Skip to content

Jak usunąć narzędzie bezpieczeństwa i inne złośliwe/fałszywe złośliwe oprogramowanie antywirusowe?

28 de lipiec de 2021
1627498476 image110

Jeśli masz komputer zainfekowany narzędziem Security Tool, prawdopodobnie czytasz ten artykuł, aby zrozumieć, jak się go pozbyć. Na szczęście mamy instrukcje, które pomogą Ci pozbyć się tego wirusa.

Security Tool to tylko jedna z wielu fałszywych aplikacji antywirusowych, takich jak Antivirus Live, Advanced Virus Remover, Internet Security 2010 i inne, które przetrzymują Twój komputer jako zakładnika, dopóki nie zapłacisz okupu. Mówią ci, że twój komputer jest zainfekowany fałszywymi wirusami i uniemożliwiają zrobienie czegokolwiek, aby je usunąć.

Ten konkretny wirus blokuje Ci wykonywanie większości rzeczy, takich jak Menedżer zadań…

1627498475 895 Jak usunac narzedzie bezpieczenstwa i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie antywirusowe

Daje również mnóstwo komunikatów o błędach, które wydają się stale pojawiać.

1627498475 407 Jak usunac narzedzie bezpieczenstwa i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie antywirusowe

Co gorsza, blokuje ci uruchamianie narzędzi do usuwania złośliwego oprogramowania:

1627498475 594 Jak usunac narzedzie bezpieczenstwa i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie antywirusowe


Najpierw omówimy ogólne kroki, które zwykle mają zastosowanie, ale możesz pominąć, aby przeczytać konkretne kroki, których użyliśmy do usunięcia tego wirusa.

Usuwanie fałszywych infekcji antywirusowych (Przewodnik ogólny)

Istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby pozbyć się większości nieuczciwych infekcji antywirusowych, a właściwie większości infekcji złośliwym oprogramowaniem lub oprogramowaniem szpiegującym dowolnego typu. Oto krótkie kroki:

  • Spróbuj użyć darmowej, przenośnej wersji SUPERAntiSpyware, aby usunąć wirusy.
  • Jeśli to nie zadziała, uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci (użyj klawisza F8 tuż przed rozpoczęciem ładowania systemu Windows)
  • Spróbuj użyć darmowej, przenośnej wersji SUPERAntiSpyware, aby usunąć wirusy.
  • Uruchom ponownie komputer i wróć do trybu awaryjnego z obsługą sieci.
  • Jeśli to nie zadziała, a tryb bezpieczny jest zablokowany, spróbuj uruchomić ComboFix. Zauważ, że nie musiałem jeszcze do tego uciekać, ale niektórzy z naszych czytelników już to zrobili.
  • zainstalować MalwareBytes i uruchom go, wykonując pełny skan systemu. (zobacz nasz poprzedni artykuł o tym, jak z niego korzystać).
  • Uruchom ponownie komputer i uruchom pełne skanowanie przy użyciu normalnej aplikacji antywirusowej (zalecamy Microsoft Security Essentials).
  • W tym momencie komputer jest zwykle czysty.

To są zasady, które normalnie działają. Zwróć uwagę, że istnieją pewne infekcje malware, które nie tylko blokują tryb awaryjny, ale także uniemożliwiają zrobienie czegokolwiek. Wkrótce omówimy je w innym artykule, więc zasubskrybuj How-To Geek, aby uzyskać aktualizacje (u góry strony).

Usuwanie narzędzia zabezpieczającego

Ponieważ powyższe kroki nie zawsze działają, a narzędzie Security Tool wydawało się wykonywać całkiem dobrą robotę, zabijając narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania, których próbowałem użyć, znalazłem inną metodę na zabicie wirusa, abym mógł rozpocząć pracę nad jego usunięciem.

Najpierw musimy znać nazwę użytkownika — jeśli nie masz pewności, co to jest, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Otwórz, a następnie zobaczysz ją bezpośrednio na pasku adresu:

1627498475 245 Jak usunac narzedzie bezpieczenstwa i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie antywirusowe

Następnie otwórz menu Start, a następnie kliknij przycisk Uruchom (lub użyj klawisza skrótu Win + R), a następnie wpisz następujące polecenie, zastępując własną nazwę użytkownika, jeśli jest to coś innego niż administrator.

taskkill /f /fi „nazwa użytkownika eq administrator”


Uwaga: Jeśli nie zabije wirusa za pierwszym razem, być może będziesz musiał użyć go ponownie. Nie przejmuj się, gdy zniknie menu startowe.

1627498475 320 Jak usunac narzedzie bezpieczenstwa i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie antywirusowe

Jeśli wszystko poszło dobrze, wirus jest martwy, podobnie jak wszystko inne, w tym menu startowe. Użyj kombinacji klawiszy skrótu Ctrl + Shift + Esc, a następnie przejdź do Plik -> Uruchom i wpisz eksplorator, aby ponownie otworzyć menu Start i pasek zadań.

1627498475 774 Jak usunac narzedzie bezpieczenstwa i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie antywirusowe

Uwaga: Jeśli stwierdzisz, że wirus nadal nie jest martwy, możesz powtórzyć te kroki ponownie.

Użyj SUPERAntiSpyware do usunięcia złośliwego oprogramowania

Teraz, gdy wykończyliśmy wszystkie te procesy, zajmiemy się usuwaniem rzeczywistego złośliwego oprogramowania z systemu przez pobieranie SUPERAntiSpyware i instalowanie go. Powinieneś być w stanie pobrać pełną wersję lub skorzystać z wersji przenośnej, którą już poleciliśmy.

1627498475 143 Jak usunac narzedzie bezpieczenstwa i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie antywirusowe

Jeśli pobrałeś pełną wersję, użyj przycisku Sprawdź aktualizacje, a następnie kliknij przycisk Skanuj komputer… wykonaj pełne skanowanie i wybierz wszystkie dyski.

1627498476 589 Jak usunac narzedzie bezpieczenstwa i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie antywirusowe

Po zakończeniu pozwoli usunąć je wszystkie jednym kliknięciem, a następnie poprosi o ponowne uruchomienie. Jednak praca nie jest skończona!

Zainstaluj Malwarebytes i skanuj


Następnie będziesz chciał zainstalować MalwareBytes i uruchom go, upewniając się, że wykonałeś pełne skanowanie. Głównym powodem, aby to zrobić, jest to, że nie ma możliwości, aby pojedyncze narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania wiedziało o każdym pojedynczym złośliwym oprogramowaniu, a Ty możesz równie dobrze upewnić się, że Twój system jest czysty.

1627498476 140 Jak usunac narzedzie bezpieczenstwa i inne zlosliwefalszywe zlosliwe oprogramowanie antywirusowe

Zainstaluj Microsoft Security Essentials

Zdecydowanie powinieneś zainstalować Podstawy zabezpieczeń firmy Microsoft i uruchom kolejne pełne skanowanie, gdy skończysz.

Uwaga: jeśli używałeś pendrive’a w dowolnym momencie tego procesu, powinieneś również to sprawdzić i zeskanować — miałem wirusy przeskakujące na pendrive, gotowe do zainfekowania następnego komputera.

Co z tobą? Czy miałeś jakieś doświadczenia z zabijaniem wirusów?

Czy miałeś ostatnio jakieś doświadczenia z zabijaniem tego wirusa lub innych podobnych? Daj nam znać w komentarzach lub wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] z najlepszą metodą zabijania tych wirusów. Chętnie poznamy opinie ekspertów!

Czy ten post był pomocny?