Skip to content

Jak ustawić konto na Facebooku, aby usunąć lub upamiętnić Cię po śmierci?

21 de lipiec de 2021
img 581b8bacb46ea

Wiele pytań pojawia się, gdy zastanawiamy się nad ich ostatnimi dniami. Dokąd pójdziemy? Czy naprawdę istnieje życie pozagrobowe? Co się stanie z moim kontem na Facebooku?

Ok, więc ten ostatni jest prawdopodobnie nisko na liście priorytetów, ale warto się nad tym zastanowić.

Nie jest to przyjemna sprawa, ale jest to konieczne. Kiedy umrzesz, Twoje dziedzictwo online żyje dalej. Pytanie tylko: czy tak naprawdę chcesz być zapamiętany? Na szczęście Facebook daje dwie opcje na taką ewentualność. Możesz albo usunąć swoje konto, gdy umrzesz, albo je upamiętnić.

Upamiętnij swoje konto na Facebooku

Kiedy zapamiętujesz swoje konto, pozostawiasz zaufanej osobie odpowiedzialnej za dopilnowanie, aby Twoje konto było nadzorowane po Twojej odejściu.

Zapamiętywanie konta pozwala znajomym i rodzinie spotykać się i dzielić wspomnieniami o Tobie, a także ma kilka kluczowych funkcji.

  • Obok Twojego imienia pojawi się słowo „Pamiętając”.
  • Jeśli pozwalają na to ustawienia prywatności, znajomi będą mogli udostępniać wspomnienia na Twojej osi czasu.
  • Wszelkie treści, które wcześniej udostępniłeś, pozostaną widoczne dla zamierzonych odbiorców.
  • Zapamiętane profile nie będą wyświetlane publicznie, na przykład w przypomnieniach o urodzinach, s, sugestiach Osoby, które możesz znać.
  • Twoje konto zostanie w zasadzie zablokowane, co oznacza, że ​​nikt nie będzie mógł się na nie zalogować.
  • Jeśli byłeś jedynym administratorem strony, zostanie ona usunięta, jeśli Facebook otrzymuje prawidłowe żądanie.


Aby ustawić swoje konto tak, aby można było je zapamiętać po przejściu, musisz wyznaczyć starszą osobę kontaktową. Będzie to każdy przyjaciel lub członek rodziny, któremu ufasz, że spełni Twoje życzenia.

Aby ustawić starszy kontakt, najpierw otwórz Ustawienia i kliknij „Zabezpieczenia”, a następnie „Starszy kontakt”.

1626856435 516 Jak ustawic konto na Facebooku aby usunac lub upamietnic Cie

Teraz wystarczy wyznaczyć znajomego, który będzie Twoim starszym kontaktem.

Jak ustawic konto na Facebooku aby usunac lub upamietnic Cie

Twój dotychczasowy kontakt nie uzyska tych nowych uprawnień, dopóki Twoje konto nie zostanie oficjalnie zapisane w pamięci, co ktoś musi o ciebie poprosić po śmierci.

Facebook będzie wymagać Twojego imienia i nazwiska, daty śmierci i opcjonalnie jakiegoś dowodu, takiego jak link do nekrologu lub kopia twojego aktu zgonu. Gdy już to zrobią, a Twoje konto zostanie zapamiętane, Twoje stare konto zostanie poinformowane, że mogą zająć się Twoim kontem.

Usuwanie konta na Facebooku po śmierci

Najprostszą opcją jest usunięcie konta po śmierci. To nie to samo, co dezaktywacja. Po usunięciu wszystko znika.


Aby to zrobić, otwórz Ustawienia zabezpieczeń, kliknij „Starszy kontakt” i tym razem kliknij „Poproś o usunięcie konta”.

1626856436 612 Jak ustawic konto na Facebooku aby usunac lub upamietnic Cie

Jeśli zmienisz zdanie, możesz zachować swój Facebook w nienaruszonym stanie.

1626856436 36 Jak ustawic konto na Facebooku aby usunac lub upamietnic Cie

Po Twojej śmierci ktoś będzie musiał powiadomić Facebooka, co może zrobić za pomocą specjalnego formularza zgłoszeniowego. Najlepiej wyznacz kogoś, niezależnie od tego, czy jest to Twój dotychczasowy kontakt, aby zajął się tą sprawą. Pamiętaj, aby przekazać im swoje życzenia dotyczące obsługi konta na Facebooku. Niezależnie od tego, jeśli chcesz usunąć, należy się tym zająć, gdy Facebook dowie się, że Cię nie ma.

To oczywiście nieprzyjemny temat do omówienia, ale jest ważny. Wiele osób może sądzić, że mają zapewnione rzeczy, jeśli chodzi o ich majątek, takie jak podział majątku lub kto przejmie kontrolę nad twoimi sprawami, ale niewielu może się zastanowić, co stanie się z twoim życiem pozagrobowym online.

W ten sposób zapamiętywanie lub usuwanie konta na Facebooku zapewni, że będzie ono obsługiwane zgodnie z Twoimi życzeniami, zamiast pozostawiać to upływowi czasu.

Czy ten post był pomocny?