Skip to content

Jak usunąć Internet Security 2010 i inne złośliwe/fałszywe złośliwe oprogramowanie antywirusowe?

22 de lipiec de 2021
image67

Jeśli masz komputer zainfekowany programem Internet Security 2010, prawdopodobnie czytasz ten artykuł, aby zrozumieć, jak się go pozbyć. Na szczęście mamy instrukcje, które pomogą Ci pozbyć się tej okropnej rzeczy.

Internet Security 2010 to tylko jedna z wielu fałszywych aplikacji antywirusowych, takich jak Antivirus Live, Advanced Virus Remover i inne, które przetrzymują Twój komputer jako zakładnika, dopóki nie zapłacisz okupu. Mówią ci, że twój komputer jest zainfekowany fałszywymi wirusami i uniemożliwiają zrobienie czegokolwiek, aby je usunąć.

Uwaga: jeśli chcesz, aby instrukcje się go pozbyły, przewiń trochę w dół.

Anatomia infekcji

Zwykle te infekcje zaczynają się od wyskakującego komunikatu, takiego jak ten, pochodzącego z nieuczciwej witryny lub złośliwej reklamy – i często są wyświetlane z witryn pornograficznych, chociaż te wirusy nie pochodzą wyłącznie z tych witryn.

1626940962 673 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

WAŻNA UWAGA

Jeśli jesteś zwykłym czytelnikiem How-To Geek, prawdopodobnie jesteś wystarczająco bystry, aby wiedzieć, jak uniknąć faktycznego instalowania tych rzeczy, ale istnieje duża szansa, że ​​twoja mama nie. Jeśli masz krewnego, który nie wie, co robi, oto, co powinieneś mu powiedzieć, gdy pojawi się takie wyskakujące okienko:

PRZYTRZYMAJ PRZYCISK ZASILANIA PRZEZ 10 SEKUND!


Poważnie. Jeśli naprawdę są zarażeni prawdziwym wirusem, wyłączenie zasilania nie będzie gorsze. Niektóre z tych rzeczy są trudne i spróbują zainstalować się bez względu na to, w jaki sposób klikniesz, i wyglądają jak prawdziwy komunikat o błędzie systemu Windows. Wyłączenie jest najprostszą i najlepszą opcją dla użytkowników, którzy nie znają się na technologii. I tak, dokładnie to mówię mamie.

Idąc dalej…

Po kliknięciu wyskakującego komunikatu zostanie wyświetlona strona przypominająca widok Mój komputer z informacją, że komputer jest zainfekowany. Nieważne, że żaden prawdziwy program antywirusowy nie wygląda tak, zwykli użytkownicy komputerów PC nie wiedzą nic lepszego.

1626940962 927 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Po kilku sekundach na stronie internetowej zostanie wyświetlone wyskakujące okno dialogowe z informacją, że komputer jest zainfekowany i możesz kliknąć przycisk Usuń wszystko. Okno dialogowe wygląda realistycznie i można je nawet przeciągać po stronie — w moich badaniach wydaje się, że jest to punkt, w którym większość zwykłych użytkowników jest zdezorientowana.

1626940962 385 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Po kliknięciu zostaniesz poproszony o uruchomienie instalatora — który, jak możesz zauważyć, zawiera szereg ostrzeżeń.

1626940962 559 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Gdy tylko instalator jest w stanie wykonać, zostajesz zainfekowany.

1626940963 727 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Nie będziesz mógł otwierać żadnych aplikacji…

1626940963 45 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

I nie możesz go usunąć z Panelu sterowania.

1626940963 147 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Usuwanie fałszywych infekcji antywirusowych (Przewodnik ogólny)

Istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby pozbyć się większości nieuczciwych infekcji antywirusowych, a właściwie większości infekcji złośliwym oprogramowaniem lub oprogramowaniem szpiegującym dowolnego typu. Oto krótkie kroki:

  • Spróbuj użyć darmowej, przenośnej wersji SUPERAntiSpyware, aby usunąć wirusy.
  • Jeśli to nie zadziała, uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci (użyj klawisza F8 tuż przed rozpoczęciem ładowania systemu Windows)
  • Spróbuj użyć darmowej, przenośnej wersji SUPERAntiSpyware, aby usunąć wirusy.
  • Uruchom ponownie komputer i wróć do trybu awaryjnego z obsługą sieci.
  • Jeśli to nie zadziała, a tryb bezpieczny jest zablokowany, spróbuj uruchomić ComboFix. Zauważ, że nie musiałem jeszcze do tego uciekać, ale niektórzy z naszych czytelników już to zrobili.
  • zainstalować MalwareBytes i uruchom go, wykonując pełny skan systemu. (zobacz nasz poprzedni artykuł o tym, jak z niego korzystać).
  • Uruchom ponownie komputer i uruchom pełne skanowanie przy użyciu normalnej aplikacji antywirusowej (zalecamy Microsoft Security Essentials).
  • W tym momencie komputer jest zwykle czysty.


To są zasady, które normalnie działają. Zwróć uwagę, że istnieją pewne infekcje malware, które nie tylko blokują tryb awaryjny, ale także uniemożliwiają zrobienie czegokolwiek. Wkrótce omówimy je w innym artykule, więc zasubskrybuj How-To Geek, aby uzyskać aktualizacje (u góry strony).

Przejdźmy do usuwania Internet Security 2010

Pierwszą rzeczą, którą będziemy chcieli zrobić, to zabić wirusa, który jest aktualnie uruchomiony w systemie, a istnieje naprawdę prosty sposób na zabicie Internet Security 2010 bez pobierania specjalnego oprogramowania, aby go zabić (nadal będziemy musieli pobrać coś, aby oczyść go jednak).

