Skip to content

Jak usunąć Gmaila lub konto Google

21 de lipiec de 2021
delete gmail account

Może od lat nie korzystasz z Gmaila. Może chcesz ogólnie sprzeciwić się Google. Może nie wiesz, dlaczego w ogóle utworzyłeś konto Google. Bez względu na powód, Google sprawia, że ​​usunięcie konta jest zaskakująco łatwe.

Po pierwsze: pobierz swoje wiadomości e-mail Google i inne dane

Gdy usuniesz konto, zniknie ono całkowicie, w tym wszystkie informacje, które przechowujesz w usługach Google. Jeśli chcesz zapisywać swoje e-maile, materiały przesłane do YouTube i wszystko, co przez lata dodałeś do usług Google, musisz najpierw utworzyć ich kopię zapasową.

Na szczęście Google oferuje narzędzie do tego. Zmierzać do Google na wynos i możesz masowo pobierać wszystkie swoje dane Google. Na przykład historia Gmaila jest oferowana jako plik do pobrania w formacie mbox, który można otworzyć w programie pocztowym, takim jak Mozilla Thunderbird.

Jak usunac Gmaila lub konto Google

Proces jest prosty, ale istnieje wiele możliwości wyboru. Opisaliśmy wcześniej, jak korzystać z Google Takeout, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji. Ewentualnie przedstawiliśmy inny sposób tworzenia kopii zapasowej konta Gmail przed kontynuowaniem, więc sprawdź to, jeśli nie masz pewności, co zrobić z pobraniem mbox.

Usuwanie konta: masz dwie opcje

Zmierzać do Oficjalna strona preferencji Google zobaczysz kilka opcji: usuń produkty lub Usuń konto Google i dane.

1626877553 244 Jak usunac Gmaila lub konto Google


Pierwsza opcja umożliwia usunięcie określonych usług, w tym Gmaila. Użyj tego, a będziesz mógł usunąć wszystkie swoje e-maile wraz ze swoim adresem e-mail, ale pozostaw resztę konta Google uruchomioną. Druga opcja usuwa wszystko, co robi Twoje konto Google, w tym YouTube i Dysk Google, oraz wszystkie dokumenty przesłane do tych usług.

Oto, jak działają obie te opcje, ze zrzutami ekranu na każdym kroku.

Usuń tylko swoje konto Gmail

Pierwsza opcja, „usuń produkty”, zawiera listę usług Google, z których korzystasz, oraz kosz, który możesz kliknąć, aby usunąć dowolne z nich.

1626877553 246 Jak usunac Gmaila lub konto Google

Aby usunąć swoje konto Gmail, kliknij kosz obok Gmaila.

Według Google, usunięcie konta Gmail oznacza:

  • Twój adres Gmail nie może być używany przez Ciebie ani nikogo innego w przyszłości.
  • Twoje e-maile zostaną usunięte.
  • Twoje konto Google, w tym zakupy dokonane w Google Play i historia wyszukiwania, nie zostaną usunięte.

Gdy klikniesz kosz obok Gmaila, zostaniesz poproszony o dodanie w tym miejscu kolejnego adresu e-mail, którego będziesz używać do uzyskiwania dostępu do innych usług Google (Dysk Google, YouTube itp.).

1626877553 385 Jak usunac Gmaila lub konto Google

Wpisz swój aktualny podstawowy adres e-mail (nie adres, który usuwasz), a następnie kliknij „Wyślij e-mail weryfikacyjny”. Na to konto zostanie wysłany e-mail, który będzie wyglądał mniej więcej tak:

1626877554 952 Jak usunac Gmaila lub konto Google


Śmiało i kliknij link. Zostaniesz przeniesiony na kolejną stronę, na której możesz jeszcze raz potwierdzić, że właśnie to chcesz zrobić.

1626877554 110 Jak usunac Gmaila lub konto Google

To jest twoje ostatnie ostrzeżenie, więc upewnij się, że wszystko jest zarchiwizowane, zanim klikniesz pole wyboru i klikniesz „Usuń konto”.

1626877554 350 Jak usunac Gmaila lub konto Google

Gdy to zrobisz, oficjalnie usuniesz swoje konto Gmail. Nadal możesz zalogować się na swoje konto Google, aby uzyskać dostęp do takich rzeczy jak YouTube, ale musisz użyć nowego adresu e-mail, który podałeś wcześniej.

Usuń całe swoje konto Google

Jeśli usunięcie konta Gmail nie wystarczy, możesz również usunąć całe konto Google. Zalecamy pobranie i zarchiwizowanie wszystkich danych Google, zanim to zrobisz. Obejmuje to Twoje e-maile, kontakty, dokumenty na Dysku Google, a nawet filmy przesłane z YouTube.

Proces usuwania całego konta Google jest w rzeczywistości prostszy niż tylko usuwanie Gmaila. Najpierw zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że właśnie to chcesz zrobić. Upewnij się, że tak jest, zanim zaznaczysz pola i klikniesz „Usuń konto”, ponieważ wszystkie Twoje dane znikną, gdy skończysz.

1626877554 348 Jak usunac Gmaila lub konto Google

Następnie zostaniesz poinformowany, że Twoje konto zostało usunięte.

1626877554 373 Jak usunac Gmaila lub konto Google

Otóż ​​to. Masz bardzo krótkie okno na potencjalne odzyskanie konta, ale bądź szybki. Naprawdę najlepiej jest nie rozpoczynać tego procesu, dopóki nie masz całkowitej pewności, że masz kopię zapasową wszystkiego i nie będziesz już korzystać z konta.

Czy ten post był pomocny?