Skip to content

Jak usunąć adresy URL z automatycznych sugestii w Chrome, Firefox i Internet Explorer?

7 de lipiec de 2021
browserautosuggest 1024x469 1

Wszyscy tak się stało: zaczynasz wpisywać adres URL przed wszystkimi znajomymi, tylko po to, aby zobaczyli okropne automatyczne sugestie witryn z Twojej historii. A może błędnie wpisujesz adres URL jeden raz a teraz pojawia się za każdym razem. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje naprawdę łatwy sposób na usunięcie wszelkich sugestii z Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Zauważysz, że Microsoft Edge nie znajduje się na liście. Jest jeden dobry powód: nie możesz usunąć sugerowanych adresów URL w Edge. Tak, przeglądarka przyszłości Microsoftu ma sporo dziur, jeśli chodzi o podstawowe funkcje. Niestety tak właśnie jest. Prawdopodobnie i tak korzystasz z jednej z pozostałych opcji, prawda?

Jak usunąć adresy URL autouzupełniania z Chrome

Jeśli jesteś użytkownikiem Chrome (co statystycznie prawdopodobnie tak), jest to łatwe.

Gdy zaczniesz wpisywać adres URL i pojawi się niepoprawna (lub w inny sposób niepożądana) sugestia, po prostu zaznacz ją i naciśnij Shift + Delete na klawiaturze.

1625648163 907 Jak usunac adresy URL z automatycznych sugestii w Chrome1625648163 816 Jak usunac adresy URL z automatycznych sugestii w Chrome

Puf! Znika jak magia.

Jak usunąć adresy URL autouzupełniania z Firefoksa

Jeśli wolisz podróżować mniej uczęszczaną drogą, Firefox jest prawdopodobnie Twoją przeglądarką. Dobrą wiadomością jest to, że usuwanie sugerowanych adresów URL w Firefoksie jest łatwe (w rzeczywistości to to samo, co w Chrome).


Gdy wpisujesz adres URL i pojawia się niechciana sugestia, zaznacz ją i naciśnij Shift+Delete na klawiaturze. Bam. Odszedł.

1625648163 32 Jak usunac adresy URL z automatycznych sugestii w Chrome1625648163 422 Jak usunac adresy URL z automatycznych sugestii w Chrome

Jak usunąć adresy URL autouzupełniania z Internet Explorera

Wiele osób nadal używa Internet Explorera do codziennego przeglądania — w końcu prawdopodobnie jest już na Twoim komputerze. Jeśli IE jest Twoim celem, proces różni się nieco od innych przeglądarek, ale jest równie prosty.

Gdy zaczniesz wpisywać adres URL, sugestie pojawią się poniżej. Za pomocą myszy najedź myszą na ten, który chcesz usunąć z listy — mały X pojawi się po prawej stronie. Kliknięcie tego spowoduje usunięcie sugestii z listy.

1625648163 260 Jak usunac adresy URL z automatycznych sugestii w Chrome1625648163 113 Jak usunac adresy URL z automatycznych sugestii w Chrome

Chociaż jest to dość proste, jest to jedna z tych rzeczy, o których nie wszyscy wiedzą, ale każdy potrzebuje od czasu do czasu.

Czy ten post był pomocny?