jak ustawic alarmy i timery na swoim Amazon Echo

Dotknij timera, aby nim zarządzać. Stamtąd możesz wstrzymać lub anulować minutnik.

1625824711 3 Jak ustawic alarmy i timery na swoim Amazon Echo

Niestety, nie możesz tworzyć timerów w aplikacji Alexa – możesz to zrobić tylko z Echo za pomocą głosu. Nie możesz też anulować wszystkich minutników jednocześnie, używając głosu lub aplikacji.

Aby przełączyć urządzenia Echo (jeśli masz w domu wiele urządzeń Echo), dotknij strzałki skierowanej w dół w górę i wybierz urządzenie Echo, którym chcesz zarządzać. Zegary i alarmy są specyficzne dla każdego urządzenia Echo i niestety nie są synchronizowane między wieloma jednostkami.

1625824711 978 Jak ustawic alarmy i timery na swoim Amazon Echo


Możesz także dotknąć „Zarządzaj głośnością timera”, aby ustawić niezależny poziom głośności, który będzie używany tylko dla timerów, co może się przydać, jeśli chcesz, aby alerty dla timerów i alarmów były głośne, ale niekoniecznie chcesz niczego innego rozbrzmiewa w całym domu z taką samą głośnością.

Ustawianie i zarządzanie alarmami

Podobnie jak minutniki, możesz używać głosu do ustawiania alarmów. Możesz ustawić alarm za pomocą następujących poleceń głosowych:

 • „Alexa, obudź mnie o [time, like 3PM]”.
 • „Alexa, ustaw alarm na [time, like 3PM]”.

Dodatkowo istnieje inne polecenie alarmowe, które możesz wywołać:

 • „Ustaw alarm dla [amount of time, like 30 minutes] od teraz”.

Jednak nie jesteśmy wielkimi fanami tego polecenia. Problem polega na tym, że nie tworzy alarmu, ale raczej zegar, który znowu jest jednorazowy, a nie powtarzalny.

Oprócz ustawienia alarmu możesz użyć następujących poleceń, aby się zameldować i manipulować nim, tak jak w przypadku liczników czasu:

 • „Alexa, na jaką godzinę jest ustawiony mój alarm?”.
 • „Alexa, odłóż”. Spowoduje to odłożenie alarmu na 9 minut.
 • „Alexa, anuluj alarm dla [previously set time]”. To wyłącza, ale nie usuwa alarmu.

W przypadku tego ostatniego polecenia ważne jest, aby pamiętać, że będziesz musiał ponownie włączyć ten konkretny alarm, jeśli chcesz go ponownie użyć.


Aby przejść do ustawień alarmu, otwórz aplikację Alexa, wybierz ikonę menu i wybierz „Alarmy i alarmy” z menu bocznego, tak jak w przypadku timerów. Stamtąd dotknij zakładki „Alarmy”, aby wyświetlić alarmy i zarządzać nimi.

1625824711 927 Jak ustawic alarmy i timery na swoim Amazon Echo

Teraz będziesz mógł przeglądać wszystkie ustawione przez siebie alarmy. Pamiętaj, że alarmy nie są synchronizowane między urządzeniami Echo i wyłączają się tylko na urządzeniu Echo, na którym je pierwotnie skonfigurowałeś.

1625824711 177 Jak ustawic alarmy i timery na swoim Amazon Echo

Na tym ekranie możesz wyłączyć alarmy i włączyć je ponownie w dowolnym momencie, a także zarządzać głośnością alarmu i używanym dźwiękiem, dotykając „Zarządzaj głośnością alarmu i domyślnym dźwiękiem”.

Stuknięcie w alarm umożliwi jego edycję lub całkowite usunięcie.

1625824711 45 Jak ustawic alarmy i timery na swoim Amazon Echo

Czy ten post był pomocny?