Otwórz menu Start, kliknij przycisk Uruchom (lub użyj klawisza skrótu Win + R), a następnie wpisz następujące polecenie:

taskkill /f /im is2010.exe

1626940963 429 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Naciśnij klawisz Enter, a główne okno wirusa powinno zniknąć. Po wykonaniu tej czynności będziesz chciał szybko wykonać następujące polecenia:

taskkill / f / im winlogon86.exe

taskkill / f / im winupdate86.exe

W tym momencie wirus nie działa obecnie w twoim systemie — ale nadal czai się w cieniu, ale możesz uruchomić dowolne narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania, które chcesz.

Użyj SUPERAntiSpyware do usunięcia złośliwego oprogramowania

Teraz, gdy wykończyliśmy wszystkie te procesy, zajmiemy się usuwaniem rzeczywistego złośliwego oprogramowania z systemu przez pobieranie SUPERAntiSpyware i instalowanie go. Powinieneś być w stanie pobrać pełną wersję lub skorzystać z wersji przenośnej, którą już poleciliśmy.

1626940963 622 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie


Jeśli pobrałeś pełną wersję, użyj przycisku Sprawdź aktualizacje, a następnie kliknij przycisk Skanuj komputer… wykonaj pełne skanowanie i wybierz wszystkie dyski.

1626940963 800 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Powinien łatwo znaleźć i zabić ich wszystkich. Prawdopodobnie zauważysz, że na tej konkretnej maszynie, której używałem na zrzucie ekranu, było również wiele innych złych rzeczy, które wychwycił. Woot!

1626940964 336 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Gdy to zrobisz, pozwoli ci usunąć je wszystkie jednym kliknięciem, a następnie poprosi o ponowne uruchomienie … nie powinieneś jeszcze uruchamiać ponownie. Jednak praca nie jest skończona!

Zainstaluj Malwarebytes i skanuj

Następnie będziesz chciał zainstalować MalwareBytes i uruchom go, upewniając się, że wykonałeś pełne skanowanie. Głównym powodem, aby to zrobić, jest to, że nie ma możliwości, aby pojedyncze narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania wiedziało o każdym pojedynczym złośliwym oprogramowaniu, a Ty możesz równie dobrze upewnić się, że Twój system jest czysty.

1626940964 103 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Zainstaluj Microsoft Security Essentials

Zdecydowanie powinieneś zainstalować Podstawy zabezpieczeń firmy Microsoft i uruchom kolejne pełne skanowanie, gdy skończysz.

Uwaga: jeśli używałeś pendrive’a w dowolnym momencie tego procesu, powinieneś również to sprawdzić i zeskanować — miałem wirusy przeskakujące na pendrive, gotowe do zainfekowania następnego komputera.

Uwaga na pasku bocznym


Oto interesujący fakt dla Ciebie — dwa procesy, które zabiliśmy wcześniej, pochodzą w rzeczywistości z Advanced Virus Remover, kolejnego okropnego złośliwego oprogramowania, o którym wcześniej mówiliśmy, jak się go pozbyć. Najwyraźniej oba są rozwijane przez tego samego palanta.

1626940964 268 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Winlogon86.exe wydaje się być używany głównie do wyświetlania wiadomości takich jak ta:

1626940964 849 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Winupdate86.exe jest odpowiedzialny za blokowanie otwierania innych aplikacji i ponowne uruchamianie głównego okna Internet Security 2010.

1626940964 121 Jak usunac Internet Security 2010 i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie

Uwaga: Robert, jeden z naszych doskonałych czytelników, napisał, że często możesz po prostu pozostawić to okno otwarte, a następnie kontynuować instalację dowolnych narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania. Oto, co miał do powiedzenia:

Jest jedna mała sztuczka, którą przegapiłeś, o której wspomniałem w innym poście, który był podobny do tego. Kiedy wyskakuje z komunikatem o błędzie mówiącym; „Aplikacja nie może zostać wykonana. Plik jest zainfekowany.” ..etc… Po prostu *PRZESUŃ* ten komunikat do rogu ekranu i możesz zainstalować SuperAntiSpyware.

Wydaje się, że istnieje tylko jedno wystąpienie tego „komunikatu o błędzie”, które będzie działać w danym momencie. Otrzymasz wiele błędów, nie usłyszysz tego okropnego dźwięku, który wydaje komputer, gdy mówi ci, że nie możesz tego zrobić…. Teraz, jeśli naciśniesz „OK”, po prostu prosisz o ból głowy.

Świetna wskazówka Robert i dzięki za pomoc w sprawie! Przetestowałem to i wydaje się, że tak jest w zależności od tego, którym wirusem jesteś zainfekowany – niektóre z nich są mądrzejsze i całkowicie cię wyłączają.

A ty? Czy miałeś jakieś doświadczenia z zabijaniem wirusów?

Czy miałeś ostatnio jakieś doświadczenia z zabijaniem tego wirusa lub innych podobnych? Daj nam znać w komentarzach lub wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] z najlepszą metodą zabijania tych wirusów. Chętnie poznamy opinie ekspertów!

Aktualizacja


Wygląda na to, że mogą istnieć jakieś silniejsze wersje tego programu – radziłbym nie uruchamiać ponownie po uruchomieniu początkowego skanowania SUPERAntiSpyware oraz od razu zainstalować i uruchomić MalwareBytes. Powinieneś również zapoznać się z radami wszystkich czytelników w komentarzach poniżej.

Czy ten post był pomocny?