Skip to content

Jak usunąć konto Reddit

25 de lipiec de 2021
reddit phone pocket

Jeśli nie jesteś już zainteresowany korzystaniem z Reddit, możesz usunąć swoje konto. Musisz jednak przeskoczyć przez kilka dodatkowych kółek, jeśli chcesz również usunąć swoje posty i komentarze Reddit. Oto jak to zrobić.

Co musisz wiedzieć przed usunięciem konta

Reddit daje Ci możliwość „dezaktywacji” Twojego konta. Ta dezaktywacja jest trwała. Po dezaktywacji (usunięciu) konta Twój profil zostanie trwale usunięty z Reddit, a Twoja nazwa użytkownika również zniknie z Reddit.

Jednak wszystkie utworzone przez Ciebie posty lub komentarze na Reddicie pozostaną na stronie. Po prostu nie będą mieć z nimi powiązanej nazwy użytkownika Reddit. Jak to ujął Reddit, stają się „nieprzypisane” i nikt nie wie, kto je opublikował. Wysłane przez Ciebie wiadomości również staną się nieprzypisane.

Ostrzeżenie: Po dezaktywacji konta Reddit nie ma możliwości cofnięcia się i usunięcia starych postów i komentarzy, które możesz chcieć usunąć z Reddit. Musisz je usunąć, zanim usuniesz swoje konto.

Czy powinieneś usuwać posty i komentarze?

To, czy musisz usuwać posty i komentarze, naprawdę zależy od tego, jak korzystasz z Reddit.

Załóżmy na przykład, że Twoja nazwa użytkownika to Jane123 i opublikowałeś komentarz o treści „lol”. Kiedy dezaktywujesz swoje konto Reddit, komentarz „lol” nadal będzie wyświetlany na Reddicie, ale nie będzie z nim powiązany twoja nazwa użytkownika. Ludzie będą mogli po prostu zobaczyć, że pochodzi z usuniętego konta, ale nie z którego usuniętego konta pochodzi. To chyba nic wielkiego.


Ale załóżmy, że napisałeś komentarz: „Nazywam się Jane. Pracuję w [a specific business] i mieszkaj w [a specific town.]” Kiedy dezaktywujesz swoje konto, ten komentarz pozostanie na Reddit. Mimo że nie będzie powiązany z twoją nazwą użytkownika Reddit, nadal zawiera twoje dane osobowe.

Tak więc, jeśli masz posty i komentarze zawierające dane osobowe, możesz chcieć je usunąć przed dezaktywacją konta. Pokażemy Ci, jak je usunąć i jak to sprawdzić.

Jak usunąć posty i komentarze

Aby wyświetlić posty i komentarze, które utworzyłeś na Reddit, przejdź do Witryna Reddit i zaloguj się na konto Reddit, które chcesz usunąć.

Kliknij swoje imię w prawym górnym rogu strony Reddit i wybierz „Profil”, aby wyświetlić swój profil.

Kliknij swoje imię i wybierz „Profil”.

U góry strony kliknij „Wpisy”, aby wyświetlić swoje posty Reddit. Kliknij „Komentarze”, aby wyświetlić swoje komentarze.

Kliknij „Wpisy” i kliknij „Komentarze”.

Przejrzyj listy postów i komentarzy, aby zobaczyć, które posty i komentarze możesz chcieć usunąć. Aby usunąć post lub komentarz, kliknij przycisk „…” pod tym postem lub komentarzem i wybierz „Usuń”.

Kliknij „...” i kliknij „Usuń”.


Gdy skończysz, możesz przejść do usunięcia konta.

Jak usunąć swoje konto Reddit

Aby usunąć swoje konto, przejdź do strony ustawień konta Reddit.

Możesz go znaleźć, klikając swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu witryny Reddit i wybierając „Ustawienia użytkownika”.

Kliknij swoją nazwę i wybierz „Ustawienia użytkownika”.

U dołu strony kliknij czerwony link „Dezaktywuj konto”.

Kliknij link „Dezaktywuj konto”.

Reddit poprosi Cię o opcjonalną opinię o tym, dlaczego usuwasz swoje konto. Musisz podać swoją nazwę użytkownika i hasło, kliknąć „Rozumiem, że dezaktywowanych kont nie można odzyskać” i kliknąć „Dezaktywuj”, aby kontynuować.

Ostrzeżenie: Spowoduje to trwałe usunięcie Twojego konta Reddit. Nie będziesz w stanie go odzyskać i nigdy nie będziesz mógł użyć tej nazwy użytkownika do nowego konta Reddit w przyszłości. Nie będziesz też w stanie usunąć żadnych postów ani komentarzy, które nie zostały jeszcze usunięte.

Wprowadź dane swojego konta, potwierdź swój wybór i kliknij „Dezaktywuj”.

Reddit poprosi Cię o potwierdzenie po raz ostatni. Kliknij „Dezaktywuj”, jeśli jesteś pewien, że chcesz przez to przejść.

Kliknij „Dezaktywuj”, aby potwierdzić prośbę o usunięcie konta.

To wszystko — Twoje konto Reddit zniknęło.

Czy ten post był pomocny?